Ма?сат ба?ыны??ылы саба?тас ??рмалас с?йлем - ба?ыны??ы с?йлем басы??ы с?йлемдегі ойды? болу ма?сатын білдіретін саба?тасыты? т?рі.
С?ра?тары: Не ма?сатпен? Не етпек болып? Не ?шін? Неге?
а) –ма?, -мек,-ба?,-бек,-па?,-пек етістікке тіркеледі. Керек бол?ан затты алып шы?па? болып, ?зі жал?ыз кірді.
?) Т?йы? етістік пен ?шін шылауыны? тіркесуінен: Кесе-ш?йнекті сындырмай ?стау ?шін, жа?сы с?ре керек.
б) Шартты, б?йры? ж?не ?алау рай т?л?алы етісітк пен деп к?мекші етістік тіркесінен болады. Сол ша? тына ?алар ма екен деп, К?пей самауырда есік алдына ?ойды.
Ма?сат ба?ыны??ылы саба?тас ??рмалас с?йлем - ба?ыны??ы с?йлем басы??ы с?йлемдегі ойды? болу ма?сатын білдіретін саба?тасыты? т?рі.
С?ра?тары: Не ма?сатпен? Не етпек болып? Не ?шін? Неге?
а) –ма?, -мек,-ба?,-бек,-па?,-пек етістікке тіркеледі. Керек бол?ан затты алып шы?па? болып, ?зі жал?ыз кірді.
?) Т?йы? етістік пен ?шін шылауыны? тіркесуінен: Кесе-ш?йнекті сындырмай ?стау ?шін, жа?сы с?ре керек.
б) Шартты, б?йры? ж?не ?алау рай т?л?алы етісітк пен деп к?мекші етістік тіркесінен болады. Сол ша? тына ?алар ма екен деп, К?пей самауырда есік алдына ?ойды.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі: Исмакова Ғалия Серікқызы
2013-2014 оқу жылы
Сабақтың тақырыбы: Мақсат бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлем
Сабақтың мақсаты:
Құрмалас сөйлем тақырыбында сыни тұрғыдан ойлау модулін қолдану арқылы оқушының ой - өрісін дамытуға мүмкіндік беру, ақпараттық -коммуникациялық технологияларды қолданып, шапшаңдыққа жетелеу, шығармашылық қабілеттерін дамыту, бірлесіп жұмыс істеуге дағдыландыру, оқушыларда функционалдық сауаттылықты дамыту.
Сабақтың түрі: дәстүрлі сабақ
Сабақтың пәнаралық байланысы: әдебиет, тарих, бейнелеу өнері
Сабақтың көрнекілігі: слайд, бейнесюжет,
Сабақтың әдісі:сұрастыру, мадақтау, топттық жұмыс, жеке жұмыс, СТО, бағалау
Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру кезеңі
Амандасу
Шаттық шеңбері
Білім алауға барамыз,
Досымызды табамыз.
Сәлемет пе! Міне- мен!
Доспын енді сенімен
Достығымыз берік боп,
Бекітейік беріп қол.
Қуанышты шеңберге,
Қандай жақсы қол берген
Достарды біз қолдаймыз.
Белсенді жұмыс жасаймыз.
Сабақ кезеңдерімен таныстыру:
ҰЙЫМДАСТЫРУ (шаттық шеңбері)
БІЛУ» (Үй жұмысын тексеру)
«ТҮСІНУ» (Жаңа сабақ)
«ҚОЛДАНУ» (№1 тапсырма)
ТАЛДАУ (№2.3 тапсырма)
ЖИНАҚТАУ(Бекіту)
БАҒАЛАУ (Рефлексия)
Бағалау дискрепторларымен таныстыру:
«0» - материалды түсінбедім
«1» - материалды түсіндім , бірақ кейбір жерлерде ауытқушылықтар бар
«2» - материалды түсіндім, бірақ толықтырулар керек
«3» - материалды толығымен түсіндім.
13-15 ұпай – «5» деген баға
10-12 ұпай – «4» деген баға
7-9 ұпай – «3» деген баға
4-6 ұпай – «2» деген баға
ІІ Білу.
Қимыл – сын бағыныңқы сабақтас құрмалас сөйлемдерге мысал жазып, жасалуын түсіндіру, синтаксистік талдау жасау
ІІІ Түсіну.
Сабақтың тақырыбы: Мақсат бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлем
Сабақтың мақсаты: оқытудың жаңа әдістерін қолдану арқылы, мақсат бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлемді толық игеру, мысал келтіре білу. Теориялық білімді тәжірибеде қолдану.
ІV. Қолдану.
Сергіту сәті.
V. Талдау
Тапсырма № 2
Тапсырма№ 2
Әр топ постерға бір суреттің элеметтін салып, басқа топқа барып, салынған суретті жалғастырады, үшінші топқа келіп аяқтайды. Салынған суретті құрастыра отырып, құрмалас сөйлемдері бар әңгіме құрайды. Орта ғышып қорғайды
VІ. Жинақтау.
VІІ Үй жұмысы
Құрмалас сөйлемді қайталау.
Шағын әңгіме құру, құрмалас сөйлемнің тұрін ажырату
VІІІ. Бағалау. Бағалау парақтарына ұпай сандарын қойып, өзін- өзі бағалайды. тапсырады.