Б?л саба? жоспарында жемістерді? атауларын ?йреніп, олар туралы білімдерін ке?ейтеді. С?здік ?орларын молайтады, ауызша с?йлеу ?абілеттері дамиды. О?ушыларды ??ыптылы??а, тазалы??а е?бекс?йгіштікке т?рбиелейді. Сонымен ?атар бірнеше грамматикалы? тапсырмалар орындай алады. Бірнеше с?ра?тан т?ратын тест ж?мысы мен фонетикалы? тапсырмалар кездеседі.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Саба?ты? та?ырыбы: Жемістер»
Сабақтың тақырыбы : Жемістер.
Мақсаттары:
Білімділік мақсаты: Жемістердің атауын үйрету,жемістер туралы білімдерін кеңейту,жемістерге байланысты сөздік қорын байыту.Ауызша сөйлеу дағдыларын қалыптастыру, тақырыпқа байланысты өзара ара қарым-қатынас жасай білуге үйрету.
Дамытушылық мақсаты:Оқушылардың ойлау әрекетінің әр түрлі біліктілігін дамыту,есте сақтау қабілеттерін дамыту.
Тәрбиелік мақсаты :Оқушылардың тілге деген сүйіспеншілігін дамыту, қызығушылықтарын арттыру,ұқыптылық ,тазалық дағдылырын қалыптастыру,еңбек сүйгіштікке тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жаңа , дәстүрлі сабақ.
Әдісі: көрнекіліктермен жұмыс,әңгімелеу,сұрақ –жауап,ойната отырып оқыту әдіс , топтастыру әдісі.
Көрнекілігі: жеміс суреттері,кітап суреттері,топшамалар, интерактивті тақт, кесте.
Сынып: 2 А сынып
Пән : қазақ тілі.
Сабақ барысы:
І. Ұйымдастыру бөлімі (оқушыларды түгендеу,назарларын сабаққа аудару, оқу-құралдарын тексеру, сабақ мақсатын айту).
а) тіл ашар:
- Қазір қандай сабақ?
-Бүгін қай күн?
-Аптаның қай күні?
-Қазір қай ай?
-Жылдың қай мезгілі?
-Ауа- райы қандай?
-Қыс айлары қалай аталады?
-Қыстың бірінші айы қалай аталады?
-Қыстың екінші айы аталады?
-Қыстың үшінші айы аталады?
б) фонетикалық жаттығу : Бұл қалай өзгерген? ойыны.
Ойынның мақсаты дыбыстардың айтылуын және әріп түрінде жазылуын оқушыларға меңгерту, ойын барысында сөз ішіндегі әріптердің дұрыс жазылуына, бір әріптің өзгеруінен сөздің басқа мағынаға ауысып кететіндігіне оқушылардың назарын аудару.
Берілген сөздерді оқу,аудару,мағыналарын ажырату.
Құс-күз
Қыз-қыс
Ұш-үш
Он-оң
Тиін-тиын
ІІ.Үй жұмысын тексеру.
а) «Дүкенге саяхат» ойыны арқылы тапсырмаларды орындау
б) «Нан иісі» өлеңін жатқа сұрау
Есіңде болсын, балам,
Нан- қастарлі тағам.
Қоқымын оның шашапа,
Жерге түссе, басапа.
в) Тест
Жіңішке сөзді белгіле.
А.нан С.ірімшік
В. май Д.шай
«Кефир» сөзінің қазақшасы қалай?
А.май С.сүт
В.қант Д.айран
Жіңішке сөзді белгіле.
А.дәмді С.сүт
В.шұжық Д. Іш
«Азық –түлік» сөзінің орысшасы қалай
А.продукты С.сахар
В.хлеб Д.масло
Сергіту
Қане, балалар тұрайық.
Үлкен шеңбер құрайық .
ІІІ .Жаңа сабақ
Мен шиемін ,шиемін,
Күннің көзін сүйемін.
Қышқыл шырын менде бар
Төмен басты иемін.
Өлеңді оқып,балаларға сұрақтар қоямын.
-Өлең не туралы?
-Шие қайда өседі?
-Шие көкөніс пе, жеміс пе ?
-Ендеше ,балалар біздің бүгінігі тақырыбымыз «Жемістер» деп аталады.
а) сөздік жұмысы. Жемісатауларын естеріне түсіріп,қайталау. Хормен, жеке – жеке айтқызу.
же-ешь
жедім-ел
дәмді-вкусный
алмұрт-груша
шие-вишня
алма-яблоко
алхоры-слива
жүзім-виноград
анар-гранат
өрік-абрикос
шабдалы-персик
1) Тіл дамыту :кітаппен жұмыс 14О беттегі , екінші тапсырманы орындау.
Диалогті жолдасыңмен оқы.
Сәлеметсің бе, Марат!
Сәлеметсің бе, Дима!
Марат, сен қандай жемістерді білісің?
Алма, алмұрт, өрік, анар ,жүзім ,шие.
Алма қандай?
Алма дәмді
Олар қызыл,сары,жасыл болады.
с) Сауат ашу бөлімі.
Тапсырма : Берілген сөздерге көптік жалғауларын жалғап жазыңдар.
Көптік жалғауын еске түсіру.
лар -дар -тар
лер -дер -тер
Сөздер: алма, өрік,анар,шие,жүзім.
д) Сұраққа жауап бер:сызба бойынша сөйлем құру.
Кім нені жақсы көреді?
Саша -ны
Валя -ді
Дима -ті жақсы көреді.
Боря -ты
Коля - ні
ІҮ. Бекіту.
а) «Бақта» ойыны (оқушылар алмадағы берілген тапсырмаларды орындайды).