kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Бұл кім? Бұл не?

Нажмите, чтобы узнать подробности

Бұл кім? сұрағына бейімдеу.  Сұраққа дұрыс жауап беруге баулу.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Бұл кім? Бұл не?»

Тақырыбы:

Бұл кім?

Мектебі:

Күні, айы:

Мұғалімнің аты – жөні:

1-сынып

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Сабақ бағдарламасына сәйкес оқу бағдарламасы

        1. Сөзді зейін қойып тыңдау, түсіну және оған сәйкес дұрыс әрекет ету (қимыл, ым мен ишараны қолдану, іс – әрекет жасау).

        1. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну.

1.2.3.1. Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру.

1.3.2.1. Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну.


Сабақ мақсаты


Барлық оқушылар:

Кім? сұрағынажауап беретін сөздер қатарын (ата, әже, мұғалім, оқушы) атай алады, амандасу және қоштасу үлгілерін (Сау бол! Сау болыңыз!)қолдана алады.

Оқушылардың басым бөлігі:

Сабақта үйренген сөздеркезінде еркін қолдана алады, үйренген сөздерге сұрақты дұрыс қоя алады.



Кейбір оқушылар:

Амандасу, танысу, қоштасу үлгілерін өмірлік жағдаяттарда еркін қолдана алады, кім? сұрағына жауап беретін сөздер қатарын атай алады.


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар

Сабақтың басы (2-5 минут)

(МК) Оқушылардың сабққа дайындығы. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру.


Сабақтың ортасы (6-40 минут)

(МК, Ұ) Мұғалім оқушылардың назарын оқулықтағы 1-тапсырмада берілген сөйлесу үлгісіне аударады. Осы диалог арқылы оқушылар Бұл кім? деген жаңа сұрақ үлгісімен танысады. Оқушылармен диалогті тыңдау, қайталау жұмыстары жүргізіледі. Содан кейін осы диалог негізінде ата сөзінің орнына әже, мұғалім, оқушы сөздерін қолдануға жаттығады. «Есте сақта!» айдарында оқушылар амандасу үлгілерін (Сәлем! Сәлеметсіз бе?) еске түсіреді, сондай –ақ мұғалім оқушыларға қоштасу үлгілерінің қолданысын түсіндіреді.

(Ж) Амандасу, қоштасу үлгілерін жаттықтыру үшін, оқушылар мұғаліммен және өзара амандасып, қоштасады.

(МК) 2-тап.оқушылар жаңа сөздер қатарын (ата, әже, мұғалім, оқушы) суреттер бойынша Бұл кім? деген сүраұұа жауап беру арқылы қайталайды.

(МК, Ұ) 3-тап. Арқылы оқушылар жаңа тақырып бойынша сөйлесі үлгісін, сондай-ақ амандасу, танысу, қоштасу үлгілерін бір диалог ішінде қайталайды. Оқушылардың бойында мынадай дағдыларды қалыптастыру қажет: мұғаліммен амандаса алу, өзінің атын айта алу, мұғалімнің сұрағына (Бұл кім?) жауап бере алу, қоштасу үлгісін дұрыс қолдана алу.

(ОТ) 3-тап.берілген диалог сыныптағы оқушылармен жеке-жеке сыныпта ойналады. Бір оқушы үлгіде берілген рөлін ойнайды, ал басқа оқушылар оның жауабын бағалай алады.

Оқушының іс-әрекеті:

  1. Оқушы сыныпқа кіреді, мұғаліммен амандасады, өзінің орнына отырады.

  2. Мұғалімнің сұрағына жауап береді

  3. Тақтаға шығып, мұғалімнің екінші сұрағына жауап береді. Ол үшін мұғалім тақтаға төрт суретті (ата, әже, мұғалім, оқушы) іліп қояды.

  4. Оқушы мұғаліммен қоштасып, сыныптан шығады.

(МК,Ұ) Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі.

(Ө) Қосымша тапсырма арқылы оқушылар сабақта алған білімдерін бекіте түседі. Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады. Сондай –ақ АКТ-ні қолдана білу дағдыларын қалыптастырады.

Оқулық

Аудиодиск

1.2.1.

1.2.3.










































№1 жұмыс дәптері


Қосымша тапсырма 1.2.

Сабқтың соңы (41-45 минут)

(Қ) Сабақты қорытындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады. Оқушылар сабақ барысында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады.



Қосымша ақпарат

Қорытындылау

Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.

1.Сабақ барысына өзгертулер еңгіздіңіз бе? Неге?

2Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?


Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе не?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?

1:

2:





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Всем учителям

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Бұл кім? Бұл не?

Автор: Киреева Айгуль Сериковна

Дата: 01.11.2016

Номер свидетельства: 354093


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

Распродажа видеоуроков!
ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства