kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Урок - мандрівка в країну морфологію і місто прислівник

Нажмите, чтобы узнать подробности

Автор: Волынец С.С.

Место работы: МБОУ «Николаевская школа»

Должность: учитель украинского языка и литературы

Класс: 7

Тема:   

“УРОК – МАНДРІВКА       В      КРАЇНУ   МОРФОЛОГІЮ

                            І     МІСТО       ПРИСЛІВНИК”

Мета уроку: Повторити та закріпити ( в ігровій формі) знання учнів про   

                       прислівник, перевірити вміння учнів розпізнавати прислівники

                       серед інших частин мови, пояснювати вивчені орфограми;    

                       правильно використовувати прислівники у мовленні;     

                       збагачувати словниковий запас.

Тип уроку:          підсумковий

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Урок - мандрівка в країну морфологію і місто прислівник»

Автор: Волынец С.С.

Место работы: МБОУ «Николаевская школа»

Должность: учитель украинского языка и литературы

Класс: 7


Тема:

УРОК – МАНДРІВКА В КРАЇНУ МОРФОЛОГІЮ

І МІСТО ПРИСЛІВНИК”

Мета уроку: Повторити та закріпити ( в ігровій формі) знання учнів про

прислівник, перевірити вміння учнів розпізнавати прислівники

серед інших частин мови, пояснювати вивчені орфограми;

правильно використовувати прислівники у мовленні;

збагачувати словниковий запас.

Тип уроку: підсумковий

Обладнення: підручник, картки, роздаточний матеріал.

Хід уроку:

  1. Оргмомент ( поділити клас на 2 команди, вибрати капітанів)

  2. Актуалізація опорних знань та вмінь учнів.

Вчитель: Друзі! Сьогодні ми продовжуємо мандрувати чарівною країною назву якої ви самі скажите нам,коли капітани складуть слова із даних букв.

Ф,О,Р, Л,Я,Г,М, О, І, О.

А місто, до якого ми прямуємо нам назве капітан другой команди, коли складе слово із наступних букв.

И,Р,С,К,П,І,Н,Л,В,И

Капітан першої команди називає країну – МОРФОЛОГІЯ і команда відповідає на питання вчителя

- Що таке морфологія?

  • Які міста цієї країни (Морфології) ви уже добре знаєте?

(учні називають: іменик, прикметник, дієслово, займенник, числівник, дієприкметник і дієприслівник і прислівник)

Капітан другої команди називає місто –ПРИСЛІВНИК

Учитель:

  • Що таке прислівник? Приклади?

  • Як називається прислівник російською мовою.

  • Пример .

(із кожної команди підняти по 3-4 учні і переконатись, що правило всі знають).



Учитель. Щоб вирушити в путь до країни Морфології і міста Прислівник ми повинні одержати перепустку.

Назвіть п,ть днів тижня, не називаючи числа, назви днів.

Які присливніки ви використаєте?.. Назвати і сказати, як вони пишуться.

Учні. Позавчора, вчора, сьогодні, завтра, післязавтра.

Учитель.З цим завданням справились, а тепер ще одне завдання для всіх.

Дібрати до дієслова ГОВОРИТИ відповідні прислівники.

(тихо, голосно, шопотом, ласкаво, ніжно, швидко, повільно, різко, єхидно, іронічно)

Учитель: Ваші відповіді дозволили нам сісти у вагон, але, щоб швидше відправитись потрібно всім просигналити щодо наявності Н чи НН у прислівниках, які я буду називати.(використовуваються сигнальні картки)

Давно, розкішно,незмінно, червоно, старанно, щоденно, незрівнянно, доречно, чесно, туманно, багряно, безцеременно,шалено, зрання, гуманно, сумлінно, невгамовно, самовіддано, впевнено.

Коли у прислівниках пишемо одну Н і дві букви НН?

Учні. ( у прислівниках пишеться стільки Н, скільки їх було в прикметниках, дієприкметниках, від яких вони утворені)

Учитель. Сигнал отримано, вирушаємо в дорогу. І перша наша станція ЛЕКСИКОЛОГІЧНА. Нам необхідно справитись із декількома завданнями, щоб вирушити дальше.

До поданих слів дібрати антоніми:

повільно = ( швидко); уранці = ( увечері);

змолоду =( на старості); колись = (зараз);

вгорі = (внизу)

Дібрати і записати синоніми до прислівника: Подорожувати радо

( щасливо,весело, гарно, добре, із захопленням, із задоволенням, чудово, прекрасно…)

Пояснити фразеологізми, використавши прислівники:

Не за горами = (недалеко); рукою подати =(дуже близко);

рубати з плеча = ( не думаючи, запалу);

за тридев,ять земель = (дуже далеко)


Наша подорож продовжується і раптом зупиняється. Нам необхідно доповисти речення прислівниками і записати їх :

(З якого часу?) у лісі пішов сніг.

(Де?) затанцювали маленькі сніжинки?

(Де?) все покрилося білою ковдрою.

Маленькі берізки ( як?) стоять у своєму хороводі.

І здається, ніби ліс починає засипати ( на який час?)

Але незабаром вигляне ласкаве сонечко ( звідки?) і все засяє,

оживе, затанцює.

Слова – підказки: згодом, зверху, злегка, зненацька, навіки, трохи, мовчки, звечора, навкруги, опівночі, навіки.

Учні. (визначають розряди прислівників за значенням; називають орфограми)

Робота з картками біля дошки ( записати речення, зробим синтаксичний розбір, пояснити спосіб творення даного прислівника).

В осінньому повітрі повільно пливуть сріблясті нитки павутиння.

Учитель. Подорожуючи по країні Прислівник ми з вами потрапили у страровинну фортецю і знаменитий лабіринт, а вийти з нього нам допоможе лише код. Розгадайте його.

1 – пишемо разом,

2 - пишемо окремо,

  1. - пишемо через дефіс

Рано – вранці, день у день, навіки, по- моєму, втроє, сонно, вдень,

з дня на день, неповинно, невблаганно, по – батьківськи, праворуч, ніде, як-от, багато- багато, з діда – прадіда.

Учитель. Молодці! Код знайдений і подорож по старовинній фортеці продовжується. Але, щоб потрапити на верхній поверх слід піднятися сходинками. Та не звичайними, а чарівними. Ми зможем піднятись тоді, коли у клітинки горизонтальних рядків впишемо прислівники, в яких перед Я,Ю пишемо НН;

1. - - - нн-

2. - - - - - нн -

3. - - - - - - нн -

4. - - - - - - - - - нн -

5. - - - - - - - - - - нн –

( зрання, навмання, спросоння, попідтинню, попідвіконню)

Учитель. Молодці! Справились, але для того щоб спуститися вниз треба відгадати загадки і назвати у них прислівники:

Що із землі легко піднімеш, та далеко не закинеш?

(Пір,їнку. Легко, далеко)

У день у небі гуляє, а ввечері на землю сідає.

( Сонце. Вдень, ввечері)

Взимку горою, а літом водою.

(Сніг. Взимку, літом)

Учитель. Молодці! Дуже добре! Ми щасливо спукаємось східцями і продовжуем нашу мандрівку. Нам швидко треба знайти прислівники, які тут заховані, і записати іх ( букви можна використовувати декілька разів)


И

Д

Б

И


Т

В

К

О

Л

Г

Е

Ш

О

Г

О

С

П

Л

Е

В

Ч

Н


О

С

Е

І

О





М



( Тепло, швидко, глибоко; Весело, голосно, міцно)

-Які ступені порівняння має прислівник? ( вищий і найвищий)

Утворіть від поданих слів вищий і найвищий ступені порівняння.

1 команда: тепло, швидко, глибоко;

( тепло- тепліше- як найтепліше- значне тепліше; швидше – найшвидше - набагато швидше;)

2 команда: весело, голосно, міцно.

Учитель. Подорож наша продовжуваєтся, але для того, щоб потрапити всім у кафешку треба написати словниковий диктант і пояснити правопис прислівників.

Недалеко ( близко), не повільно, а швидко, де – небудь, аби –то, тишком- тишком, по – юнацькому, недорого ( дешево),невисоко(низько),недоречно,

Невгамовно, пліч о пліч, по – літньому, де – не – де, ледве –ледве,

по – нашому, казна – що, якось –то, по- українськи, без кінця(прийм. + імен.)

з боку на бік, по –перше, нерідко (часто), надшвидкоруч (злиття основ слів).

Перекласти з української мови на російську фразеологізм.

Рано пташка заспівала, коли б кішка не спіймала.

Рано пташечка запела,как бы кошечка не съела.


11. Закріплення вивченного матеріалу.

Учитель. Друзі! Наша мандрівка завершується. Давайте на завершення нашої подорожі напишемо невеличкий відгук про нашу подорож. У реченні замість крапок вставте необхідні за змістом прислівники.

Мандрівка в країну Морфологію і місто Прислівник була ……….цікавою.

……… запам,яталась екскурсія по замку “За тридев,ять земель”

Та ( найбільше) нам сподобовся обід у кафе “Смачно!”

.. нам подавали борщ (по) українськи, шашлик (по) кавказьки, гриби у сметані, каву ( по) турецьки.

1У. Підсумок уроку.

Домашнє завдання.

Свої враження від подорожі, діти, опишіть удома, написавши твір – мініатюру “Захопююча подорож по місту Прислівник”, використавши якомого більше прислівників.

А за сьогоднішній урок – подорож ви отримуєте такі бали:






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Внеурочная работа

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Урок - мандрівка в країну морфологію і місто прислівник

Автор: Волынец Стефания Стефановна

Дата: 13.12.2015

Номер свидетельства: 265561


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства