Мектеп: «Көктөбе жалпы орта білім беретін мектеп» мемлекеттік мекемесі |
Күні: 10.11.2015 | Мұғалімнің есімі:Сағымбаев Рустам Бахытбекұлы |
Коучингтің тақырыбы | Мақсатқа жетудің – алты қадамы. |
Коучинг мақсаты | Түрткі сұрақтар арқылы сабақтың мақсатына жетудің тиімділігін ұғындыру. |
Күтілетін нәтиже | Түрткі сұрақтарды дұрыс құралады. Сұрақтардың маңыздылығын ескере отырып, мақсатқа жету жолдарын анықтайды. Мәтін мазмұнына сай сұрақтар құрастырады. Блум таксономиясының сабақта қолданудың тиімділігіні түсінеді. |
Түйінді идея | Блум таксономиясы. Сын тұрғысынан ойлауға үйрету. |
Сілтеме | Мұғалімдерге арналған нұсқаулық, интебнлсенді тақта, парақтар, стикер, фломастерлер |
Кезеңдері | Сұрағы | Уақыты | Коуч әрекеті | Мұғалім әрекеті |
Ұйымдастыру кезеңі | Амандасу | 3мин | Психологиялық тренинг өткізу. «Көпір арқылы өту» тренингісін өкізу | Бір-бірінен жақсы тілек айтады. |
Топтарға бөлу | Туған күн мен айларын жазған соң не себептен бұл сандарды алдым? Топқа қалай бөлуге болады? | 2 минут | Стикерге туған күн мен айларын жазғызу. Туған күн санына қарай бөлу. 1 таңбалы сандарды бірінші топқа, екінші таңбалы сандарды екінші топқа бөлу. | Стикерге туған күні мен айын жазады. Туған күнінің 1 таңбалы немесе 2 таңбалы санға жататынын анықтайды, сол санға байланысты топқа бөлінеді. |
Түрткі сұрақ. 1 тапсырма | Осы сабақ жоспарыңызда жазған мақсатқа қалай жетуге болады? оған сенімдісіз бе? | 7 минут | 1.Күнделікті жазатын бір сабақ жоспарын құрғызу. 2.түрткі сұрақтар қоямын. қалай дамытасыз? Қандай тапсырмалар бересіз? Оны сабақтың қандай кезеңінде көрсете аласыз? | -Күнделікті жазып жүрген сабақ жоспарын жазады. -сұрақтарға шынайы жауап береді. |
Презентация көрсету | Сабақтың мақсатына жету үшін біз не істеуіміз керек? | 10 минут | «Мақсатқа жетудің - алты қадамы» презентациясымен таныстырамын. Блум таксономиясы ұғымына түсінік беремін. Алты деңгейіне қысқаша шолу жасау. | Блум таксономиясының негізін қалаған ғалым туралы мағлұмат алады. Блум таксономиясының маңыздылығын ұғынады. Блумның алты деңгейін мағынасына қарай ұғынады, айыра алады. |
2 тапсырма | Блум таксономиясының алты сатылы деңгейінің мағынасын ұғына отырып қандай етістіктер қолданар едіңіз? Мысалмен келтіріңіз | 8 минут | Блум таксономиясының алты деңгейіне етістіктер құрғызу Мұғалімдердің қай деңгейде тұрғаныны анықтау, себебін білу. | 6 сатылы деңгейге сәйкес етістіктерді жазады. |
3- тапсырма Топтық жұмыс | Берілген мәтінге алты сатылы сұрақты қалай құрастыруға болады? | 12 минут | 1.Бір топқа «Ара мен шыбын», екінші топқа «Арыстан мен тышқан» мысалдарына алты сатылы сұрақ құрастырту. Жазған сұрақтарын талдатамын, сәйкестігін анықтатамын, топтардағы жұмысты салыстырамын. | Топта мәтінді оқиды, талдай, саралайды. Алты сатылы сұрақтарды құрастырады. Сатылы деңгейіне сәйкестігін зерделейді. |
4 тапсырма Топтық, ұжымдық жұмыс | Осы сұрақтарға қандай тапсырма беруге болады? осы тапсырманы бере отырып оқушылардан не күтесіздер? | 10 минут | Сұрақтың алты сатысын негізге ала отырып тапсырмалар құрастыртып, күтілетін нәтижеге бағыттауға негіздеу | Сұрақтардың түпкілігін түсініп деңгейіне қарай тапсырмаларды құрастырып, оқушылардан күтетін нәтижесін аша біледі. |
Кері байланыс | Сауалнамадағы сұраққа жауап беріңіз? Бүгінгі коучингіден өзіңізге не алдыңыз? | 8 минут | Қатысушылардан сауалнама алу. Мұғалімдердің бүгінгі коучинтен алған әсерін білу | Сауалнаманы дұрыс, шынайы толтырады. Өз ойларын еркін жеткізеді. |