kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

О?шау с?зді жарнама ж?не біз.

Нажмите, чтобы узнать подробности

О?шау с?зді жарнама ж?не біз. 

Саба?ты? ма?саты:

Білімділік: баспас?з ж?не б??аралы? а?парат туралы білу, «Жарнама» ??ымы туралы м?лімет беру, о?шау с?здерді? ма?ынасына ?арай т?рлерін білу. Де?гейлік тапсырмалар ар?ылы ал?ан білімдерін тексеру;

Дамытушылы?: о?ушыларды ?з бетімен ойын тияна?ты айту?а, сауатты о?у мен жазу?а да?дыландыру;

Т?рбиелік: балаларды ?жымды??а, сыйласты??а т?рбиелей отырып, ?аза? хал?ыны? тіліне ?ызы?ушылы? тудыру ж?не ??рметтеуге баулу.

П?наралы? байланыс: орыс тілі, тарих.

К?рнекілігі: де?гейлік тапсырмалар, газеттер, ?а?аздар.

Т?рі: сайыс

?йымдастыру кезе?і: а) саба?ты? ма?сатын айту

?) топ?а б?лу

І топ-«?згеріс» газетіні? тілшілері.

ІІ топ- «Ш?кірт» газетіні? тілшілері.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«О?шау с?зді жарнама ж?не біз.»

Сабақтың тақырыбы: Оқшау сөзді жарнама және біз.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: баспасөз және бұқаралық ақпарат туралы білу, «Жарнама» ұғымы туралы мәлімет беру, оқшау сөздердің мағынасына қарай түрлерін білу. Деңгейлік тапсырмалар арқылы алған білімдерін тексеру;

Дамытушылық: оқушыларды өз бетімен ойын тиянақты айтуға, сауатты оқу мен жазуға дағдыландыру;

Тәрбиелік: балаларды ұжымдыққа, сыйластыққа тәрбиелей отырып, қазақ халқының тіліне қызығушылық тудыру және құрметтеуге баулу.

Пәнаралық байланыс: орыс тілі, тарих.

Көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар, газеттер, қағаздар.

Түрі: сайыс

Ұйымдастыру кезеңі: а) сабақтың мақсатын айту

ә) топқа бөлу

І топ-«Өзгеріс» газетінің тілшілері.

ІІ топ- «Шәкірт» газетінің тілшілері.


Лексикалық тақырыптар бойынша жұмыс.

Әрбір тапсырмаға 3-5 минут беріледі.

І.Баспасөз-өмір айнасы. Сөзжұмбақ

ІІ. Газет тарихынан. Теледидар.

Төмендегі сұрақтарға жауап беріңдер:

Венецияда не құрылды? (Жаңалықтарды жинайтын бюро құрылды) «Гадзетта» деген не?

(Қолжазба парақтары) Бүгінде Қазақстанда қандай газеттер шығады? Теледидардың пайдасы көп пе әлде зияны көп пе?


Мұғалімнің кіріспе сөзі: - «Жарнама» ұғымы туралы мәлімет беру. Жарнама деген сөз (француз тілінен) «Жар саламын» дегенді білдіреді. Жарнама-тауарлардың, қызмет көрсетудің тұтынушылық қасиеті туралы ақпарат беру және оған деген сұранысты көбейту мақсатында таратылатын хабарлама; белгілі бір адамдар, ұйымдар, әдебиет пен өнер шығармалары туралы хабар таратып, оларды әйгілеу. Жарнама- ақпарат құралдары: теледидар, радио, газет, интернет, плакаттар, т.б. арқылы жүзеге асырылатын коммуникацияның ақылы түрі болып табылады.


Мәтінмен жұмыс.


а) Мәтіннің мазмұнын, мәнін түсініп алу:

ә) Мәтін бойынша сұхбат құру;

б) «Біздің өміріміздегі жарнама неге керек ?».

Осы сұрақ бойынша І,ІІ топ оқушылары өз пікірін айтады.

Тапсырма. І топ. Қазақ тілін үйренуге жарнама жаса.

ІІ топ. Өзің оқитын мектебіңе жарнама жаса.

Үш деңгейлі тапсырмаларды орындау.





ІІІ деңгей.

  1. Төмендегі сөздерді орыс тіліне аударыңдар:

Мәлімет – Мақала -

Баспасөз – Қоғам -

Тұңғыш – Тұтқын -

Айдар – Қағида –

Жергілікті – Насихат –


  1. Дұрыс құрастырылған сөйлемді белгілеңдер:


а) Бағдарламаларды теледидардан білім, таңым, өнер үшін қажетті көріп тұрған дұрыс;

ә) Білім, таным, өнер бағдарламалары үшін теледидардан қажетті көріп тұрған дұрыс;

б) Теледидардан білім, таным, өнер үшін қажетті бағдармаларды көріп тұрған дұрыс.


3. Сөйлемдердің тыныс белгілерін қойыңдар:

Жарайсың балам өнеріңе қуанамыз

Болат сен кешегі гала-концертті көрдің бе?

Жолдас жүргізуші қазір оңға бұрылыңыз.


ІІ деңгей. Төмендегі сөздердің мәндес сөздерін жазыңдар:

Тұңғыш - ... ; Іс -... :

Тілші - ... : Ақпарат - ... :

2. Мәтіннен қыстырма сөздерді тауып, мағынасын ажырату.

3. Жарнаманың міндеті, қызметі, түрлері туралы әңгімелеңдер.

І деңгей.

1. Сөз жоқ, бәлкім, қорыта айтқанда, мүмкін деген қыстырма сөздермен сөйлемдер құрастырыңдар.

2. Қазақ халқындағы жарнаманың пайда болуы және қазіргі уақытта нарықтық экономикаға байланысты дамуы туралы айтып беріндер.


Үйге тапсырма: Сұрақтарға жауап беру, мақал-мәтелдер.



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Внеурочная работа

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс

Скачать
О?шау с?зді жарнама ж?не біз.

Автор: Габдуллина Турымтай Султановна

Дата: 11.12.2015

Номер свидетельства: 265167


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства