kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Іскерлік ?деп нормаларына сай с?з орамдары ?ыс?а мерзімді жоспар

Нажмите, чтобы узнать подробности

О?ушылар?а іскерлік ортада с?йлеу м?дениеті мен оны? негізгі ?а?идалары туралы жа?а та?ырыпты ме?герту.

Тіл м?дениеті, с?з байлы?ы, с?здік ?орын молаяды, шы?армашылы? ?абілеті артады, ?здігінен ж?мыс жасау?а да?дыланады.
Ана тілін ?астерлеуге, с?з ?нерін д?ріптеуге, ?йымшылды??а, е?бек?орлы??а, білімділікке т?рбиеленеді.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Іскерлік ?деп нормаларына сай с?з орамдары ?ыс?а мерзімді жоспар »

Есалиева Шынаргүл Қонысқызы

Ш.Т.Еркінов атындағы орта мектебі.


10 - сынып қазақ тілі жаратылыстану- математикалық бағыт


Сыныбы

10 сынып                  Күні  12 қаңтар

Сабақтың тақырыбы

Іскерлік әдеп нормаларына сай сөз орамдары

Мақсаты

Оқушыларға іскерлік ортада сөйлеу мәдениеті мен оның негізгі қағидалары туралы жаңа тақырыпты меңгерту.

Күтілетін нәтиже

Тіл мәдениеті, сөз байлығы, сөздік қорын молаяды, шығармашылық қабілеті артады, өздігінен жұмыс жасауға дағдыланады.

Ана тілін қастерлеуге, сөз өнерін дәріптеуге, ұйымшылдыққа, еңбекқорлыққа, білімділікке тәрбиеленеді

Керекті жабдықтар

Белсенді тақта; Презентация; Үлестірме парақтар;Бағалау парағы

Сабақ барысы

Сабақ кезендері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

Топқа бөлу Топқа бөлу/Бойлары бойынша тұрады,

3 -ке дейін санайды/, Топ ережесі: Уақытты тиімді пайдалану,  Тыныштық сақтау , Сөзді бөлмеу,кезектесіп сөйлеу , т.б топ басшысы сайланады;

Үй жұмысын тексеру   /Зымыран сұрақтар/

Оқушылар амандасады, топқа бөлінеді.Үй тапсырмаларын  орындайды, сұрақтарға жауап береді

Тұсаукесер

Қызығушылықты ояту.


Ойын  «Таныс болайық» Ойынды жүргізудің  мақсаты:  Әр баланың өмірде өз жолы, өз тағдыры, өз таңдауы бар  екендігіне көңіл аударту.Шарты:  Әр бала өз есімін атайды да, оның немен байланысты қойылғаны жөнінде  мәлімет береді.Балалар жеке жұмыс жасайды. Барлығы өз есімдерінің тарихын айтып шығады.

Топтар қойылған сұрақтар бойынша топта жұмыстанады.

 

Сабақтың тақырыбын, мақсатын айтады;


Бағалау парағына аты-жөндерін толтырады

 

Негізгі бөлім

1 - тапсырма.

      Топтық жұмыс (берілген мәтінді бірігіп оқып,, түсінігі бойынша негізгі тақырыбын ашып айтып бірін бірі оқытады) Джиксо әдісі


2-тапсырма.       І топқа: "Іскерлік әңгіме" 4 сұрақтан тұратын сұхбаттасудың үлгісін көрсету (мәнді, ұтымды сұрақтар мен толық, дұрыс жауаптар бағаланады)

 ІІ топқа:  Аудармашы арқылы сөйлесудің үлгісін көрсету.

 ІІІ топқа: «Сөйлеу мәдениетін білудің іскерлік ортадағы маңызы» туралы постер толтыру. (диолог түрінде тақтада қорғау)


3- тапсырма.

"Талдау- табыстың кілті." 76 -жаттығуды шартына сәйкесті орындау. Лексика-грамматикалық мағынасына, сөз құрамына талдау жасау.

І топ. Сұлу, көрікті, жайдары.

ІІ топ. Жақсы, келбетті, көркем

ІІІ топ. Білімді, тапқыр, құрметті.

1. Әр оқушы өзіне берілген тапсырма бойынша жауап береді;

Топ басшысы сәйкес бағаларын бағалау парағына түсіреді;

2. Топта  оқушылар рөлдерде ойнайды;

Нәтижесін  басқа топ түйіндеп айтады

Топта көшбасшыны, белсенді оқушыны, ұсынысты дайындап барлық оқушылар алдында айта отырып формативті бағаларын береді;

Қорытынды

Кері байланыс   «Ата -ананың баланы іскерлік ортада сөйлеу мәдениетіне тәрбиелеудегі орны» тақырыбында бүгінгі сабақта алған білім туралы эссе жазу (2-3 балаға оқыту)

Бағалау.

   Сабақты пысықтау үшін, топтар бірін-бірі бағалайды. Үш түрлі смайликтер арқылы әр топтан ең жақсы қатысқан оқушыларды топ ішінде ақылдаса отырып, марапаттайды.

Бағалау:топ басшыларынан бағалау парақтары бойынша қорытынды бағаларын түсіру

Үй тапсырмасы: 1)Сын есімнен өткенді қайталау.

2)Іскерлік әдеп нормаларына сай сөз орамдары.


Топ басшысы топ мүшелерімен ақылдасып өзара бір-бірін бағалайды;

топ басшысы бағалау парағына қорытынды бағасын қойып, таныстырып өтеді



Есалиева Шынаргүл Қонысқызы

Ш.Т.Еркінов атындағы орта мектебі.


10 - сынып қазақ тілі жаратылыстану- математикалық бағыт



Сыныбы

10 сынып                  Күні  2 ақпан

Сабақтың тақырыбы

Іскерлік келіссөздер

Мақсаты

Оқушыларға іскерлік келіссөз және оның ерекшеліктері, кезеңдері, онда қолданылатынсөз орамдары туралы тақырыпты меңгерту.

Күтілетін нәтиже

Тіл мәдениеті, сөз байлығы, сөздік қорын молаяды, шығармашылық қабілеті артады, өздігінен жұмыс жасауға дағдыланады.

Ана тілін қастерлеуге, сөз өнерін дәріптеуге, ұйымшылдыққа, еңбекқорлыққа, білімділікке тәрбиеленеді

Керекті жабдықтар

Белсенді тақта; Презентация; Үлестірме парақтар;Бағалау парағы

Сабақ барысы

Сабақ кезендері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

Топқа бөлу Топқа бөлу/Бойлары бойынша тұрады,

3 -ке дейін санайды/, Топ ережесі: Уақытты тиімді пайдалану,  Тыныштық сақтау , Сөзді бөлмеу,кезектесіп сөйлеу , т.б топ басшысы сайланады;

Үй жұмысын тексеру   /Зымыран сұрақтар/

Оқушылар амандасады, топқа бөлінеді.Үй тапсырмаларын  орындайды, сұрақтарға жауап береді

Тұсаукесер

Қызығушылықты ояту.

Ойын  «Сәлем, бұл менмін!» Ойынды жүргізудің  мақсаты:  Әр бала өзін өзі таныстырып, бойындағы ерекше жақсы қасиетін атап көрсетеді.Шарты:  Балалар жеке жұмыс жасайды. Барлығы өздерін таныстыра отырып, бойындағы жақсы қасиеттерін айтып шығады.

Топтар қойылған сұрақтар бойынша топта жұмыстанады.

 

Сабақтың тақырыбын, мақсатын айтады;


Бағалау парағына аты-жөндерін толтырады

 

Негізгі бөлім

1 - тапсырма.

      Топтық жұмыс (берілген мәтінді бірігіп оқып,, түсінігі бойынша негізгі тақырыбын ашып айтып бірін - бірі оқытады) Джиксо әдісі


2-тапсырма.       І топқа: "Іскерлік келіссөз" барысында қолданылатын сөз орамдарын қолдана отырып сұхбаттасудың үлгісін көрсету (мәнді, ұтымды сұрақтар мен толық, дұрыс жауаптар бағаланады)

 ІІ топқа: «Сөйлеу мәдениетін білудің іскерлік келіссөздегі маңызы» туралы постер толтыру. (диолог түрінде тақтада қорғау)


3- тапсырма.

"Талдау- табыстың кілті." 90 -жаттығуды шартына сәйкесті орындау.

"Мақалшылар" сайысы

1. Әр оқушы өзіне берілген тапсырма бойынша жауап береді;

Топ басшысы сәйкес бағаларын бағалау парағына түсіреді;

2. Топта  оқушылар рөлдерде ойнайды;

Нәтижесін  басқа топ түйіндеп айтады

Топта көшбасшыны, белсенді оқушыны, ұсынысты дайындап барлық оқушылар алдында айта отырып формативті бағаларын береді;

Қорытынды

Кері байланыс   «» тақырыбында бүгінгі сабақта алған білім туралы эссе жазу (2-3 балаға оқыту)

Бағалау.

   Сабақты пысықтау үшін, топтар бірін-бірі бағалайды. Үш түрлі смайликтер арқылы әр топтан ең жақсы қатысқан оқушыларды топ ішінде ақылдаса отырып, марапаттайды.

Бағалау: топ басшыларынан бағалау парақтары бойынша қорытынды бағаларын түсіру

Үй тапсырмасы: Сан есімнен өткенді қайталау.


Топ басшысы топ мүшелерімен ақылдасып өзара бір-бірін бағалайды;

топ басшысы бағалау парағына қорытынды бағасын қойып, таныстырып өтеді

 



 
















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Всем учителям

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 10 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Іскерлік ?деп нормаларына сай с?з орамдары ?ыс?а мерзімді жоспар

Автор: Есалиева Шынаргул ?оныс?ызы

Дата: 27.02.2015

Номер свидетельства: 179636


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

Распродажа видеоуроков!
ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства