Балалар сендермен алдында ?ткен жатты?уларды ?айталап есімізге т?сіріп болса?, б?гін біз сендермен бір жа?а серіппе жатты?уларын жасап ?йренеміз. Серіппе дегеніміз не?
Серіппе – ая?, ?ол буындарыны? б?гіліп, жазылуы ар?ылы тез – тез жасалатын ?имылдар.І?. Балалар серіппе жатты?уларын сендермен жасап ?йренбес б?рын алдымен денемізді шыны?тырып алайы?. Дене б?лшы? еттеріні? ?оз?алыстарын ?алыптастыру, дене ?оз?алыстарына арнал?ан жатты?уларды жасау.
Просмотр содержимого документа
«"Серіппе жатты?уларын ?йрену"»
Сабақтың тақырыбы. Серіппе жаттығуларын үйрену.
Сабақтың мақсаты. Білімділік.
Оқушылардың аяқ, қол, дене, буындарын бүгу және жазу арқылы серіппе жаттығуларын үйрену.
Коррекциялық. Серіппе жатығуларын аяқ, қол, дене, буындарын бүгу және жазу қозғалыстарында дұрыс қолдану арқылы ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту. Негізгі қимылдар жасау техникасын дұрыс негізін қалап, балалардың жалпы икемділіктерін арттыру. Қимыл сапаларын жетілдіріп, дене құрылысын дұрыс қалыптастыру.
Тәрбиелік. Ұйымшылдыққа, ұстамдылыққа, шыдамдылыққа, бір – бірін сыйлауға тәрбиелеу. Эстетикалық тәрбие беру.
Сабақтың түрі. Жаңа сабақ.
Техникалық құрал. Интерактивті тақта.Презенттация.
Көрнекілік. Ойыншық серіпе.
Сабақтың барысы.
І.ҰЙымдастыру кезеңі.
а) би қимылымен амандасу
ә) оқушыларды түгендеу
б) балалардың сабаққа дайындылығын тексеріп, сыртқы бейнелерін байқап, назарларын сабаққа аудару.
ІІ. Гимнастикалық жаттығуларын қайталау.
Хореографиялық жаттығуларды қайталау.
ІІІ. Жаңа сабақты хабарлау.
Балалар сендермен алдында өткен жаттығуларды қайталап есімізге түсіріп болсақ, бүгін біз сендермен бір жаңа серіппе жаттығуларын жасап үйренеміз. Серіппе дегеніміз не?
Серіппе – аяқ, қол буындарының бүгіліп, жазылуы арқылы тез – тез жасалатын қимылдар.ІҮ. Балалар серіппе жаттығуларын сендермен жасап үйренбес бұрын алдымен денемізді шынықтырып алайық. Дене бұлшық еттерінің қозғалыстарын қалыптастыру, дене қозғалыстарына арналған жаттығуларды жасау.
Ү. Сарамандық жұмыс.
Оқушылардың серіппе жаттығуларын мұғалімнің көрсету арқылы орындау.
а) Аяқ алтыншы қалыпта, тізені бүгпей өкшені жерден жартылай башпайға көтеру, қайтадан өкшені түсіру.
ә) аяқ алтыншы қалыпта, тізені жартылай бүгіп, жазу табанмен толық жерде тұру.
б) аяқ алтыншы қалыпта, жартылай отырып жоғары секіру арқылы көтеріліп түсу, тізе бүгу арқылы.
в) бір орында тұрып, аяқты үшінші қалыпқа ашу дене қозғалысы арқылы екі аяққа жартылай отыру арқылы дене қозғалысын көрсету.
г) аяқ алтыгшы қалыпта, тізені бүгу алдыға серіппе жаттығуын скіру арқылы жасау.
ғ) Кезекпен сол және оң аяқты көтеріп, жартылай тізені бүгіп отырып тұру.
ҮІ. Ойын.
Интерактивті тақта көмегімен мультфильм және жануарлардың атын атау арқылы серіппе жатығуларымен байланысты жануарлардың қозғалыстарын көрсету.
ҮІІ. Оқушылардың білім, білік деңгейлерін тексеру, балалар жаңа өткен серіппе жаттығуларын тағы бір рет қайталап шығайық.
ҮІІІ. Сабақты қорыту.
Балалар бүгінгі сабаққа бәрілерін белсене қатысқандарың үшін рақмет. Бүгінгі сабақ осымен аяқталды. Келген қонақтармен қоштасай