kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Позакласне читання. Казки народів Європи.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Мета уроку: ознайомити  учнів з   казковим надбанням, розширювати знання           

                       учнів про казки, вдосконалювати навички свідомого читання;

                       розвивати зв’язне мовлення учнів,  вміння висловлювати оцінні

                       судження, сприяти розвитку у дітей акторських здібностей, 

                       виховувати любов до вивчення різних мов.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Позакласне читання. Казки народів Європи.»

Тема уроку:Позакласне читання.Казки народів Європи.

Мета уроку: ознайомити учнів з казковим надбанням, розширювати знання

учнів про казки , вдосконалювати навички свідомого читання;

розвивати зв’язне мовлення учнів, вміння висловлювати оцінні

судження, сприяти розвитку у дітей акторських здібностей,

виховувати любов до вивчення різних мов.

Обладнання: картки з ілюстраціями казок, скриньки,

телевізор,ноутбук,декорації до казки.

Хід уроку: І .Організація класу.

Холодно зараз в лісах й на полях.

Холодно зайчикам, лискам, птахам.

Затишно, тепло в класі у нас.

Друзі мої, я вітаю всіх вас!

1.Бесіда

Знаменита шведська казкарка Астрід Ліндгрен (автор казок про карлсона, Пепі Довгапанчоху) сказала: «Спочатку було слово, потім додумались що з слів можна складати казки… А потім – що казки можна друкувати в книжках.»

2. Робота з виставкою книг.

  • Які книжки на виставці вам знайомі?

  • Які казки ви читали?

  • Хто автори цих казок?

  • Які народи вони представляють?


  1. Почнемо урок з вправ для розвитку дихання.

Слайд 3 ,4,5.

ІІ. Мовленнєва розминка . 1.Вправи для розвитку дихання

  • «Задми свічку»

  • «Понюхай квіточку»

  • «Вправа насос»

- А зараз ваша улюблена фонетична зарядка.

Слайд 6-14

2.Фонетична зарядка

  • Що просить сказати лікар, коли дивиться горло?

  • Як гелгоче гусак?

  • Як дзижчить джміль?

  • Як співають комарики?

  • Як виє вовк?

  • Як квакає жабка?

  • Як мукає корова?

  • Як поганяють коня?

  • Як фиркає кіт?

Слайд 15

3. Чистомовка . « Пісня про молоко».

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Повідомлення теми і мети уроку.

  • Ми з вами любимо багато подорожувати. Я запрошую вас відвідати казкову країну. Саме в цій країні ви зможете перетворитися на принца та принцесу, зустрітися з червоною шапочкою, допомогти принцеві знайти свою Попелюшку.

  • Сьогодні на уроці ми продовжимо мандрівку у королівство казок. Зокрема казок народів Європи.

Слайд 18

  • Погляньте на мапу Європи. Які країни ви знаєте?

  • У кожного народу існують свої звичаї, традиції, культура, і, звісно, свої казки. У цьому нам допоможуть чарівні скрині. Нас чекають цікаві зустрічі ,складні перешкоди. Для цього вам знадобляться знання з різних мов. Оскільки ми знаходимося у казковій країні, то у щоденник читача, який лежать на парті, за кожну правильну відповідь ви зможете наклеїти чарівну квіточку. Ну, що спробуємо? Відкриваємо нашу скриню.

Слайд 19,20,21,22

  • І ось перше завдання. Вікторина «Чи знаєте ви казки?».

  • «Колосок»

  • «Котик і півник»

  • «Рукавичка»

  • «Коза-дереза»

  • Молодці, діти! Я бачу, ви знаєте ці казочки. А хто їх придумав? (Діти: «Ми не знаємо автора»).

  • Правильно. У цих казочках немає одного автора. Адже ішли вони до нас із давніх-давен, переказувалися від одного покоління до іншого. І тому вони мають назву: народні.

  • Ви добре працювали, а зараз пропоную відпочити.

  • IV. Фізкультхвилинка. Слайд 23.

- Молодці, вмієте відпочивати. На уроках читання ми часто користуємося чарівними скринями, давайте знову відкриємо їх.

- Слайд 24.

V. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу.

1. Робота над завдання із скриньки казок.

/З’являється дівчинка Ганнуся/.

- Добрий день! Мене звати Ганнуся і мені терміново потрібно повернути Плескачика додому.

- Спробуємо допомогти дівчинці! Давайте подивимося на шлях, який потрібно пройти Ганнусі!

Слайд 25.

2. Відео / карта шляху, який повинна подолати дівчинка/.

- Який шлях повинна подолати дівчинка?

Слайд 26,27,28.

Ліс, річка, хата дідуся.

- Щоб пройти казковим лісом потрібно відкрити книжки, які лежать на ваших партах с. 111.

а) Зараз ми познайомимось з шотландською народною казкою «Лисиця і яструб»

- Шотландія – це одна з країн, яка входить до складу Об’єднаного Королівства. Це країна надзвичайної краси: яскраві пейзажі, історичні замки з привидами, місця екранізації багатьох фільмів, загадка озера Лох-Несс. Тільки тут хлопці носять спідницю частіше, ніж жінки, і клітка ніколи не виходить із моди — все так і манить у ці дивовижні краї.

Слайд – видео Шотландии.

/ картинки на дошку /

Прослухавши казочку «Лисиця і яструб» дайте відповідь на запитання.

  • Скільки порад дав яструб лисиці?

Читання казки вчителем.

  • Які саме поради дав яструб лисиці?

  • Як ви розумієте ці поради?

б) Словникова робота.

- На уроці працює довідкове бюро, давайте звернемось до нього.

- Поясніть слово «яструб» - хижий птах.

- Доберіть слова близькі за значенням до слова подивився (Глянув, побачив, помітив).

в)Читання казки учнями ланцюжком.

г) Робота у щоденнику читача.?









-Молодці, першу перешкоду ми подолали. А зараз згадаємо, який шлях повинна подолати Ганнуся.

Слайд 29, 30, 31. Відеокарта/ліс, річка,хата дідуся./

IV. Розвиток мовленнєвої діяльності.

- Настав час відкрити 2 скриню. /загадка/


а) Відгадування загадки.

- Діти, відгадайте загадку.

*Якось каже дід бабусі

Розпали вогонь в печі

Та для нашої Ганнусі

Ти плескачика спечи


  • Що це за казка? Здогадались?


  • Назвіть героїв казки.(Діти називають героїв)

  • Молодці, другу перешкоду ми теж подолали. Нарешті Ганнуся дійшла до хати дідуся і повернула втікача.

  • А ми відкриваємо останню скриньку. І тут ми опиняємося у театрі.


Слайд 30 /Театр/

б) Інсценізація казки «Плескачик»:

Замісила баба тісто

І плескачика спекла,

А тоді, щоб трохи вистиг,

На віконце віднесла.


От лежить пухкий плескачик

На тарілці на вікні,

Золотистий та гарячий,

Боки випнувши масні.


Десь ґуля Ганнуся, видно,

Не куштує плескача.

А йому лежать набридло,

Стриб з вікна — й навтікача!


Покотився, покотився

По траві, мов коліща.

Раптом зайчик-побігайчик

Зустрічає плескача.


— Ну й плескачик золотистий!

Мабуть, добрий ти на смак?

— Ні, мене не можна їсти,


Я уславлений співак:

Я — плескачик, Я гарячий,

Загорілий в мене бік.


І від діда, І від баби,

І від внучки Я утік.

Вирушаю мандрувати,

Погуляю досхочу

І від тебе,

Від зайчати,

Зараз, зараз утечу!


Покотився, покотився

По траві, мов коліща.

Раптом вовк іде назустріч,

Зупиняє плескача.


— Ой плескачику хороший!

Зараз я тебе ковтну!

— Ні, не їж. Послухай, прошу,


Як я пісню затягну:

Я — плескачик,

Я гарячий,

Загорілий в мене бік.


Я від діда, баби й внучки

І від зайчика утік.


Вирушаю мандрувати,

Погуляю досхочу

І від тебе, вовк зубатий,

Зараз, зараз утечу!


Покотився, покотився

По траві, мов коліща.

Ось іде ведмідь із лісу,

Зупиняє плескача.


— Ну й плескачик запашистий!

Я б тебе охоче з'їв!

— Ні, мене не треба їсти,

От послухай краще спів:

Я — плескачик,

Я гарячий,

Загорілий в мене бік.


Я від діда, баби й внучки,

Від зайчати й вовка втік!

Вирушаю мандрувати,

Погуляю досхочу

І від тебе, волохатий,

Зараз, зараз утечу!


Покотився, покотився

По траві, мов коліща.


Враз як вистрибне лисиця

З-під куща

До плескача.


— Ну й плескачик! Що й казати!

Запашний від тебе дух...

— Я умію ще й співати,

В мене — голос,

В мене — слух! —


І почав співать плескачик:

— Я гарячий,

Я добрячий,

Загорілий в мене бік.


Я від діда, баби, внучки,

І від вовка, і ведмедя,

І від зайчика утік.

І від тебе утечу я...


А лисичка каже враз:

— Щось тебе я кепсько чую,

Заспівай-но другий раз!

Ти співаєш дуже дзвінко,

В тебе й справді голос є! —


А сама в цей час торбинку

З-під ялинки дістає.

Та хвалько цього не бачить,

Радий з успіху свого.

Тільки вивів:

— Я — плескачик... —

А лисичка — хап його!


І незчувся, як в торбинці

Опинився наш співець!

І лисичка по стежинці

В ліс побігла навпростець.


А в ліску мала Ганнуся

Недалечко від тих місць

Лісовую грушу трусить

І грушки солодкі їсть.


Загорілись в лиски очі, —

Мабуть, груші ті смачні!

— Ой, — говорить, — їсти хочу!

Дай-но, дівчинко, й мені! —

Бачить дівчинка: лисиця,

Витівниця лісова!


І на спинці у торбинці

Щось ворушиться й співа:

— Я — плескачик,

Я гарячий,

Загорілий в мене бік.


Втік від діда, баби й внучки,

Від лисиці я не втік!..


— Що ж, — Ганнуся каже, — миттю

Натрушу тобі грушок.

Стань-но ближче та під віття

Підставляй свій лантушок!


Розв'язала лиска торбу,

А плескачик з неї — плиг!

Та як кинеться моторно

Прямо дівчинці до ніг.


— Ой, рятуй мене, Ганнусю!

Нагулявсь я досхочу.

Я додому повернуся,

Більш нізащо не втечу!


Засоромлена лисиця

Заховалась під кущем.

А Ганнуся до бабусі

Повернулась з плескачем.




- Щойно ви побачили інсценізацію казки «Плескачик» на новий лад. За основу взято російську народну казку «Колобок».

- Назвіть героїв казки «Плескачик».

- За роботу на уроці, за творчий підхід наші актори отримують максимальний бал 12.

V. Підсумок уроку.

- Отже, наш урок добіг кінця. Що нового на ньому ви дізналися?

- З якою казкою ви познайомилися?

- Чого вона нас навчила? ( мораль: якщо порахував себе самостійним і наважився на подвиги, то думай головою, а якщо голова порожня, то тебе з'їдять!)

  • Діти, подивіться на свої щоденники читача, хто заробив 3 квіточки, той отримує 11 балів.

Ось і пролунав дзвінок –

Закінчився наш урок,

За роботу по заслузі

Щиро дякую вам, друзі!

-В любой стране ,любой народ

Прощаясь, в гости всех зовет.

И всех друзей благодарит,

И «До свиданья» говорит.

По- английски … (гуд бай)

По- немецки … (ауф видерзейн)

По-японски …(сай нара)

По французки … (оревуар)

По-итальянски… (аревидерчи)

По-украински…(до побачення).




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Внеурочная работа

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
Позакласне читання. Казки народів Європи.

Автор: Бондарук Олена Анатоліївна

Дата: 28.09.2018

Номер свидетельства: 479160


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства