Уақыты: | 10.12.2015 |
КОУЧ | Қалниязова А.Қ. |
Тақырыбы | Ұландарға қалай оқу керектігін үйрену жолдарын үйрету |
Мақсаты | Топтық жұмыс жасай отырып, қалай оқу керектігін өзіндік жұмыстарды орындату арқылы үйрету |
Күтілетін нәтиже | Сабақ уақытында өзіндік «Мен»-ін дұрыс қалыптастырады; ұландардың қалай оқу керектігін үйрету жолдарын түсінеді. |
Сілтеме | Мұғалімдерге арналған нұсқаулық. Коуч мұғалімнің жұмыс кітабы.. Презентация: Қалай оқу керектігін үйрену |
Жаңа әдіс-тәсілдер | АКТ, сыни тұрғыдан ойлау, ДО, жұптық, топтық |
Түйінді идеялар | Қалай оқу керектігін үйрену арқылы өзін-өзі реттеу дағдыларын қалыптастыру, дамыту. Материалды меңгеру барысында түсіну, бақылау және оқу қажеттілігін қадағалау дағдыларын реттеу |
Табыс критерийі | Мұғалім мен оқушы арасында тығыз байланыс орнайды, Шығармашылықпен жұмыс жасауға ұмтылады. |
Сабақ кезеңі уақыты | Коучтың іс-әрекеті | Мұғалімдер іс-әрекеті | Қажетті ресурстар |
Ұйымдастыру кезеңі (3 мин) | Сәлемдесу; Мұғалімдердің назарын сабаққа аударту, 1,2,3 деп санау арқылы топқа бөлу | Мұғалімдер 3 топқа бөлінеді. | |
Сергіту сәті (3 мин) | Мұғалімдерге «Тілек» тренингісін ұсыну. (әр түрлі суреттері бар парақтарды ұсыну, өзіне ұнайтынын таңдау, сол бойынша өзінің мінездемесін анықтау) | Мұғалімдер өз мінездерін біле отырып, жағымды ахуал туады | |
Қызығушылықты ояту (7 мин) | «В пагоне за счастьем» кинофильмнен үзінді көрсету (әке мен бала арасындағы диалог) Фильмнен өз ойларын ортаға салу | «В пагоне за счастьем» кинофильмнен үзінді көрсету | Проектор, |
Тапсырма беріп ойландыру (3 минут) | Оқушының алған ақпаратты сақтауының орташа пайызы қаншалықты екенін әр топқа сұрау салдыру, презентация арқылы шешімін көрсету, талқылау | Орташа пайызын өзара шығарады | Оқушылардың есте сақтаудың орташа пайызы туралы парағы, А 4 |
Мағынаны тану (3 мин) | Презентациямен таныстыру Метатану, Флейвел тұжырымдамасымен таныстыру | | Оқулық, ғаламтор |
Тапсырмалар беру Ойтолға ныс (10 минут) | Рөлдік ойын. Әр топқа оқушы сипаттамасы жазылған қима қағаздар тарату. Мұғалімдер сол оқушы сипаттамасын көрсетіп, мұғалімнің ары қарайғы әс-әрекетін көрсету Мазасыз Данияр Өте сақ Мейрам Қорғанатын Тілек Риза болған Серік | Мұғалімдер тапсырмамен танысып, орындауға кіріседі. | Оқулық, ғаламтор |
Бағалау (3 мин) | Коуч мұғалімдермен біріге отырып бағалау жүргізеді. | Топты бағалау | Формативті бағалау, смайликтер |
Рефлексия (2 мин) | Коуч оқушыларға тілек ағашына стикерлер жазу | Тілек ағашына әсерлерін жазу. | стикер |