kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Аыгевшнчдрчлпялпышпвлеышеышечдпчдпчдпчщрчщрсдрчд

Нажмите, чтобы узнать подробности

Мчладнащнчшечшечшечлчдрсдргяоачопчлпчлрчлпчлпчлчршчшрчлрслрсшрчшнсшрсшрсщрсщнсщнсщнсшенсшечшнсшрчщр лр ди лмлчшпсшр щрс

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Аыгевшнчдрчлпялпышпвлеышеышечдпчдпчдпчщрчщрсдрчд»

Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: 4. «Сәулет өнері»

Күні :

Педагогтің аты-жөні:

Сынып: 3

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы: Мынау қай жануардың мүсіні?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

3.​2.​2.​1 берілген тірек сөздер негізінде сөйлеу (3-4 сөйлем);

3.​5.​1.​4* мұғалімнің қолдауымен жіктеу есімдіктерінің септелуін ауызша тілде қолдану

Сабақтың мақсаты :

Оқушылардың барлығы:

Үлгі бойынша әр мүсінді сипаттап айтады.

Оқушылардың көпшілігі:

Шеңбер бойымен әңгімелеу барысында маған/саған/сізге/оған септелген есімдіктерді орынды қолданады.

Оқушылардың кейбірі:

Тірек сөздерді қолданып, «Шығыс күнтізбесі» субұрқағын сипаттап айтады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


Ертеңгілік шеңбер.

«Мен саған тілеймін» Қызығушылықты ояту

«Мозаика» ойыны


Ой шақыру сұрақтары:

Бұл ненің мүсіні? Оның түсі қандай?

Субұрқақта қандай мүсіндер бар? Олар неден жасалған? Жылқының мүсінінің түсі қандай?


Оқушыларды сабақтың тақырыбы және

мақсатымен таныстыру.

Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы жақсы тілек айтады.

Мысалы: Саған денсаулық тілеймін! Саған жақсы көңіл күй тілеймін!


Сұрақтарға жауап береді

Бұл – жылқының мүсіні.

Жылқының мүсінінің түсі – қоңыр.

Қолпаштау







Сабақтың ортасы

























1.Тыңда. Қайтала.
Сөздікпен таныстыру:

Жаңа сөздер:

Сұр-серый

Мүсін- фигура

Алаң- площадь

Әртүрлі- разные


Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру жаттығуы:


2. Оқы.Қайтала.Біл


3. 1-тапсырма.

1-тапсырма Мәтінді түсініп оқы. Түсінгеніңді айт.

Алматы-әлемдегі ең сұлу қала. Қалада гүлзар, демалыс алаңы, субұрқақ көп. Олардың сәулеті әртүрлі.

Мен жазда достарыммен «Шығыс күнтізбесі, субұрқағына барамын. Жазда субұрқақтан салқын жел соғады. Біз онда шомыламыз.»


4. Айтылым

2-тапсырма.

2-тапсырма Интернеттен «шығыс күнтізбесі» субұрқағының суретін тауып, қара.Жануарлардың атын үлгі бойынша жаз.Сұрақтарға жауап бер.

Үлгі: Бұл-жылқының мүсіні. Мүсін өте әдемі. Жылқы күнтізбеде 7-орында тұр.

- Бұлар нелер?

- Неше жануар бейнеленген?

- Неге бұл жануарлар бейнеленген?

Тыңдалым,айтылым.

Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы: Мүсіннің түсі сұр.

Жануардың мүсіні

Барыстың мүсіні

Тауықтың мүсіні




Айтылым/Оқылым

Суретке қарап, жаңа сабақтың тақырыбымен танысады. Мәтінді түсініп оқиды.

Бұл-жылқының мүсіні. Ол тастан жасалған. Мүсіннің түсі сұр.


Оқылым.Айтылым.

Мәтінді мұқият 2 рет тыңдайды, таныс емес сөздерге түсінік беріледі, мазмұндайды.












2-тапсырма

Интернеттен «шығыс күнтізбесі» субұрқағының суретін табады. Жануарлардың атын үлгі бойынша жаз.Сұрақтарға жауап бер.















«Бас бармақ»


Оқушылар сыныптастарының жауабын тыңдай отырып бірін-бір бағалайды.

«Бас бармақ»


Дескриптор:

оқыған мәтіннің мазмұны бойынша әңгімелейді




Дескриптор:

Интернеттен «шығыс күнтізбесі» субұрқағының суретін табады. Жануарлардың атын үлгі бойынша жазады.Сұрақтарға жауап береді.







Слайд







Слайд

Оқулық 108 бет












Слайд

Оқулық

109-110 бет


Сергіту сәті




5. Айтылым

3-тапсырма. Суретке қара. Үлгі ойынша сөйлестір

Дескриптор:

  • Тапсырмадағы берілген үлгі бойынша айтады.

  • орфографиялық нормаларды сақтайды



7. Жазылым. Оқылым.

4-тапсырма. Көп нүктенің орнына қажетті сөздерді қойып жаз.

Әлібекке ..... ұнайды. Маған ...... ұнайды. Саған ..... ұнайды. Оған ..... мүсіні ұнайды. ... інісіне..... мен .... барыс ұнайды. Олар ..... табиғатқа жатады. Адам да жанды ..... жатады.

Айтылым.

Көп нүктенің орнына қажетті сөздерді қойып жазады.

Үлгі: Әлібекке мүсін ұнайды.

Дескриптор: − Көп нүктенің орнына қажетті сөздерді қойып жазады.




Сабақтың соңы

Үйге: 110 бет 5-тапсырма






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Всем учителям

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
Аыгевшнчдрчлпялпышпвлеышеышечдпчдпчдпчщрчщрсдрчд

Автор: Досмағамбетова Мөлдір Салаватқызы

Дата: 11.01.2022

Номер свидетельства: 597362


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

Распродажа видеоуроков!
ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства