kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Асан қайғының Жерұйықты іздегені 5 -сынып ҚМЖ

Нажмите, чтобы узнать подробности

Қазақ мектептерінің 5 сыныбына арналған қазақ әдебиеті пәнінен арналған "Асан қайғының Жерұйықты ізденегі" атты тақырыптағы ҚМЖ.Тақырыпты  ынтымақтастықта түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру болып табылады. Жаңа материалдарға байланысты ресурстар беру, өз беттерінше дайындық жасату.«Кинометафора» әдісі арқылы түсіндірме жұмыстарын жасау.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Асан қайғының Жерұйықты іздегені 5 -сынып ҚМЖ»

Тақырып: Асан қайғының Жерұйықты іздеуі

Мектеп: «ЖББ№17орта мектебі»

Күні: 08.11

Қатысушының саны: 26

Қатыспағаны:

Пән: қазақ әдебиеті

Мұғалімнің аты-жөні: Түсіп Батима Мақсұтқызы


Сынып: 5

Оқыту мақсаты:

Тақырыпты ынтымақтастықта түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру,

Оқыту

мақсаты/ Күтілетін нәтижелер:

Барлығы: аңыз әңгіменің мазмұнын біледі ;

Көпшілігі: аңыз әңгіменің идеясын аша отырып, сыни тұрғыдан ойлау қабілеті дамиды;

Кейбіреулері: аңыз әңгімеге сюжеттік композициялық талдау жасайды

Тілдік мақсат:

Аңыз әңгіменің не екенін білу, ерекшілігін ажырата алу.

Алдынғы (бұрынғы) оқыту

Бастауыш сыныпта алған аңыз әңгімелері мен Асан қайғының кім екенін еске түсіру.


Ж о с п а р

Жоспарлау уақыты (минутпен)

Жоспарланған іс-әрекеттер

Бағалау


Ресурстар

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеттері

Кіріспе

5 минут





5 минут

Оқушылармен амандасып, топқа бөлемін, топ басшысы мен топқа ат қою керектігін айтамын.

Топтарға өзара сұрақ әзірлету.

Топтастыру жұмысын беру

Амандасып, топқа бөлінеді, топ басшысын сайлап, топқа ат қояды.

Аңыз әңгіменің не екенін еске түсіру үшін топтар бір-біріне сұрақтар қояды

Асан ғайғының кім екенін еске түсіріп, топта топтастыру

Бағалау парағы

«Бағдаршам»

Топқа бөлу үшін сандар, А-4 форматы, бағдаршам белгілері, фломастер

Таныстырылым

20 минут

Жаңа материалдарға байланысты ресурстар беру, өз беттерінше дайындық жасату.

«Кинометафора» әдісі

Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту

Әдіс бойынша жаңа тақырыпты меңгереді және өз пікірлерін ортаға салады.

Тақырыпты оқып, «Кинометафора» әдісі арқылы қорғау: топтастыр, көрініс көрсету, ауызша түсіндіру, суретпен көрсету т.б.

Критериалды бағалау

Кинолента

Негізгі бөлім

10 минут

«Асан қайғының арманы орындалды ма?» деген тақырып беріп, ой толғау жаздырту

«Асан қайғының арманы орындалды ма?» деген тақырыпта аңыз әңгіме негізінде ой толғау жазады

Бағалау парағы


Рефлексия


5 минут

«Қораптағы сұрақ»

Парақша тарату

Берілген парақшаға сабақ бойынша түсінбеген сұрақтарын бос қорапқа салады.

Қорап, парақшалар

Қосымша ақпараттар

Дифференциация /саралап оқыту/

Қатысушыларға көмектесуді қалай жоспарлайсыз?

Анағұрлым дағдысы қалыптасқан қатысушыларға қандай тапсырмалар беруді жоспарлайсыз?

Бағалау – қатысушылардың білімін/прогресті қадағалауды қалай жоспарлайсыз? (ақпартатты қорытындылау/бағалау идеясы)

Пәнаралық байланыс: Қазақстан тарихы

Оқушыларға әр тапсырма сайын бағыт беріп отырамын.

Дағдысы қалыптасқан оқушылар «Кинометафора» әдісінде көрінеді. Дарынды оқушылардың көшбасшылығы

Критерийлер бойынша бағалау

Берілген жауаптарына сай балдық жүйемен бағаланады. Топ жетекшісі соңынан ортақ баға шығарады.





Рефлексия

Оқыту/сабақтың мақсаттарына жете алдыңыз ба?

Бүгін қатысушылар нені үйренді?

Оқытуда атмосфера қалай болды?

Менің дифференцирленген әдіс-тәсілдерім жұмыс барысында қаншалықты орындалды?

Мен кестеге сай жұмыс жасадым ба?

Мен өз жоспарыма қандай өзгерістер енгізуіме болады және неге?








Бұл орынды өз сабағыңыз бойынша бақылау барысын жазуға қолданыңыз. Сол жақ бағанда жазылған сұрақтарға жауап бере өз сабағыңыз бойынша жазыңыз












Қорытынды бағалау

Сәтті болған екі жағдайды атаңыз (оқу мен оқыту)

1:

2:

Сабақты жақсартуға мүмкін болатын екі жағдайды атаңыз (оқу мен оқыту)

1:

2:

Сынып/аудитория жайында мен қандай жаналық білдім, сонымен қатар жеке қатысушылар туралы не білдім, менің келесі сабақты өткізуіме осы аталғандар қалай әсер етеді/қалай көрініс табады?









Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Всем учителям

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Асан қайғының Жерұйықты іздегені 5 -сынып ҚМЖ

Автор: Түсіп Бәтима Мақсұтқызы

Дата: 19.11.2016

Номер свидетельства: 360381


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

Распродажа видеоуроков!
ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства