kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Абай ??нанбаев "?ара??ы т?нде тау ?ал?ып"7-сынып ?дебиет

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба? 7-сыныпты? ?дебиет п?ні бойынша ??рыл?ан.Абай ??нанбаевты? "?ара??ы т?нде тау ?ал?ып"?ле?ін жа?а интербелсенді ?діс-т?сілдер ар?ылы жасап  ?сынып  отырмын ?ыс?а мерзімді жоспар саба?ты?  ??рылымына жа?ашылды? енгізіп отыр. ?йымдастыру кезе?і,?р-т?рлі ?діс-т?сілдер,саба? баысында жеті модульді ы?палдастыру-?р жеке т?л?аны? саба??а деген белсенділігін арттырып ?ана ?оймай,о?ушылырды? жеке шы?армашылы? ?абілеттерін шы?даумен ?атар, дарындылы?, к?шбасшылы? ?асиеттерін де арттыра білді. 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Абай ??нанбаев "?ара??ы т?нде тау ?ал?ып"7-сынып ?дебиет»


Жоспарланған тізбектелген сабақтар топтамасынан алынған бір сабақ


Сынып: 7 өткізілген күні: 16.01.2016ж Пән атауы: әдебиет

Тақырыбы:

А.Құнанбайұлы «Қараңғы түнде тау қалғып»өлеңі

Сабақ мақсаты:

Оқушылардың жан-жақты шығармашылық қабілеттерін ескеру негізінде өлеңнің мазмұнын сипаттауды ұйымдастыру.

Күтілетін нәтиже:

- Сынып топпен жұмыс істеу барысында өлеңнің мазмұнымен толық танысуға жұмыс жүргіэеді.

-Шығарманың әуенімен айтылуына көңіл бөледі.

-Ұсынылған шығармашылық әдіс- тәсілдер арқылы топпен,жұппен жұмыстар жасауға дағдыланады.

-Тыңдай білу, ести білу дағдылары қалыптасады


Сабақтың түрі

Жаңа сабақ

Білім беру технологиясы

Топтық және жұптық жұмыстарға арналған

Сабақтың білім беру формасы

Сыни тұрғыдан ойлау

Сабақта қолданылатын әдіс тәсілдер

-Топқа бөлуПарлары әдісі бойынша.

-Сергіту сәті «Жыланша әдісі.

-Жигсо әдісі

- «Ойлан, бірік, бөліс»

-БФ әдісі.

- «Аңыз адам әдісі»

- «Галлерея» стратегиясы.

-«Сезімнен шыққан ойлар»стратегиясы.

-Кері байланыс: «Бестармақ»синквейн

Блоб ағашы.

Көрнекіліктер

Презентация, оқулық,Абай суреттері,маркер,А3 парағы,стикерлер,коллаждар,оқушылар шығармашылықтары.

Сабақ барысы

Мұғалімнің іс – әрекеті Оқушының іс - әрекеті

Ұйымдастыру

( 2 мин)

1. Топқа бөлу: «Парлары» әдісі арқылы.

2.Сергіту сәті «Жыланша»әдісі.

1.Оқушылар әдебиеттегі жыр. кейіпкерлері бойынша топқа бөлінеді

(5 мин)

3.«Джиксо» әдісі. Топтық пікірталас.

«Ойлан, бірік, бөліс»

(өткен тақырыпты қайталау).

2.Оқушылар жеке, жұппен, топпен өткен тақырыпты талқылайды.Орталарынан делегат шығып тұжырымдамалық карта түрінде қорғайды.

( 20 мин)







4.Топтарға бағытталған тапсырмалар:

«Балалар философиясы»әдісі.Еркін ойлау,ерікін сөйлеу,топта ,сыныпта талқылау жұмыстарын орындау.


«Аңыз адам» әдісі.Ұлы ақын Абай Құнанбайұлының өмірі, шығармашылығынан естеліктер айтқыза отырып,презентация көрсету.



5. «Ой шебері»

әдісі.Оқушылардың сөздік қорларын, шығармашылық қабілеттерін ескере отырып,мәтінмен жұмыс жүргізу.





6.«Галлерея»стратегиясы.Сабақты ақын шығармашылығымен байланыстыра отырып, топтық жұмыс орындату.

Топтарға өз жұмыстарын қорғату

7. «Сезімнен шыққан ойлар»стратегиясы.Өтілген тақырып бойынша оқушылармен шығармашылық жұмыстар ұйымдастыру.



.

4.Тақырып бойынша білімдерін жүйелейді, жетілдіреді.

теориялық білімді, практикамен ұштастырады. Таныстырылымда эссе жазу,синквейн әдісі қолданылады.



Оқушылар топ болып ақын өмірі, шығармашылығынан естеліктер айта отырып, «Поэзия минутын»ұйымдастырады.




5. Естерінде қалған қанатты,нақыл сөздерді жаңа сабақпен байланыстыра шебер тілмен жеткізеді.Шығарма мазмұны, жазылу ерекшелігіне талдау жасайды.








6.Оқушылар жұп,топ болып,ақын өмірі,шығармашылығына саяхат жасайды.Топта өз жұмыстарын қорғайды.



Өтілген тақырып бойынша оқушылар жеке, жұппен, топпен шығармашылық тапсырмалар орындайды.(сурет,эссе,өлең,шығарма)


Се ргіту сәті

( 3 мин)

«Алыптар мен ергежейлілер» ойынын ойнау.

Бір оқушы ортаға шығып, сергіту сәтінің ережесіне сәйкес қимылдар жасайды, қалған оқушылар қайталайды.

( 7 мин)


4. «Соңғы сөзді мен айтамын» статегиясы бойынша оқушыларды сабақты қорытындылау жұмыстарына жұмылдыру.

4. «Соңғы сөзді мен айтамын» әдісі арқылы оқушылар тақырып бойынша білімдерін жүйелейді.Көшбасшылық қабілеттерін көрсетеді.

Бағалау (3 мин)

5.Сабаққа қатысуы, тапсырмаларды орындауымен қорытынды бағасы.

5. Топ басшысының бағасмен бірге, «Бестармақ»синквейн әдісі бойынша бағалайды.

Үйге тапсырма

(2 мин)

6.Өлеңді жаттау.Әуенімен айтуға жаттығу.Құрылысына талдау жасау.

6.Тақырып бойынша постер жасауға дайындалады.Өлеңді жаттайды.Құрылысына талдау жасайды.

Рефлексия

( 3 мин)

7.Кері байланыс. «Блоб ағашы»

7.Өз ойларын, бүгінгі сабаққа қатысуларын ағашқа бояп көрсетеді.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Всем учителям

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс

Скачать
Абай ??нанбаев "?ара??ы т?нде тау ?ал?ып"7-сынып ?дебиет

Автор: Дуйсенбина Асем Газизовна

Дата: 25.02.2016

Номер свидетельства: 298881


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

Распродажа видеоуроков!
ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства