№28 орта мектеп Қаражанова Баян – бастауыш сынып мұғалімі
Пәні: Ана тілі Сыныбы: 4 “а”
Сабақтың тақырыбы:“ Ана құшағында” Ғ.Мүсірепов
Сабақтың мақсаты:Мәтіннің авторы , мәтіндегі негізгі ой туралы түсініктерін қалыптастыру,
мәнерлеп жүргізе оқу, өз ойын жүйелі жеткізе алу қабілеттерін арттыру,
ой,қиялдарын дамыту, анаға деген құрмет сезімдерін ояту.
Сілтеме: Ана тілі оқулығы 4-сынып ,МАН, ғаламтор беттерінен
Оқу нәтижесі:Оқушылардың сын тұрғысынан ойлау,шығармашылық қабілеттері қабылеттері
артады, өзара диалогқа түсе отырып өзіндік ой-пікірлері қалыптасады,адамгершілік
қасиеттері артады.
Қолданылатын материалдар:Оқулық, тақырыпқа байланысты суретті слайд, дискуссиялық карта,
автор туралы материалдар,стикер
Оқытуформасы,технологиясы, әдістері: Топпен,жұппен жұмыс, “Блум таксономиясы”, ОүБ,СТО
Дереккөздері:Ғаламтор беттері, автор шығармалары, оқулық
Сабақ кезеңдері:
І.Психологиялық дайындық
1.”Қамажай” әуені
2.Жылы түстер арқылы топқа бөліну
Оқушылар өлең ырғағымен қозғала отырып бой сергітеді
ІІ.Үй жұмысын сұрау.
Мамытбек Қалдыбаев “Үлек”
Мәтінді оқып,мазмұндайды.
ІІІ.Жаңа сабақ
І.Білу
1.Автор туралы түсінік.
2. Мәтінді мәнерлеп,тізбектей оқу
Оқушылар автор шығармаларымен танысады,мәтінді тізбектей оқиды.
ІІ.Түсіну
І-топ Мәтіннен ана мен баланың бір-біріне деген ыстық сезімін білдіретін тұсты тап.
ІІ –топ Қайроштың анасына сипаттама жаз.
Қандай? Анасы
киімі
мінезі
Сөйлеген сөзі
ІІІ-топ Егер сен Қайроштың орнында болсаң не істер едің?
Оқушылар топтық тапсырмаларды орындай отырып, әр топ бірін-бірі бағалайды.
ІІІ. Қолдану
5 жолды өлең
Не?
Қандай?
Не істейді?
Сөйлем.
Түйін.
Оқушылар тапсырманы жұптаса орындайды.
ІҮ. Талдау
Дискуссиялық карта
“Иә” “Жоқ”
Әр топ өз пікірлерін білдіреді.
Ү. Жинақтау
- Анасы Қайрошты қайда іздеп келеді?
-Қайроштың досының аты кім?
-Мария апай деп отырған кісі кім деп ойлайсың?
-Анасының Қайрошты құшақтаған сәтін тауып оқы.
Оқушылар сұраққа жауап бере отырып кері байланысқа түседі.
ҮІ. Бағалау
2 жұлдыз, 1 тілек
Екі жұлдыз = жұмыс істеген кезде оларға ерекше ұнаған 2 зат
Бір тілек = бұл жақсартуға болатын нәрсе.
Оқушылар өз пікірлерін білдіреді.
ҮІІ. Үйге тапсырма беру
Мәтінді мәнерлеп оқу.
“Менің анам”эссе
Оқушылар күнделіктеріне белгілейді.
ҮІІ.Рефлексия
«Жетістік баспалдағы»
Оқушылар әр сабақ кезеңдерінде өздерін баспалдақтарға орналастырады.