1 сағат | Күні 14.10.2014 | Сабақ Қазақ тілі | Мұғалім аты-жөні: Адуова Б.Т | « Дарынды ер балаларға арналған облыстық қазақ-түрік лицей-интернаты» ММ 10 «А» сыныбы Оқушы саны-15 |
Сабақтың тақырыбы: Әлеуметтік – тұрмыстық қатынас және сөз әдебі. |
Сілтеме: | 10-сынып қазақ тілі оқулығы |
Сабақтың мақсаты: | Әлеуметтік-тұрмыстық қатынас және сөз әдебін тәжірибеде үйреніп, тілдесімде қолдану. |
Нәтиже: | Әлеуметтік-тұрмыстық қатынас түрлерін ажыратады,тілдесімде ойларын дәйекті жеткізуге үйренеді. |
Түйінді идеялар: | Әлеуметтік-тұрмыстық қатынас тілдесімінде ойларын дәйекті жеткізу, сөз әдебін сақтау- жетістік кепілі. |
Сабақтың түрі: | Жаңа сабақ |
Әдіс-тәсілдері: | СТО, АКТ, ЖИГСО-1, диалогтық оқыту |
Негізгі деректер | Әдебиет оқулығы,бейнеролик,стикер,тақта,аудиожазба,фломастер,маркер,А3 |
Ұйымдастыру кезеңі 5 мин. |
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
Сәлемдесу. Ұйымдастыру. Топқа бөлу. Сабақ барысымен таныстыру. Бағалау парағын таныстыру. Балалардың назарын сабаққа шоғырландыру | Сәлемдесу Өздерін ретке келтіру Топқа бөліну Кітап құралдарын, дәптерлерін, қалам қарындашын дайындыққа келтіру |
Үй тапсырмасын тексеру 2 мин Тіл мәдениеті және сөз мәдениетінің арақатынасы мен ерекшелігі туралы не айтасың? |
Қызығушылықты ояту 2 мин |
«Бейнежазба арқылы адамдар арасындағы қарым-қатынастың қай сипатын аңғардыңдар?» | Әр сала бойынша іскерлік қатынас ,сөйлеу мәнерлерінің ауызекі сөйлеуден өзгешілігін ажыратады. |
Мағынаны тану (Мұғалім жаңа тақырыпқа шығады. Бүгінгі сабақтың мақсаты мен міндеттеріне тоқталады.) |
ББҮ 3мин |
ББҮ-ны толтыру | ББҮ бойынша параққа толтырды. |
Білемін? | Білдім? (Жигсо әдісін пайдалану) | Үйренгім келеді? | | | | Сабақтың негізгі бөлімі 20 мин |
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
Сыныптағы оқушылар төсбелгілер түстері арқылы топтарға бөлінді. Топ басшыларының қолына «бағалау парағын» беру, топ тиімді жұмыс жасау үшін топ ережесін құру. Эссе-күнделік туралы шағын түсінік беру | Оқушылар белсене қатысады. Оқушылар үш топқа бөлініп сабақ құрылымымен таныстырылады. Әр топтың басшыларының қолдарына «бағалау парағы» беріледі. Оқушылар бірін-бірі бақылап топта жұмыс жасайды. Сабақ біткен соң сабақ барысында жасалған постерлерін қорғап, кем тұстарын оқушылар өздері толықтырады. «Бүгінгі күнім туралы әсерім» эссе-күнделік жазу |
Ой толғаныс 5 мин |
Өзара тапсырмаларына жазбаша топтық кері байланыс жасауға бағыттау | Алған мәліметтерін басшылыққа алып өзара топтық бағалау |
Қорыту. Күтілетін нәтиже 3 мин. |
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
ББҮ парағын жинап, қорытындылады. | Өзін –өзі бағалау, топ басшылары оқушыларды бағалайды. |
Бағалау 4 мин |
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
Бақылайды, бағалайды. Оқушылардың формативті бағалауымен өз бағасынан ортақ баға қояды . | |
Үйге тапсырма 1 мин |
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
Үйге : 23,24-жаттығуларды орындау. Эссе күнделік туралы ой жинақтау | Тапсырманы күнделіктеріне белгілеп алу. |