kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Краткосрочный план урока по казахскому языку для 6 класса по теме: "Ата-анамды үлгі тұтамын"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Краткосрочный план урока казахского языка в школах с русским языком обучения для 6-х классов. Урок по типу комбинированный. ФОПД: групповая, фронтальная, индивидуальная.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Краткосрочный план урока по казахскому языку для 6 класса по теме: "Ата-анамды үлгі тұтамын"»

Астана қаласы

«Экономикалық лицей» КЕБМ

Жоғары санатты қазақ тілі мен әдебиеті

мұғалімі: Қайдарова Нұргүл

Нұрлыбайқызы


Сабақ:

Қазақ тілі

Сабақ тақырыбы:

«Ата-анамды үлгі тұтамын»

Сынып: 6 «Б»

Күні:

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Оқу мақсаттары

6.1.5.1- тірек сөздер, жетекші сұрақтар, суреттер, мәтін тақырыбы арқылы негізгі ойды анықтау

Сілтеме

« Қазақ тілі» бағдарламасы, 6-сынып оқулығы

Сабақта қолданылатын материалдар

Интерактивті тақта, компьютерлік презентация, суреттер, маркерлер

Оқыту әдістері, стратегиялары

«Фото» стратегиясы, әңгімелеу, түсіндіру, тестілеу.


Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі


*Сәлемдесу;

* Оқушыларды түгендеу;

* Тілдік жаттығу (оқушылар бір-біріне «Отан отбасынан басталады» тақырыбы бойынша сұрақтар қойып жауап береді)


Қызығушылықты ояту

2 мин.


Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау


Оқушылар презентациядағы ребусты шешу арқылы сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды (лексикалық минимумды қайталайды)


Қандай сөз шықты?

Сонымен бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Ата-анамды үлгі тұтамын»

Енді презентацияға назар аударыңыздар, бүгін сабақта біз не істейміз?

Иә, дұрыс, біз бүгін әке-шешеміз туралы сөйлесеміз, зат есімнің жалғауларын қайталаймыз, топпен жұмыс жасаймыз.

Интерактивті тақта- презентация







Мағынаны тану






8 мин













15 мин





Сөздік:

қатал-

қолда-

түсін-

үйрет-

өзімшіл-

ескер-

дәстүр-

заңгер-


  • Сөздерді оқу;

  • Хормен қайталау;

  • Сөз тіркестері мен сөйлемдер құрастыру:

Сын есім + зат есім

Есімдік + зат есім

Есімдік+ етістік

Есімдік+ зат есім+ етістік

Сан есім+ зат есім+ етістік

Үстеу + сан есім+ зат есім+ етістік


Топтық жұмыс – ФОТО стратегиясы

І. Екі суреттің біреуін таңдап алады;

Сурет бойынша 10 сөйлем құрастырады (кіріспе, негізгі, қорытынды бөлім);

Деректі-дерексіз зат есімдерді қолданады;

Көптік мәнді есімдерді қатыстырады;

ІІ. Әр топ тақта алдында сурет туралы жұмбақтап айтады;

ІІІ. Топтар жұмбақ суретті анықтайды, дәлелдейді;

IV. Критерий бойынша басқа топты бағалайды;



Компьютерлік презентация



Бірін-бірі бағалау:













5 сурет


А3 парағы








Ойтолғау


5 мин.


Рефлексия


2 мин.


Тест тапсырмасын орындайды, бірін-бірі тексереді (5 сұрақ)


Оқушылар «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі бойынша сабаққа қатысты өз ойларын білдіреді, ал мұғалім «Жағымды сөздер» тәсілі бойынша өз ойларын айтып, сабақты қорытындылайды.


Үйге тапсырма: мәтін бойынша тест құрастыру


5 ұпай



Бағалау: «Бас бармақ»


-




















































«Ата-анамды үлгі тұтам» тақырыбы


Бағалау критериі

Тапсырма №

Дескриптор

уақыт

ұпай


Айтылым


  • Ребусты шешеді;

  • Тақырыпты айтады;

2

1

Жазылым

Айтылым

Тыңдалым


Топтық жұмыс – фото стратегиясы

І. Екі суреттің біреуін таңдап алады;

Сурет бойынша 10 сөйлем құрастырады (кіріспе, негізгі, қорытынды бөлім);

Деректі-дерексіз зат есімдерді қолданады;

Көптік мәнді есімдерді қатыстырады;

ІІ. Әр топ тақта алдында сурет туралы жұмбақтап айтады;

ІІІ. Топтар жұмбақ суретті анықтайды, дәлелдейді;

IV. Критерий бойынша басқа топты бағалайды;



7




3

3

3



10


2

2


2

3

Жазылым


Тест

  • Сұрақтарға жауап береді;

  • Бір-бірін тексереді;


5


5

Рефлексия


Сабаққа қатысты өз пікірін жазады, тақтаға жапсырады – 2 жұлдыз 1 тілек



Үй тапсырмасы

14-б. №3

Мәтін бойынша тест құрастырады (7 сұрақ)


10





Оқушының аты:

  1. Деректі зат есімді белгіле:

а) бесік ә) мейірім б) тірек в) махаббат

  1. Көптік мәнді есім сөздерді тап

а) нағашы ә) бұлақ б) шаш в) отбасы

  1. Дұрыс құрастырылған сөйлемді белгіле

а) Ата-анам жақсы еркелетеді, көреді, білмегенімді үйретеді мені.

ә) Ата-анам мені жақсы көреді, еркелетеді, білмегенімді үйретеді.

б) Үйретеді мені жақсы көреді, еркелетеді, білмегенімді ата-анам.

в) Білмегенімді үйретеді ата-анам мені жақсы көреді, еркелетеді.

  1. Жұмбақтың жауабын тап

Бала бала, бала деп, Түнде шошып оянған.
Түн ұйқысын төрт бөліп, Түнде бесік таянған. Бұл кім?
а) әке ә) мұғалім б) сатушы в) ана

  1. Сөздерді сәйкестендір

Өзімшіл


талап қояды

Қатал

тұтамын

Отбасылық

болма

Үлгі

дәстүр









Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Всем учителям

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 6 класс.
Урок соответствует ФГОС

Автор: Кайдарова Нургуль Нурлыбайкызы

Дата: 04.01.2019

Номер свидетельства: 493695


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

Распродажа видеоуроков!
ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства