Просмотр содержимого документа
«М. Ма?атаев атында?ы тірек мектебі (ресурсты? орталы?)»
Аты – жөні: Мауленова Мадина Исатайқызы
Туған жылы : 19.05.1975
Ұлты : қазақ
Білімі: Жоғары
Мамандығы : Бастауыш сынып мұғалімі
Өтілі : 14 жыл
Санаты : 13
ПРОБЛЕМАСЫ:
* Оқушылардың сауаттылығын арттыру.
* Сабақта жаңа технология әдістерін пайдалана отырып,
оқушылардың ойлау қабілетін, шығармашылығын арттыру.
МАҚСАТЫ:
Ойын арқылы берілген ұғымды түсініктерді толық
меңгерту.
Оқушылардың ойлау қабілетін арттыра
отырып,сабаққа деген қызуғышылығын арттыру.
Шапшаңдыққа, жылдамдыққа, тез ойлауға
тәрбиелеу.
МІНДЕТІ:
Ойын арқылы сабақ барысында оқушылардың
қызығушылығын арттыру.
2. Тіл байлықтарын, ойлау қабілетін дамыту.
3. Оқушылардың арасында жолдастық, достық
қарым-қатынас қалыптастыру.
Дарынды балалармен
жұмыс іс қағаздары
ғылыми көпшілік әдебиет
Дарынды баламен
жұмыс
интернет жүйесі
үйірме
арнайы курстар
І кезен
ІІ кезен
ІІІ кезен
дарынды оқушы
өзінді таны
жолыңды таңда
олимпиада
шығармашылық
қабілетін жетілдіру
білім қорын молайту
оқушының белсенділігі
ғылыми жоба
өнер байқау
Тақырыбы:
Мақсаттары:
1. Оқушылар мәтіндегі негізгі ойды, идеяны ұғыну арқылы мысалдың мазмұнын меңгереді. Көбелек пен ебелек туралы білімдерін кеңейтеді. Ой қозғау стратегиясын пайдалана отырып, оқушылар сұрақ қою арқылы жан – жақты ойлауға үйренеді.
2. Дәлелді сөйлей білуге үйренеді. Ой - өрістерін, тілін, сөздік қорын, тілдерін дамытады.
3. Қоқақ, тиянақсыз, жеңілтек, ақылсыз, мақтаншақ, тұрақсыз сияқты жаман әдеттерден аулақ болуға, батыл, тұрақты, өз ісіне тұрақты болуға тәрбиеленеді.
Сабақтың типі:
Жаңа білімді бекіту сабағы.
Сабақтың көрнекілігі:
Сюжетті суреттер.
Сабақтың әдісі:
Әңгімелеу, тірек сызба, топпен жұмыс.
I
Мұғалім әрекеті
Үй тапсырмасы сұралады.
1. Мағжан мен күшік қалай достасты?
2. Мағжан күшікке қандай қамқорлық жасады?
3. Екеуінің достығын қалай бағалайсыңдар?
4. Мағжанға мінездеме беріп көрейікші.
5.
Мағжан
II
Жақсы балалар, енді экранға қарайықшы
- Мынау ненің суреті деп ойлайсыңдар?
Көбелек қай кезде болады?
Дұрыс, балалар!
- Ал, мынау не деп ойлайсыңдар?
Дұрыс, бұл шөптің аты
Ебелек деп аталады.
III
Ендеше, мына қиын сөздерді түсініп алайықшы!
ҚОЛПАШТАУ –ЖАҚТАП СӨЙЛЕУ
РЕУІШТІ –ҰҚСАС
ЖЕЛҚАБЫЗ –КЕРЕМЕТ
ТЫМЫҚ -АШЫҚ
IV
Бір күні кімдер кездесті?
Екеуі бір – біріне не айтты?
Iтоп
Ебелек не деді?
IIтоп
Көбелек не деді?
V
Дұрыс, жақсы балалар, мына тірек сызбаларды
пайдалана отырып, көбелек пен ебелекті
салыстырайықшы.
Екеуінің әңгімесі неге үзілді?
IтопIIтоп
(көбелек)Ортақ қасиеті(ебелек)
ҚОРҚАҚ
МАҚТАНШАҚ
ҰШҚАЛАҚ
VI
Балалар, біз бүгін осы өлеңді оқи отырып, қандай мінездермен таныстық?
Ақын қандай өсиеттер айтады?
Олай болса бүгінгі алған білімімізді бағалап жіберейікші.