kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Жиналыстың тақырыбы:"Шекара мен қолдау;жасөспірімге өмірлік сынақтарды еңсеруге қалай көмектесуге болады?."(Ата- аналарды педагогикалық қолдау.)

Нажмите, чтобы узнать подробности

Жасөспірімдердің жеке шекарасын құрметтей отырып.ата аналық қолдауды тиімді жолдарын көрсету

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Жиналыстың тақырыбы:"Шекара мен қолдау;жасөспірімге өмірлік сынақтарды еңсеруге қалай көмектесуге болады?."(Ата- аналарды педагогикалық қолдау.)»


Педагогтің Т.А.Ә.

А.С.Ешмұханова

Күні:

17.11.2025

Сынып: 10А

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сынып сағатының тақырыбы

Шекара мен қолдау;жасөспірімге өмірлік сынақтарды еңсеруге қалай көмектесуге болады?

Мақсаттары

Жасөспірімнің жеке шекарасын құрметтей отырып, ата-аналық қолдаудың тиімді жолдарын көрсету және өмірлік қиындықтарды бірге еңсеру дағдыларын қалыптастыру.

Апта дәйексөзі

«Тәртіп — тәрбие бастауы,тәртіпсіздік – өміріңнің қас жауы»

Жұмыстың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтың іс-әрекеті

Оқушы мен ата-ананың іс-әрекеті


Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру (Кіріспе)

«Мен үшін қолдау деген…»

Сұраққа өз ойларын білдіреді (ата-ана мен оқушы бір сөйлеммен ой бөліседі). Тақырыптың өзектілігін түсінеді.

Слайд

Сабақтың ортасы

«Ой қозғау» әдісі

Сұрақтар:

Жасөспірім қандай өмірлік сынақтарға жиі тап болады?

Қиын сәтте бақылау керек пе, әлде қолдау ма?

Қорытынды: шекара – еркіндік, қолдау – қауіпсіздік береді.


Ата-аналардың жауабы:

-Оқу, ҰБТ/ЕМТИХАН, қарым-қатынас, өзін-өзі тану, болашақ таңдау кезінде өмірлік сынақтарға тап болады

Тәртіптің адам өміріне әсерін талқылайды. Жасөсіпірімдердің этикасы мен жауапкершілігі туралы мысалдар келтіреді.

Статистикалық деректер , бейнероликтер.

Топтық жұмыс (ата-ана + оқушы)

Жағдаяттар:

-Оқу үлгерімінің төмендеуі

-Сәтсіздікке ұшырау

-Құрдастар қысымы

Тапсырма:

-Жасөспірім не сезінеді?

-Қай шекара бұзылуы мүмкін?

-Қолдаудың ең дұрыс түрі қандай?


Топтар берілген мәселені шешу үшін нақты іс-шаралар жоспарын,ережелер жинағын құрастырады. Шешімдерін негіздейді.

А3 қағаздар, маркерлер, ҚР Заңнамаларынан үзінділер.

.Рөлдік ойын
Жағдаят:
«Бала маңызды шешім алдында тұр»

Талқылау:

Қандай сөздер қолдау болды?

Қандай сөздер қысым ретінде сезілді?


Ата-ана — тыңдаушы;

бала — өз ойын ашық айтады

Әр топ өз жобасын қорғайды. Тәртіптің еркіндікпен байланысын талдап, кедергілерді (жауапсыздық, немқұрайлылық) жою жолдарын ұсынады.

Топтық жұмыс нәтижелері, бағалау парақтары.

Сабақтың соңы














«Отбасылық келісім»

Қиын кезде қалай сөйлесеміз?

Қандай көмек күтеміз?

Қандай шекараны құрметтейміз?



Кері байланыс:
«Мен бүгін түсіндім…»


Сынып жетекшінің қорытынды сөзі:

«Жасөспірімге ең үлкен көмек – оның жанында болу, бірақ оның орнына өмір сүрмеу».


Ата-ана мен оқушы бірге толтырады:

Оқушылар стикерлерге өздерінің алдағы уақытта ұстанатын басты қағидасын (мысалы: уақытты үнемдеу, әділдік, үлкенге құрмет) жазады.

Стикерлер, «Тілек ағашы» немесе кері байланыс тақтасы.













































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Внеурочная работа

Категория: Мероприятия

Целевая аудитория: 10 класс.
Урок соответствует ФГОС

Автор: Ешмұханова Айнагүл Сандишқызы

Дата: 26.01.2026

Номер свидетельства: 681166


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства