kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"?аза? тіліні? ?о?амды? м?ні"

Нажмите, чтобы узнать подробности

?аза? тілі ?о?амды? ??былыс ?арым ?атынас ??ралы ?мірді? бар саласында ке?інен ?олданылады. ?немі даму ?стінде. Мемлекеттік статус?а ие болып, ?зіні? д?режесін к?терді. ?аза?станда т?ратын ж?зден астам ?лт ?кілдері осы тілді ме?геруде. Тіл ?о?амды? ??былыс.?о?ам ?згерген сайын тіл де ?згереді. Болып жат?ан жа?алы?тармен бірге жа?а с?здерде енеді. ?аза? тілі е? бай, е? к?ркем тілдерді? бірі болып саналады. ?з тілімізді жетік ме?герейік.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"?аза? тіліні? ?о?амды? м?ні" »

Сабақтың тақырыбы: Жаттығу жұмыстары

Мақсаты:Сөз тіркесі және тұрақты тіркес пен күрделі сөздер тақырыбы бойынша алған білімді тереңдету, шығармашылық тұрғыда қолдана білу

Күтілетін нәтиже:сөз тіркестерді, тұрақты тіркестерді күрделі сөздерді қатыстырып әртүрлі тапсырмаларды орындайды; шығармашылық тұрғыдан жұмыс істейді; топта бірлесіп жұмыс істеп ,бірін-бірі бағалайды.

Сабақта қолданылатын модульдер мен әдіс-тәсілдер:СТОУ(эертеушілік әңгіме, талдау,дәлелдеу),оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер( диалогтік оқыту,)талантты және дарынды балаларды оқыту(Сурет бойынша эссе жазу, постер құру),Жас ерекшелігіне сәйкес оқыту, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау( бағалау қритерийлері арқылы, «Бір жұлдыз, бір тілек

бағалау парақшасы),оқытудағы басқару мен көшбасшылық

Үақыт

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Ұйымдастыру формасы мен өқушының іс-әрекеті

Бағалау түрі


1. Ұйымдастыру кезеңі

а) амандасу

ә)Психологиялық ахуалды орнату, физ. минутка өткізу

б)топ басшысын таңдап,топ ережесін еске түсіру,бағалау парағын алады







Оқушылармен амандасып,

«Қызыл өрік» физ. мин. жаттығу жасау арқылы көңіл-күйлерін көтеру ,әртүрлі тәсілдер арқылы амандастыру,не сезінгендерін сұрау, әр түсті қағаз арқылы топқа бөлу,топ басшысын тандап, бағалаудың парақтарын тарату, топтың ережесін қайталату


Интерактивті тақта арқылы әуен

мен физ. Мин. жасап,бір-бірімен амандасып, не сезінгендерін айтады, топқа бөлінеді,топ басшысын таңдайды



2.Үй жұмысын тексеру

а) «Бір қадам алға» әдісі арқылы



3.Жаңа тақырыпты меңгеру кезеңі

а) Миға шабуыл

-Аналитикалық сұрақ

-Сабақтың мақсаты қандай болу керек?

Тапсырма:

Өткен тақырып бойынша постер құру, қорғау





4.Бекіту кезеңі

- Шығармашылық жұмыс

а) бес минөттік эссе жазу








ә)зерттеушілік әңгіме

құрастыру









Б) Сергіту сәті

228-жаттығу

Оқушыларға түсіндіреді





Сабақтың тақырыбын айтады да, сабақтың мақсатын айқындау үшін сұрақ қояды



Мұғалім оқушыларға тапсырманы түсіндіреді,керекті заттарды таратады




Мұғалім топтағы оқушыларды жұпқа бөліп, әр жұпқа ресүрс-сурет таратады.Сурет бойынша оқушылар бес минөттік эссе жазу керек тұрақты тіркес пен күрделі сөздерді қатыстырып



Мұғалім оқушыларға бірнеше сурет ұсынып, тапсырманы түсіндіріп, әр топ бір сурет таңдау керек екенін айтады.





Мұғалім бағыт береді

Әр топтан оқушылар қалаулары бойынша кезекпен шығады,оқушылар сұрақтар қояды, жауап берген сайын бір қадам алға жүріп отырады,

Мұғалімнің сұрағына ойланып жауап береді





Оқушылар топпен постер жасауға кіріседі, сурет салу арқылы түсінгендерін көрсетеді; барлығы шығып қорғауға қатысады,бір-біріне сұрақ қояды



Оқушылар сурет бойынша ойланып, эссе жазады, жұптаға балалар бір-бірінікін тексереді, бағалайды, әр топтан оқығысы келгендер оқиды,сосын мұғалім сұрағандар оқиды,тыңдаушылар тұрақты тіркес пен күрделі сөздерді атап отырады


Оқушылар топпен жан-жақты зерттеуге кіріседі(Суретпен суретші не айтқысы келді,тақырыбы,қандай тусті бояуларды қолданды неге? Егер ол басқа тусті пайдаланса мумкін ... т. б. суреттегі әр нәрсеге мән беру, мүмкін сол мақсатпен қолданған шығар деп ,дәлелдеу


Оқушылар өздігінен орындайды, бір-біріне көмектеседі; топ басшысы тексеріп бағалайды

Мадақтау

Оқушылар қадам басқан сайын қолдап, шапалақтап отырады






Топпен бағалау «Бір жұлдыз, бір тілек» әдісі




Бірін –бірі бағалау «Екі жұлдыз»әдісі

арқылы ең жақсы эссе кімдікі сол екі балаға беру, дәлелдеу










Бағалау парақшасы


5. Қорытындылау

а) «Жеңімпаз болғың келе ме» ойыны

шарты: әр оқушыүш минөттің ішінде бағандарға бес-бестен күрделі сөз, тұрақты тіркес , сөз тіркесін жазу керек

Мұғалім әр оқушыға парақ таратады

Оқушылар жылдам орындайды кім бірінші және дұрыс орындайды сол жеңеді, қалғандары да уақыт біткесін тапсырады.

Өзара бағалау

6, Бағалау

Өз-өздерін , бірін бірі бағалау

7. Үй жұмысы




Сумативті бағалау


8. Рефлексия




Мұғалім стикерлерді таратады, сұрақтарды оқиды


Стикерлерге жауаптарын жазып іледі











Сабақтың тақырыбы: Сөздердің байланысу тәсілдері

Мақсаты:Сөздердің байланысу тәсілдерінің айырмашылығын түсініп, тәжірибеде қолдана білу

Күтілетін нәтиже: Сөздердің 4байланысу тәсілдерін біледі;олардың бір-бірінен айырмашылықтарын ажырата алады,практиқалық жұмыста қолданады;тақырып бойынша ойларын еркін жеткізеді

Сабақта қолданылатын модульдер мен әдіс-тәсілдер:СТОУ( талдау,дәлелдеу),оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер( диалогтік оқыту,) талантты және дарынды балаларды оқыту(шығармашылық жұмыс), жас ерекшелігіне сәйкес оқыту ( танымдық жаттығулар), оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау( бағалау қритерийлері арқылы, «Бір жұлдыз, бір тілек, «бағдаршам»,

бағалау парақшасы),оқытудағы басқару мен көшбасшылық,АКТны пайдалану( физ. м ин., слайдтар)

Уақыт

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Ұйымдастыру формасы мен өқушының іс-әрекеті

Бағалау түрі


1.Ұйымдастыру кезеңі

а) амандасу

ә)Психологиялық ахуалды орнату, физ. минутка өткізу

б)топ басшысын таңдап,топ ережесін еске түсіру,бағалау парағын алады







Оқушылармен амандасып,

«Қара жорға » физ. мин. жаттығу жасау арқылы көңіл-күйлерін көтеру, бір-біріне жылы лебіз айтқызу, қалаулары бойынша топқа бөлу, неге осылай бөлінгендерін сұрау ,топ басшысын тандап, бағалаудың парақтарын тарату, топтың ережесін қайталату


Интерактивті тақта арқылы әуенмен физ. Мин. жасап,бір-біріне жылы лебізін білдіреді , қалау ларынша , топқа бөлінеді, неге осылай бөлінгендерінін себебін айтады, топ басшысын таңдайды, топтың ережесін естеріне түсіреді



2.Үй жұмысын тексеру

«Жәрменке» ойыны арқылы





Сурақтар мен тапсырмалар:

1.Жылдам деген сөзге байланысты тұрақты тіркесті тауып, сөйлем құрастыр(

2.Күрделі сан есімдерді , зат есімдерді ,етістіктерді ата

3.Түрақты тіркес сөз тіркесі ме? Жаүабыңды дәлелде

4.Күрделі сөзбен сөз тіркесінің ұқсастығын ата

5.Аяғы –аяғына тимейді деген тұрақты тіркеске асоциация құр

6.Сөз тіркесі неге сөйлем емес? дәлелде

Мұғалім ойынның шартымен таныстырады

Жәрменкеде сатылатын заттарды сатып алу үшін ,оқушылар тақтадағы тапсырмаларды орындап , сұраққа жауап беру керек.






Оқушылар затты таңдап , сұрағына жауап береді,жауап дұрыс болмаса затты ала алмайды




Бірін бірі бағалау






Мадақтау,



3.Жаңа тақырыпты меңгеру кезеңі

а) Миға шабуыл

-Терезеден айдың сәулесі түсті сөйлемінде неше сөз тіркесі бар?

-Қалай бір-бірімен байланысқан?

-Басқаша байланысуы мүмкін бе?

Оқушыларға сабақтың тақырыбын анықтатып, мақсатын айқындатады.



Мұғалім сұрақ қояды ,Оқүшылардың жауабын тыңдайды,

Оқушылар сөз тіркесіне бөліп, себебін түсіндіреді,мұғалімнің сұрақтарына жауап береді



Ресурспен жұмыс

Сөйлемдерді сөз тіркестеріне бөліп, қалай байланысып тұрғанын анықтау




Ресурсты таратады, жұмысты бақылайды, кімнің қандай ой

айтып жатқанын тыңдайды

Оқушылар топпен ақылдасып жұмыс істейді, сөздердің байланысу тәсілін анықтайды,

Жауаптарын айтады ,дәлелдейді.

Оқулықты ашып өз ойларын салыстырады.





4.Бекіту кезеңі

а)233-жаттығу Мақал-мәтелдерді жалғастырып, ,байланысу тәсілдерін анықтау

ә)Шығармашылық жұмыс

Жарнама дайындау



Мұғалім бақылайды, бағыт-бағдар береді



Мұғалім жұмыстың шарттымен таныстырады, бағыт-бағдар береді,әр топқа екі тәсілден бөліп береді

Өздігенен орындайды,бі-бірінікін тексереді



Оқушылар идея тастайды, ақылдасады, дайындалады,

көрсетеді

«Бағдаршам»

Арқылы өзін-өзі бағалау



5. Қорытындылау,бағалау


а)Тестік тапсырма(10-сұрақ)

3 нұсқау

ә)Тақтада «Жетістік баспалдағы»өзіңізді қай жерде көріп тұрсыңыз ,стикерге ойыңызды дәлелдеп жазыңыз



Мұғалім тестік тапсырманы интерак. тақтаға шығарады,

тұсіндіреді

Теспен жұмыс істейді, тақтада кілті өзі тексереді




Стикерге жазады ,өзіне берген бағасын дәлелдейді

Өзін-өзі бағалайды

Парақшаларына қояды


6.,Үй жұмысы






7. Рефлексия









Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Всем учителям

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
"?аза? тіліні? ?о?амды? м?ні"

Автор: Ильясова Баглан Сартаевна

Дата: 27.01.2015

Номер свидетельства: 162272


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

Распродажа видеоуроков!
ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства