kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Турнір "Знавці екології"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Розробка позакласного заходу з екології та біології для учнів 10-11 класів. Мета: поглибити знання учнів з основ екології, розвивати вміння синтезувати знання з різних предметів, поглибити розуміння кожною людиною життєвої необхідності охороняти природу; розвивати логічне мислення, уміння правильно та лаконічно відповідати на запитання; виховувати відповідальність за майбутнє Землі, виховувати почуття колективізму. Може бути використана під час Декади природничих наук

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Турнір "Знавці екології"»

Турнір знавців екології

Мета гри : поглибити знання учнів з основ екології, розвивати вміння синтезувати знання з різних предметів, поглибити розуміння кожною людиною життєвої необхідності охороняти природу; розвивати логічне мислення, уміння правильно та лаконічно відповідати на запитання; виховувати відповідальність за майбутнє Землі, виховувати почуття колективізму.

Обладнання: малюнки учнів, фото природи України, епіграфи відомих людей.


Хід заходу

Вчитель: щоранку ми відкриваємо двері свого будинку в новий день. По один бік – світ зовнішній. Цей світ величезний і називається біосферою, тобто оболонкою Землі населеною живими організмами. В цій оболонці одночасно з нами мешкає кілька мільйонів видів. Усі вони органічно пов’язані та взаємодіють, утворюючи цілісну динамічну систему.

Ми – діти природи, а не її володарі, підкорювачі, перетворювачі. Але діти – неслухняні, вередливі. В одній із своїх книг англійський вчений Джеральд Даррел пише: «До сьогодні більшість людей не усвідомлює, до якої міри ми спустошуємо світ у якому живемо. Ми поводимося, немов малолітні недоумки, залишені без догляду в чудовому, дивовижному саду, і повільно, але впевнено перетворюємо його на неродючу пустелю за допомогою отрути, пилок, серпів і вогнепальної зброї. Цілком можливо, що за останні тижні з лиця Землі зник ще один ссавець, ще одна пташка чи ще одна рептилія, ще одна рослина. Я сподіваюсь, що це не так, але точно знаю, що чиїсь дні уже лічені».

Людина – частина природи. І саме природі вона завдячує своїм існуванням, своєю могутністю, своєю досконалістю.

Все на Землі потрібно берегти –

І птаха, і звіра, і оту травинку.

Не чванься тим, що цар природи ти,

Бо врешті, ти – лише його частинка.

Сьогодні ми проводимо гру «Турнір знавців екології» і цей захід ми присвячуємо Всесвітньому Дню Землі, який відмічається 22 квітня.

За нашою грою буде стежити експертна комісія в складі…


І тур «Представлення команд» (команди захищають свою назву, девіз)


ІІ тур «Вибери тему і відповідай» (команди по черзі вибирають тему і дають відповіді на 5 запитань, правильна відповідь – 1 бал)

Ліс

  1. Які дерева лісів України називають патріархами? (дуби)

  2. Яке дерево називають піонером лісу? (береза)

  3. Назвіть 4 лікарських рослин лісу (шипшина, конвалія, папороть, суниця)

  4. Що страшніше птахам лісу взимку? (голод)

  5. Дерево лісу, яке цвіте найпізніше і за назвою якого названо місяць року (липа)


Екологія

  1. Новий стан біосфери, за якого визначальним фактором стає розумова діяльність людини (ноосфера)

  2. Територія , яку займає певний вид (ареал)

  3. Хім. сполука, чинник середовища, здатний спричиняти онкологічні захворювання (канцероген)

  4. Як називають опади , спричинені забрудненням атмосфери сірчистим газом? (кислотні дощі)

  5. Стан організму, за якого життєві процеси значно уповільнюються (анабіоз)

Охорона природи

  1. Назвіть біосферні заповідники Херсонської області (Асканія – Нова, Чорноморський)

  2. Документ, до якого вносять рідкісні й типові для місцевості рослинні угрупування, які потребують особливого режиму їх використання (Зелена книга)

  3. Природоохоронна науково-дослідна установа, створена з метою збереження в природному стані природних комплексів (заповідник)

  4. Місце, де вивчають, зберігають, акліматизують рідкісні види місцевої та світової флори, на Україні їх - 24 (бот сад)

  5. Винищений людиною дикий бик (тур)

Екологія організмів

  1. Рослина, занесена до Червоної книги України, досить поширена на території Херсонської області (ковила)

  2. Первоцвіт із Червоної книги, поширений подарунок до 8 березня (підсніжник)

  3. Ряд організмів, в якому особини одного виду слугують об’єктом живлення для представників іншого виду.

  4. Популяції організмів, які живляться іншими організмами чи мертвою органікою (консументи)

  5. Коливання чисельності організмів в популяціях, зумовлені різними факторами (хвилі життя)


ІІІ тур «Продовж прислівя» (команди отримують листки із початками прислів’їв, які треба продовжити, 0,5 бала за 1 відповідь)

І) Де багато пташок, там … (немає комашок)

Літо дає коріння, зима… (насіння)

Весна красна квітами, а осінь … (плодами)

Де дуби , там … (гриби)

ІІ) Зима без снігу, літо без … (хліба)

Зрубав одне дерево - … (посади три)

Ліс не школа, а … (всіх учить)

Сонце – батько, а місяць -… (вітчим)



ІV тур «Підказка» (Конкурс капітанів)

(капітану показують малюнки з ключовим словом, капітан повинен пояснити, що зображено, а команда – відгадати; 1 бал за відповідь, бонус – 2 бали за всі вгадані малюнки)


V тур «Поетичний»

( із запропонованих слів слід скласти віршик; 4 бали )

  1. весна, віконце, сонце, береза

  2. зима, білі, голі, іній.


VІ тур «Швидше приготуй морозиво»

(кожна команда отримує набір із 7 карток, на яких написані слова. Завдання – побудувати ланцюжок послідовного перетворення гною на морозиво; 2 бали)

Гній – черв’як – грунт – трава – корова – молоко – морозиво


VІІ тур «Знаки поведінки в природі»

(учні за 5 хв мають намалювати умовні знаки, які можна поставити в лісі, біля водойм, в парку – щоб вони нагадували всім про правила поведінки в природі)


VІІІ тур «Домашнє завдання»

( представник команди проголошує «Промову на захист природи»)



Запитання до вболівальників команд

  1. Найкращі сучасні міста з населенням в 10 і більше млн. осіб (мегаполіс)

  2. Наука, що вивчає закони народонаселення (демографія)

  3. Природна система, утворена живими організмами й середовищем життя (екосистема)

  4. Зовнішня тверда оболонка Землі (літосфера)

  5. Особливий шар атмосфери, який має виняткове значення для живих організмів (озоновий екран)

  6. Зменшення товщі верхнього родючого шару грунту, внаслідок розмивання водою або видування вітром (ерозія )

  7. Явище збільшення концентрації вуглекислого газу, що призводить до підвищення температури біля поверхні Землі (парниковий ефект)

  8. Водна оболонка Землі (гідросфера)

  9. Пристосування певного виду до умов місцевості, де він раніше не мешкав (акліматизація)

  10. Назвіть рослин із Червоної книги України

  11. Назвіть тварин із Червоної книги України

  12. Список, до якого вносять види організмів, які зникли з лиця планети (Чорний)

  13. Скільки є на Україні біосферних заповідників? Назвіть їх. (4 – Асканійський, Чорноморський, Карпатський, Дунайський)

  14. Наука про взаємозв’язки живих організмів між собою і умовами середовища (екологія)



Підбиття підсумків гри







































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Внеурочная работа

Категория: Мероприятия

Целевая аудитория: 10 класс

Скачать
Турнір "Знавці екології"

Автор: Мосьпан Людмила Володимирівна

Дата: 14.07.2015

Номер свидетельства: 222845


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства