Еркімбай Сәуле Тұрсынқызы Іле ауданы № 35 Жанаарна орта мектебінің география пәнінің мұғалімі
Еркімбай Сәуле Тұрсынқызы Іле ауданы № 35 Жанаарна орта мектебінің география пәнінің мұғалімі
Модуль идеяларын ТСТ енгізгенін негіздеуі және енгізу тиімділігін бағалау
«ОҚЫТУ МЕН ОҚУДАҒЫ ЖАҢА ТӘСІЛДЕР»
Кері байланыс
САБАҚТАР ТОПТАМАСЫНЫҢ ОРТАҚ ТАҚЫРЫБЫ:
Географиялық карта
«СТО»
«Инсерт» стратегиясы
Оқушының үні
Тараудың мақсаты:
Әртүрлі тәсілдерді қолдана отырып,географиялық карта және глобус туралы ұғымдармен танысады, географиялық координа таларды анықтайды.
“
Ыстық орындық"
стратегиясы
«Өрмекшінің торы»
«Кубизм стратегиясы »
КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕ :
карта және глобус туралы ұғымдармен танысып, географиялық координата ларды анықтай алады
«ДЖИГСО» стратегиясы .
«Кубизм» стратегиясы
Қалыптастырушы бағалау
« ТАЛАНТТЫ ЖӘНЕ ДАРЫНДЫ БАЛАЛАРДЫ ОҚЫТУ»
«Венн» диаграммасы
КОУЧИНГСАБАҚ ТИІМДІЛІГІ
Коучинг тақырыбы:
Топтық жұмыстың оқыту мен оқудағы маңызы
Мақсаты: Топтық жұмыстың түрлерімен танысады,өз тәжірибесіне қолданудың жолдарын үйренеді.
Топтық жұмыстың түрлерін біледі,өз тәжірибесінде қолдана алады
Бір әріптесінің тәжірибесіне өзгеріс енгізу қажеттілігін негіздеуі және тәлімгерлік үдерісінің жүзеге асырылуын сипаттауы
Бақылау
Мақсат қою
Бағыт
беру
Мамытова Н.С
География пәнінің мұғалімі
АКТ-ны пайдалану
Ауызша,
жазбаша кері байланыс
Бірлесе
сабақ
жоспарын
құру
Жүйелі
қарым-
қатынас
Сұхбат
Тәлім алушының сабағында
Жеке жұмыс
Тәлімгерлік үдерісінде жасалған шаралар
Сәтсіз
Келешекте
Сәтті
- Оқушыларды топпен жұмыс істеуге жұмылдырды;
- Бағдарлама идеяларын кең тарату;
-Сабақта СТО стратегияларының әдіс- тәсілдерін ұтымды қолдана алды;
-Тәжірибесі аз мұғалімдерге әдістемелік көмек көрсету;
-Формативті бағалаудың түрлері арқылы оқушылардың сабаққа деген қызығушылықтарын арттырды.
-Тәлімгерліктің ұзақ мерзімді жоспарын құру;
-Тәлімгерлік үдерісті жалғастыр
Топқа бөлу әдісін дұрыс ұйымдастыра алмауы;
-Сабақ барысында деңгейлік тапсырмалардың болмауы;
-Уақытты үнемді жұмсамауы.
Тәлімгерлік үдерісінің тиімділігі
Тәлім алушы
Тәлім алушы нені үйренеді?
- Оқушы өз бетімен жұмыс жасауға, ойлануға тапсырма беруді
7- Қадам
6- Қадам
- Оқушыларға білім алудың басқа көздерін қолдануға мүмкіндік жасауды
5- Қадам
- Оқыту үдерісінде оқушы түсіндіреді, мұғалім тыңдайды
4- Қадам
- Топтық жұмысты ұйымдастыруды
3- Қадам
2 –Қадам
- Оқыту үдерісінде оқушының белсенділігін арттырудың жолын
1 - қадам
- Сыныпта жайлы атмосфера қалыптастыруды
«Ұшқын» кәсіби қоғамдастығы
Қоғамдастық мақсаты: Оқыту мен оқу үдерісінде белсенді әдіс-тәсілдерді тиімді қолдана білуге үйретеді,
Тәжірибе бөлісу мен алмасуға бағытталған орта құру және сапалы білім жүйесін дамытуға арналған оқу кеңістігін ұйымдастырады.
География,
математика,
қазақ тілі
әдістемелік бірлестігі, 1-3 деңгей мұғалімдері
№ 22 ОМ ,Іле ауданының №3 ОМ
ПШО
Кәсіби әңгіме
Сауалнама, сұхбат
Жұмысшы топпен кездесу
Ұжыммен пікірлесу
Мектеп әкімшілігімен
кездесу
Дерек жинау
әдіс-тәсілдері
Желілік қауымдастық мұғалімдерді білім алуға және оны біріктіруге арналған мүмкіндіктермен қамтамасыз етеді (Баллантин, 2006)
Басқа мектептерден әріптестерді тарту арқылы педагогикалық қоғамдастықты кеңейту бойынша ұсыныстар
Күтілетін нәтижелер: заманауи өзгерістерге сәйкес, оқыту мен оқудағы қарым-қатынасты өзгерту керектігін түсінеді, тәжірибе алмасады.
Желілік қоғамдастық өткізетін шараларының мақсаты:
басқа мектептердегі әріптестермен біріге отырып, желілік қоғамдастық құру, болашақтағы бірігіп жұмыстар жоспарлау, тәжірибе алмасу .
Болашақта атқарылатын іс-шаралар
семинар
Коучинг
Шебер-сыныптар
Кәсіби байқаулар