р/с | Мерзімі | Іс-әрекет мазмұны | Іс-әрекет түрі | Мақсаты | Нәтижесі |
1 | 10.04.2014 | Ұйымдастыру. Дөңгелек үстел : «Мұғалімдерге өзгеріс керек пе?» семинар-дөңгелек үстел өткізу | Мектеп әкімшілігімен кездесу. | «Кембридж» бағдарламасының туралы мағлұмат беру, мазмұнымен таныстыру. Әріптестермен кеңесу. Бағдарлама бойынша мәлімет беру арқылы қызығушылығын ояту, жұмыс жасауға қолайлы орта қалыптастыруға жағдай жасауына ықпал ету | Бағдарламаға қызығушылық оянады, зерттеу обьектілері анықталады, жұмыс жоспары айқындалды |
2 | 11.04.2014 | 1.Зерттеу нысанына алынған сынып және оның психологиялық диагностикалық картасы. 2. Зерттеуге үш оқушы (жақсы,орташа,нашар,инклюзив,т.с.с) алу 3. Сабақ барысында зерттеуші мұғалімдерді бекіту. | 1. Сауалнама жүргізу, психологиялық диагностикалық карта жасақтау. 2. Зерттеуге алынған үш оқушымен әр түрлі жұмыс түрін жүргізу.. (жақсы,орташа,нашар,инклюзив,т.с.с) 3. Сабақ барысында зерттеуші мұғалімдермен сұхбат. | Диаграммаға сәйкес түрлі санаттағы оқушылардың оқуының болжамды нәтижелерін талқылау; оларды оқыту үшін түрлі әдістерді ойлап табу. | Сынып туралы жалпы мағлұмат пайда болады; «жақсы», «орташа», «нашар» оқушылардың рейтінгісін көтеру. |
3. | 14.04.2014 | 1. Экспериментке қатысушыларды жұмыс жоспарымен таныстыру 2. Экспериментке қатысушылардың орта мерзімді жоспарын дайындау. 3. №1 коучинг өткізу (бейнежазба) Тақырыбы: «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Диалогтік оқыту. Зерттеушілік әңгіме жүргізу арқылы оқушылардың өз идеяларын дәлелдеуге үйрету» | Топтық жұмысты ұйымдастыра отырып,сыни оқытуды пайдалану | 1. Мұғалім сыни тұрғыдан оқыту туралы не білгісі келеді? 2. сыни тұрғыдан оқытуды сабағында пайдалана ала ма? Коучингіде өткізілген жаттығулардан қандай ой қалыптасады? Мұғалімнің оқыту туралы пікірі өзгере ме? | Мұғалімдер рефлекссиясын жазғызу арқылы сабақ нәтижесін анықтаймын. |
4. | 17.04.2014 | 1. №1 сабағына қатысу, талдау, келесі сабақты жоспарлау (бейнежазба). 2. Іс әрекетті зерттеу және оны талдау есебі | Дәстүрлі сабақ | Дәстүрлі сабақ пен жаңа типті сабақ арасындағы айырмашылықты анықтау | Сабақ барысындағы оқушылардың іс-әрекетін салыстыра отырып, жаңа типті сабақтың керектігін болжау |
5 | | 1. Апта бойынша жасаған жұмыстарды талдау. 2. Рефлексия жазу. 3. Сараптау арқылы жұмыс жоспарын толықтыру. | Кәсіби әңгіме | Апта бойы жасалған жұмысты сараптау | Рефлексивтік есеп жазылды. |
-
| 22.04.2014 | 1. №2 сабағы (бейнежазба). 2. Іс әрекетті зерттеу және оны талдау есебі. 3.Әріптестермен кеңесу. 4.Оқушылардың рефлекциясын дайындау. | сыни тұрғыдан оқыту технологиясы бойынша сабақ беру, оқушыларды топтастыру; | Рефлексивтік есеп | Оқушыларда жаңа типтік сабаққа қызығушылық оянады, бір-бірімен қарым-қатынастары жақсарып, сөз мәдениеті қалыптасып, өз ойларын еркін, ашық біледі. |
7. | 23.04.2014 | 1. Оқыту тәжірибесіне өзгеріс енгізгеннен кейін сынып оқушыларын оқыту нәтижелері туралы деректер. 2. Әр топтың жетістігі, деңгейі әртүрлі балалардың (жақсы, орташа, нашар, талантты/ дарынды) әрекетін сараптау арқылы тиімді жолды енгізу. 3. Оқушыны оқыту бойынша дерек жинау. 4.Сыныпта оқыту және оқу тәжірибесін өзгерту. 5.Іс-қимыл ауқымын кеңейту | Мәлімет беру, хабарлама | Оқыту тәжірибесіне өзгеріс енгізгеннен кейін сынып оқушыларын оқыту нәтижелерін анықтау; әр топтың жетістігі, деңгейі әртүрлі балалардың (жақсы, орташа, нашар, талантты/ дарынды) әрекетін сараптау арқылы тиімді жолды пайдалану. | Мұғалімге оқушылар туралы тың деректер келеді; оқыту және оқу туралы тәжірибе жиналады. |
8. | 24.04.2014 | №2 коучинг өткізу (бейнежазба) Тақырыбы: «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Диалогтік оқыту. Зерттеушілік әңгіме жүргізу арқылы оқушылардың өз идеяларын дәлелдеуге үйрету»2. Жүргізілген коучингті талдау. | Топтық жұмысты ұйымдастыра отырып,сыни тұрғыдан ойлауды пайдалану | Тәлім алушыларды топтық жұмысты ұйымдастыра отырып, сыни тұрғыдан ойлауды пайдалануды үйрету. | Мұғалімдер рефлекциясын жазғызу арқылы сабақ нәтижесін анықтаймын. |
9. | 25.04.2014 | 1. Тәлім алушымен сұхбат. 2. Оқыту мен оқуда барлық педагогикалық құралдарды іске асыру . | Тәлім алушымен №2 бірлескен сабақ жоспарын жасақтау | Тыңдаушы сабағында жаңа модульді қалай енгізетінін қадағалау | Оқушылар рефлекциясын жазып аламын |
10 | 26.04.2014 | 1. Жоспарланған өзгерістерді енгізу. 2. Жинақталған материалдар ( презентация, фото, постер, бейне-жазба, т.с.с) бойынша оқушылардағы өзгерісті анықтау. | Практикалық жұмыс | Жоспарды толықтыру, жинақталған материалдарға сараптама жасау. | Портфолиоға көптеген материалдар жинақталады. |
11 | 27.04.2014 | 1. Тәлімгердің тәлім алушымен жұмысы 2. Мақсатты нақтылау | 1. Тәлімгерлік бағыт - бағдар 2. Әріптеске көмек. | 1. Тәлімгердің тәлім алушымен жұмысы, тәлімгерлік бағыт - бағдар беру. 2. Мақсатты нақтылауға әріптеске «түрткі» беру. | Тәлім алушыммен іскерлік жақсы қарым-қатынас
|
12. | 28.04.2014 | 1. Кері байланыс пен бұдан кейінгі іс-әрекеттерді болжау, тиімділік дәрежесін бағалау. | Диалог құрау | Назарды мұғалім тұлғасынан оқушыларды оқытуға шоғырландыру | Тәлімгердің тиімді педагогика мен балалардың қалай оқитындығы анықталады |
13. | 29.04.2014 | 1. №3 сабағына қатысу, талдау, келесі сабақты жоспарлау (бейнежазба). 2. Іс әрекетті зерттеу, ауызша және жазбаша кері байланыс дайындау. | Сабағына талдау жасау | Тыңдаушы сабағында жаңа модульді қалай енгізетінін анықтау | Оқушылар рефлекциясын жазып аламын |
14. | 30.04.2014 | 1. Өзімнің ойларыммен әріптестеріммен бөлісе отырып, тиімді оқыту, қарапайым түсіндіру, оқушының қабілетін бағалау жөнінде. | Сұхбат | Тәлім алушымен жаңа типтік сабақтың тиімділігіне назар аудару | Тәлімгердің тиімді педагогика мен балалардың қалай оқитындығы анықталады |
15. | 05.05.2014 | 1. №4 сабағына қатысу, талдау, келесі сабақты жоспарлау (бейнежазба). 2. Іс әрекетті зерттеу және оны талдау есебі. | Топтық жұмысты ұйымдастыра отырып,сыни тұрғыдан ойлауды пайдалану | Рефлексивтік есеп | Мұғалімдер рефлекциясын жазғызу арқылы сабақ нәтижесін анықтаймын. |
16 | 06.05.2014 | 1. Оқыту мен оқу тәжірибесін дамыту | Лекция | Оқыту мен оқу тәжірибесін дамыту процесінің нысаналылығын қамтамасыз ету. | Мұғалімдер тәжірибе алмасады. |
17 | 10.05.2014 | 1. Сыныптағы іс-әрекетті зерттеу | Оқытудағы басқару және көшбасшылық | Сыныпта оқыту және оқу тәжірибесін өзгерту; оқушыны оқыту нәтижелері бойынша деректер жинау. | Оқыту тәжірибесіне өзгеріс енгізгеннен кейін сынып оқушыларын оқыту нәтижелері туралы декетер жинақталады. |
18 | 12.05.2014 | 1. Коучингке қатысушылар кездесу және атқарылған жұмыстарды зерделеу, талдау (нені үйрене алдым, тиімділігі немесе тиімсіздігі) | Кездесу, сұхбаттасу | Деректер жинау үшін бақылау кестесін құрастыру, пайдалану. | Толтырылған бақылау кестесі жасақталынады; мұғаліс сұрақтарының түрлері және оқушылар жауаптарының деңгейі арасындағы өзара байланыс туралы қысқаша рефлексивтік есеп дайындалады. |
19 | 13.05.2014 | Рефлексивтік есеп | Рефлексивтік есептер дайындау | Деректерді жинақтау, сараптамалау. | Портфолио жинақталады. |