Саба?ты? та?ырыбы: Буын, оны? т?рлері.
Саба?ты? ма?саты:
1.Білімділік: о?ушыларды? буын ж?не оны? т?рлері туралы білімдерін ке?ейту, жатты?у ж?мыстары мен ?осымша тапсырмалар ар?ылы бекіту.
2.Т?рбиелік: о?ушыларды адамгершілікке, елжандылы??а т?рбиелеу.
3.Дамытушылы?: о?ушыларды? буын ж?не оны? т?рлерін т?рлерін ажырата алу да?дыларын арттыру,де?гейлік тапсырмалар беру ар?ылы логикалы? ойлау ?абілеттерін арттыру, талдау да?дыларын арттыру.
Саба?ты? типі: жа?а саба?ты т?сіндіру
Саба?ты? т?рі: аралас саба?
Саба?ты? ?діс-т?сілі: т?сіндіру, с?ра?-жауап, жатты?у, салыстыру.
Саба?ты? к?рнекілігі: та?ырып?а байланысты кесте,?лестірмелер.слайд.
П?наралы? байланыс: ?аза? ?дебиеті
Саба?ты? барысы:
I.?йымдастыру кезе?і: О?ушылармен с?лемдесу
II. ?й тапсырмасын с?рау
III.Жа?а саба?.
Просмотр содержимого документа
«Буын. Оны? т?рлері »
Сабақтың тақырыбы: Буын, оның түрлері.
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік: оқушылардың буын және оның түрлері туралы білімдерін кеңейту, жаттығу жұмыстары мен қосымша тапсырмалар арқылы бекіту.
2.Тәрбиелік: оқушыларды адамгершілікке, елжандылыққа тәрбиелеу.
3.Дамытушылық: оқушылардың буын және оның түрлерін түрлерін ажырата алу дағдыларын арттыру,деңгейлік тапсырмалар беру арқылы логикалық ойлау қабілеттерін арттыру, талдау дағдыларын арттыру.
Сабақтың типі: жаңа сабақты түсіндіру
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдіс-тәсілі: түсіндіру, сұрақ-жауап, жаттығу, салыстыру.
Сабақтың көрнекілігі: тақырыпқа байланысты кесте,үлестірмелер.слайд.
Пәнаралық байланыс: қазақ әдебиеті
Сабақтың барысы:
I.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу
II . Үй тапсырмасын сұрау
III.Жаңа сабақ.
ІV. Түсінік тексеру
1.Оқулықпен жұмыс. Жаттығулар орындау.
296-жаттығу(ауызша)
Біздің ұлттық бабамыз- Әл-Фараби
V. «Әріп қысқарса» ойыны (Буындарға мән бер)
Палау Қанар Жолақ Дауыс Қатаң Ашық
Алау
Лау
Ау
VI. «Екінші буыным қайда?» ойыны
ша
Ай
Жаңа сабақты бекіту.
1.Перфокартамен жұмыс
Сөйлем.Қай шығармадан алынған?
Ашық буын
Бітеу буын
Тұйық буын
-Уәде беріп,артынан алдасам,ұят емес пе?Бұдан былай ол менің сөзіме сенбейді ғой.
- Е-е...Бұлдыр-бұлдыр күн өткен.Бұрынғыдан кім өткен?...
Екі ақсақ,бір желаяқ-үш боздақ,енді базарға қарай бет алдық.
Ботакөз сахарада қына терген,
кім екен жапан түзде сені көрген .
VII. Тест жүргізу.(иә,жоқ)
VIІІ.Үйге тапсырма беру.
IX. Сабақты аяқтау