М??алім: Б?гінгі к?німізді? тамаша ?туіне арнап жа?сы тілектер айтып, сол тілектерден ?ле? жолдары ар?ылы жа?сылы?тан ?йреніп, жаманда?тан жиренуді ??ыну.
Жа?сылы?тан ?йреніп,
Боламыз біз жа?сы адам.
Жаманды?тан жиреніп,
?лгі аламыз жа?сыдан.
ІІ. Саба? ережесімен таныстыру.
Бір-бірін сыйлау
?за? уа?ыт с?йлемеу
К??ілді болу
Бірін-бірі ты?дай білу
?з ойын на?ты жеткізе білу.
ІІІ.??гімелесу (К?рнекілік ар?ылы ой тастау)
1. М??алім: ?лкендерге ??рмет, кішілерге ізет к?рсету ар?ылы адамдар
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Т?рбие са?аты "?лкенге ??рмет"»
Өлеңті жалпы орта білім беретін мектебі
Ашық сабақ тақырыбы:
«Жазбаша қосу және азайту»
(математика пәнінен, 2- сынып)
Өткізген: Абдрахманова Р.З.
2014 -2015 оқу жылы
Сабақтың тақырыбы: Жазбаша қосу және азайту . Сабақтың мақсаты: 1. Білімділік: Қосу және азайту амалдарын баған түрінде орындаудың үлгісін көрсетіп беру, амалдар алгоритімдерінің сәйкес кезеңдері және орындалатын іс - әрекеттерге яғни алгоритімге машықтандыру; екі амалмен шығарылатын есептер дағдыларын қалыптастыру; 2. Дамытушылық: Жаңа технология элементтерін пайдалана топпен, жұппен жұмыс жасай отырып білім сапасын арттыру; Тапсырмалар арқылы ой белсенділігін, шығармашылық қабілеттерін дамыту, қызығушылықтарын қалыптастыру; 3. Тәрбиелік: Оқушыларды халықтық педагогика негізінде сүйіспеншілікке, ұқыптылыққа, тиянақтылыққа, адамгершілікке тәрбиелеу. Сабақтың әдісі: аралас сабақ Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, слайд.
Сабақ барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық дайындық:
Әрбір адам? Туысым, досым, жұрағат,
Әрбір сабақ? Үйрену, ұғу, ұлағат.
Әрбір ісің? Тірлік, тірек, адамдық,
Әрбір сөзің? Шындық, бірлік, адалдық.
- Балалар, бұл суреттер қай ертегіден? II.Үй тапсырмасын тексеру: №7, 143 бет 2. Тірек білімді еске түсіру.
Оқушылар дәптерге тек қана жауапты жазады. Әрі қарай санның құрамы бойынша жұмыс жалғасады. III.Өткен сабақты еске түсіру
Жазбаша қосынды мен айырманың мәндерін тап:
53+45=(50+40)+(3+5)=98 25+13 24+35
74-32 65-14 31-11
Ендеше балалар бүгін, біз жазбаша қосу мен азайтуды баған түрінде орындауды үйренеміз.
VI. Жаңа сабақ. Оқулықпен жұмыс. 6 - слайд. Мұғалімнің түсіндіруі. Жазбаша қосу және азайту.
Тақтамен жұмыс. «Қай топ жылдам?» Білімді бекіту мақсатында оқулықтағы №3 тапсырманы тақтаға орындаймыз. №3 - тапсырма. Оқушылар қосындылардың шыққан мәндерін және оны табудағы қосудың әдістерін талдайды. Қосындының мәні ондықтарды ондықтарға және бірліктерді бірліктерге қосуды баған арқылы шығарылып алынғандағы туралы қорытынды жасайды.
Сергіту сәті:
1, 2, 3 – қарлығаш боп ұш, 4, 5, 6 – қарлығаш боп қалқы, 7, 8, 9, 10 – қарлығаш боп қон!
VII.Есепті шығар: №5 Топтық жұмыс а)Мереке қарсаңында бірінші топ 32 қорап,екінші топ 8 қорап жасады.Оның 7-еуін әшекейледі.Әшекейленбеген неше қорап? ә)Оқушылар аңдардың 16 мүсінін және құстардың 4 мүсінін жасады.Оның 9-ын балабақшаға сыйлады.Оқушылардың өздерінде неше мүсін қалды?