kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Т?рбие са?аты " Салт-д?ст?рім таусылмайтын байлы?ым"

Нажмите, чтобы узнать подробности

 ?аза? хал?ыны? салт-д?ст?рлерімен таныстыру, білген білімдерін пысы?тау, т?сініктерін ке?ейту.Патриотты? сезім ?алыптастыру, м?нерлеп о?у?а  да?дыландыру, ?здерін ба?алауды,?з ойларын жеткізуді ?йрету.

С?здік ?орларын дамытады, патриот болу?а т?рбиеленеді.Д?ст?рлерді? ма?ынасын т?сінеді, мазм?ныны? ашуды ?йренуі; ?з бетімен ж?мыс жасай алуды игеруі.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Т?рбие са?аты " Салт-д?ст?рім таусылмайтын байлы?ым"»

4б сынып тәрбие сағаты



Күні

Сабақ




Сабақтың тақырыбы

Салт-дәстүрім- таусылмайтын байлығым



Мақсаты

Қазақ халқының салт-дәстүрлерімен таныстыру, білген білімдерін пысықтау, түсініктерін кеңейту.Патриоттық сезім қалыптастыру, мәнерлеп оқуға дағдыландыру, өздерін бағалауды,өз ойларын жеткізуді үйрету.




Жұмыс нәтижесі

Сөздік қорларын дамытады, патриот болуға тәрбиеленеді.Дәстүрлердің мағынасын түсінеді, мазмұнының ашуды үйренуі; өз бетімен жұмыс жасай алуды игеруі.



Сілтеме

Суреттер,слайдттар, сөзжұмбақ, интернет.



Негізгі идеясы

Ұлттық салт-дәстүрлердің мағынасын түсіндіру, салт-дәстүрлерді құрметтеуге баулу.



Қолданылған әдістері мен тәсілдері

Блум таксономиясы

Оқуды бағалау және оқыту үшін бағалау: өзін-өзі бағалау, бір-бірін бағалау.

АКТ, СТО, жас ерекшеліктеріне сай оқыту.

Жеке, ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс.

Дарынды және талантты балаларды дайындау.Диалогтық оқыту.



Ресурстар

Суреттер, компьютер, интерактивті тақта, фломастерлер, плакаттар, кәмпит шашуға



Сабақтың өтілетін уақыты

45 минут




Сабақ жоспары

Ұйымдастыру: топқа бөлу, мақсат қою.(3мин)

Сабақ барысы: Блум таксономиясы бойынша.(38 мин),( сергіту сәті 1мин.)

Рефлексия.(3 мин. )



Үйге тапсырма

Салт-дәстүрлер туралы суреттер және мәліметтер жинап келу.



Ойлауды

Блум

бойынша жіктеу

Мақсат

Тапсырма түрі.

Түрткілер

Нәтиже

Бағалау

критерийлер

дескриптор

ұпай

жиын-тық баға

Білу -7мин

Салт-дәстүр туралы білімдерін анық -тау.Қызығушылығын ояту.Дарынды және талантты оқушыларды ынталандыру.

1.Оқушыларды сынып бөлмесіне «шашу» шашып кіргізу. «Шашуды» ата-ана шашады.

2. Психологиялық тренинг

3.Топқа бөлу: сурет таңдау арқылы

І топ-сүйінші

ІІ топ- Асату

ІІІ топ- Жеті ата

1.Оқушылардың көңіл-күйі көтеріледі.

2.Білгенін еске түсіреді.

3.Тапқырлық қасиеті дамиды.

білім көлемін зерделеу


Салт-дәстүр туралы білімі жақсы

3


Түсінігі бар

2

Түсінігі толық емес

1

Түсіну -7 мин

Салт-дәстүрлер туралы мағлумат беру.

Презентация. Слайдтар бойынша жұмыс: топтарға сұрақ- жауап.


Салт-дәстүрлер түрлері туралы білімдері молайады. Тереңірек мағлумат алады

Салт-дәстүрлердің түрлерінің мағынасын түсінеді.

Сұрақтарға жауап беріп отырды

3


Қателесіп отырды

2

мүлдем орындай алмады

1

Қолдану

11 минут

Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау, дағдысын қалыптастыру.


Топтық жұмыс:

1. «Әліппе» стратегиясы бойынша сөз құрайды .Әр топ өз еркіндіктерімен 3 дәстүр атауын құрастырады.

2.Тақтаға шығып мағынасын түсіндіреді

3. Топтар бір-бірін бағалайды.

4. «Сахна» ойыны топтар көрініс көрсетеді І топ- сүйнші, ІІ топ- асату, ІІІ топ – жеті ата туралы

Сергіту сәті.


Алған білімін тәжірибеде қолдана

алады. Ой өрісі дамиды.


Іс-тәжірибе жасау дағдысын қалыптастыру

қалыптасқан

3


толық емес

2

қиын

1

Талдау

8 мин

Ұлтық салт-дәстүрлерді қастерлеуге баулу.

1. 1.Топтық жұмыс: Әр топ көрініс бойынша қарсы топтарға өз ойларын айтады, бағалайды.

Пікірталас болу-болмауы көріністі талдауына байланысты

Пікірталасқа түсу.

ойын білдіріп, қорытынды жасай

ды

3


толық айта алмайды

2

жұмысқа қатыспайды

1

Жинақтау

5 мин


Білім қоры мен танымдық көзқарасы кеңейеді.

1. АКТ- мен жұмыс , интербелсенді тақтада « сәйкестендіру» стратегиясы бойынша салт-дәстүрдін атауын анықтамасымен сәйкестіндіреді.

2. «Тусаукесер» әнін орындау

3. «Көңілді қонжық» рефлексия.


Дәстүрлердің ерекшеліктерін, айырмашылығын ажырата алады.

Жағдаяттан шыға білу құзыреті

толық шықты

3







қиналды

2

Шыға алмады

1

Бағалау

3 мин

Критерийлер бойынша бағалауды үйрету.

Топтар басшылары топ мүшелеріне баға береді

Ойланып, шешім қабылдайды, ізденеді.

Логикалық ойы

креативті

3


ойы жүйелі, тың ойы емес

2

жалпыға ортақ ой

1










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Внеурочная работа

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
Т?рбие са?аты " Салт-д?ст?рім таусылмайтын байлы?ым"

Автор: Са?та?анова Лайла Ба?ыт?ызы

Дата: 07.04.2016

Номер свидетельства: 316082


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства