kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Орыс мектебіндегі ?аза? тілі саба?ы бойынша ОМЖ - 9 сынып

Нажмите, чтобы узнать подробности

Орыс сыныптарында  ?аза? тілі п?ні бойынша 9 сынып?а арнал?ан орта мерзімді жоспар.  Б?л жоспар саба? зерттеу ж?мысы ше?берінде ж?ргізілген. Жоспарда диалогты о?ыту стратегиялары, формативті ба?алау, тілді ме?геру, ауызекі с?йлеу да?дыларын дамыту, сындарлы ойлау стратегиялары, АКТ ?олдану к?рсетілген.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«орыс мектебіндегі ?аза? тілі саба?ы бойынша ОМЖ - 9 сынып»

Бекітемін: қазақ тілі мен әдебиетінің

«Д.М.Карбышев атындағы Первомай жоғары санатты мұғалімі

«ЖББ ОМ-балабақша» кешені» КММ директоры Жапарова М.Ш.

________________ Максименко О.П. орыс мектебіндегі қазақ тілі

«12» қараша 2015ж.


9 «Б» сыныпта қазақ тілі пәні бойынша өткізілетін тізбектелген сабақтардың орта мерзімдік жоспары

Мақсаты: қазақ тілі сабақтарында оқушылардың ауызекі сөйлеу дағдыларын қалай белсендіруге болады?

(диалогты оқыту әдістерін тиімді қолдану)


Тақырыптар, сабақтың мақсаттары мен оқыту нәтижелері.

Келесі сабақтар барысында оқушылардың қандай білім, білік, дағдыларын қалыптастыруды көздейсіз

Белсенді жұмыс түрлері: топтық, жұптық, жеке жұмыстар, (жаңашыл қарым-қатынас түрлері)

Оқыту үшін қандай бағалау түрлерін қолдана-сыз?

Сыныпта-ғы барлық оқушы біліммен қалай қамтылмақ? (дарынды және талантты оқушылар)

Оқыту-ды жақсарту мақсатында АКТ қолданасыз ба?

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету

Жас ерекшеліктерін есепке алып оқыту

Оқыту барысында не жүргізу керек?

Сіз жоспарлаған және күтілетін нәтижеге барлық оқушылар-дың жеткенін қалай анықтадыңыз?

Ресурстар


.

1 тақырып: «Білімнің іздеп пайдасын». Мақсатты келер шақ.

Мақсаты:

1. Мақсатты келер шақтың жеке, көпше түрінің жасалуын біледі. Жаңа сөздерді біледі.(10)

2. Мақсатты келер шақта етістіктерді жіктеп, сөйлем құрай біледі. Мәтін негізінде диалог құрастыра біледі.

3. Мәтіннен, мақалдан мақсатты келер шақтағы етістікті тауып, сөз құрамына талдай біледі.

1. «Шеңберде амандасу»

1а) Өткен тақырыпты қайталау (етістік туралы білімдерін).

2.Оқушыларды 4 топқа бөлу үшін «Мақалдардың жалғасын тап».

3.Өз тобындағы әр оқушының басты әрпіне жақсы қасиет айту.

4. Өткен сабақты қайталау: өлең жаттау. Бір-бірінен сұрау, бағалау парағына жазу.

5. Ғ.Мүсіреповтың сөзімен таныстыру. Сабаққа мақсат қоюға қамту.

6. 1)Жаңа сабақты өз-бетімен оқу №1 (195б.), түсіну.

2)Жаңа сөздермен танысу (9)

3)Топпен жұмыс: №2 тапс. диалог құру, оқу, етістіктерді теріп айту.

4) №3 тапсырма –етістікті мақсатты келер шаққа айналдырып жіктеу, 3 сөйлем құрастыру.

5) Рефлексия: бүгін өз жұмысыңды қалай бағалайсың? Не қиын болды?

.







формативті. бағалау «3 шапалақ»




ФБ




ФБ,

Бағалау парағын қолдану






Стикер







А оқушы С-ға көмек көрсетеді.









Бір-біріне демеу көрсетеді, қолдайды, рөлдерге бөлініп оқиды.



Өзін-өзі бағалайды.

















Сергіту сәтінде


Өткен тақырып бойынша жуан, жіңішке сұрақтар қою.


шұғыл жауап айту


Мәтінмен танысуда «Инсерт» әдісін қолдану.


«оқу-қайталау-жабу-жазу» стратегиясы


шығармашылығын дамыту

Бірін-бірі қайталамайамандасу түрлерін көрсету

«Инфопати» стратегиясы








«Комплимент»







Сабақ барысында оқушылар үшін қолайлы жағдай жасау,

ойын түрлерін қолдану арқылы оқушылардың білімге деген танымдық белсенділігін арттыру.



Өзін-өзі бағалау парақтары





Бірін-бірі бағалау парақтары




Рефлексия кері байланыс,







Стикерді «Сатыға» жапсыру





Оқулық материалы,


ДО стратегиялары,



жауап парақтары, фломастерлер


Күтілетін нәтиже: 1.Оқушылар етістіктің ережесін, мақсатты келер шағының жасалуын, жіктелуін біледі. 2. Оларды сөйлемде анықтай алады. 3. Сөйлемдер құрастырады, диалогта қолданады.




2- тақырып : «Ұстаз бен шәкірт». 201бет.



Мақсаты:

1.Етістіктің шақтарын анықтай біледі.

2. Мәтін бойынша сұрақтарға, жағдаяттық сұраққа жауап бере алады.


3. Сызба бойынша сөйлем құрастыра алады. Топпен жұмыс жүргізеді.

1. Ұйымдастыру кезеңі.

2. «Молекулалар» ойыны арқылы 4 топқа бөлу.

3. ТЖ: әр топ өздеріне берілген сөздерден ұлағатты сөз құрастырады (№5).

Бұл нақыл сөздер не туралы?

Тақтадағы нақыл сөзбен, сабақтың мақсатымен таныстыру.

1. «Байлық» мәтінін топта рөлдерге бөліп оқыту, түсінгендерін сұрау, сұраққа жауап табу (202-203б.)

2. Әр топта семантикалық картаны толтыру:

3. Жағдаяттық сұрақтарға жауап беру (№4,202бет).







Бір-біріне көмектеседі,

Бір-бірінің жұмысын бағалайды.






Бағалау парағына ФБ жүргізеді.






А оқушы көмек көрсетеді, С.








Рөлдерді бөледі.





Жұмысқа барлық оқушы қамтылады



Музыкамен сүйемелдеу











Физминутка «Ұлытау. Жұмыр қылыш».






Жағдаят-тық жұмыс түріне сыни тұрғыдан жауап беру




«Блум кубигін» қолданып, менің ұстазым тақырыбына сұрақтар құру.


Қиын деген тапсырманы талқылау





«Шенге тұру» (бойына қарай, шаш түсіне, есіміне байланысты)


Топпен жұмыс жүргізуді жалғастыру


Барлық оқушының оқумен қамтылуына көңіл бөлу




Ойын түрінде жүргізу



Оқушылар үшін қолайлы жағдай тудыру











Уақытты қадағалау












Бірін-бірі бағалау





Семантикалық карталары


Стикерге жазылған кері байланыс







Музыка


Оқу материалы,


Таратпа кестелер



семантикалық карта,



диалог


Күтілетін нәтиже:

1.Тақырып бойынша сұрақтар қойып, жауап бере алады 2. Семантикалық картаны толтыру арқылы етістіктің шақтарын, зат есімнің жалғауларын анықтай алады. 3. Жағдаяттық сұрақтарға жауап табады.

3-тақырып:

«Алтын ұя мектебім»

Мақсаты:

1. Оқушылар етістіктің шақтарын біледі, сөйлемнен тауып жаттығады.

2.Өлең жолдарынан, диалогтан етістіктерді тауып, талдай алады.

3. «Менің мектебім» тақырыбында жіңішке, жуан сұрақтар қоя алады. (Блум стратегиясы бойынша)




1.Ұйымдастыру кезеңі.

2. Жайлы жағдай тудыру ойыны

а) Шарада шешу

б) сабақтың тақырыбы, мақсаты.

3. Мектеп туралы өлеңді мәнерлеп оқыту

4. Жұппен жұмыс: №3 тапсырма «Арман-Мұрат» (диалогты оқыту, түсінгендерін сұрау).

5. Диалогтан етістіктерді тауып, сөз құрамына талдау, шағын анықтау (3 оқушы тақтаға)

6. «Ыстық орындық» әдісі (мектеп туралы сұрақтар қою)

6. Білім беру деңгейлері.

205 бет, №5 тапсырма

Оқыту, танысу







Бір-біріне көмектесу


бірін-бірі бағалау





«жуан-жіңішке» сұрақтар

ФБ




А- белсенділік, оқушыларға көмек көрсетеді








ФБ














Миға шабуыл

«Шарада» шешу




«Инсерт»


«Жұптық сөйлесу»


Сөз құрамына талдау


«Ыстық орындық»






«Инфопати-2»




Жұппен, өз бетімен жұмыс түрлерін жалғастыру


«Күзгі жауын» сергіту сәті





Эмоционалдық жайлы жағдай жасау








Уақытты қадағалау






Кері байланыс сабақтан алған әсері «Синкуейн».






Оқулық материалы


Стикер




Блум кубигі


Мектеп тақырыбндағы сурет


Күтілетін нәтиже: Етістіктерді тауып, құрамына талдай біледі, шақтарын анықтай алады. Мектеп тақырыбы бойынша бір-біріне жіңішке-жуан сұрақтар қоя біледі. Өлеңді, диалогты түсіне, мәнерлеп оқи алады.



4 -тақырып:

«Мектеп».

Мақсаты:

1. Етістіктерді тұлғасына талдай отырып, дұрыс сөйлем құрастырады, білімнің маңыздылығы туралы біледі.

2. Блум сұрақтарын қолдана отырып мәтінді диалогқа айналдыра алады.

3.Өткен сабақтарда алған білімдері негізінде «Менің арман сыныбым», «Біздің арман кітапханамыз», «Біздің арман ұстазымыз», «Мектепте алған білімім» тақырыптарына кластерін құрастыра біледі, етістіктен алған білімдерін тестік тапсырмада қолданады.

1.Ұйымдастыру кезеңі

2. Оқушылар үшін қолайлы жағдай тудыру ....

3.а) Өткен тақырыптар бойынша «Білім ағашынан» өз орнын белгілейді»,

б) Өткен тақырыптар бойынша 1 мин ішінде сұрақтарға жауап береді. (әр топқа 10 сұрақтан)

4. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты

5. 205б. №1 «Мектеп»- аудирование өткізу.

6. 206б. №2 тапсырма мәтінді оқу, түсінгенін сұрау. Мәтінді диалогқа айналдыру. Блум стратегиясын қолдану.

7. Тестік жұмыс (10 сұрақтан)

8. Топпен жұмыс. Менің армандаған сыныбым, ұстазым, кітапханам, білім не үшін қажет тақырыптарына кластер құру.

9. Сөздерден дұрыс сөйлем құрастыру 206б. №2 тапсырма

10. №3 етістіктерді келер, өткен, осы шақта жазу

11. Сабақ соңында «Білім ағашынан» өз орнын белгілейді»

12. Бағалау. Үй жұмысы (207б. нәтиже сабақ)





Өзін-өзі бағалау









Бірін-бірі бағалау


Өзін-өзі тексеру, бағалау

Топпен талқылау, толықтыру



Бірін-бірі бағалау


Өзін-өзі бағалау








А -белсенді





эксперт, бағалаушы



Барлық оқушының жұмысқа қамтылуы






















Тест тарату




Материал (сөздер) тарату


Етістіктерден тұратын карточкалар











«Миға шабуыл».






Жіңішке, жуан сұрақтар (Блум кубигі)







«Астанаға саяхат» -өзіңмен не аласың?.






Жеке, өз бетімен топпен жұмыс түрлерін жүргізуді жалғастыру




Топ жұмыстарын қорғау



Сергіту сәті «Орын ауыстыру».


Эмоционалдық жайлы жағдай жасау








Уақытты қадағалау









Тарату карточкалары


Оқу материалы


рефлексия «Білім ағашы»


кластер

фломастер

стикер







тест.











тарату материалдары, А3 парағы, фломастер, стикер,

оқу материалдары

Күтілетін нәтиже: Етістік туралы білімдерін көрсетеді, сөйлем құру, диалог құрастыра алады. Мектеп туралы білімдерін кластер арқылы көрсетеді.

Қазақ тілі мен әдебиетінің мұғалімі - Жапарова Марзия Шаиховна


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Всем учителям

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 9 класс

Скачать
орыс мектебіндегі ?аза? тілі саба?ы бойынша ОМЖ - 9 сынып

Автор: Жапарова Марзия Шаиховна

Дата: 22.02.2016

Номер свидетельства: 297316


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

Распродажа видеоуроков!
ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства