kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Заманауи техника мен өнердегі ғылыми жетістіктер, табиғаттан шағын сурет

Нажмите, чтобы узнать подробности

Табиғат туралы қысқаша мәліметтер беру және сурет салуға үйрету

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Заманауи техника мен өнердегі ғылыми жетістіктер, табиғаттан шағын сурет»

Мектеп:

Аты-жөні:

Күні:

Класс: 7

Қатысушылардың саны:

Қатысушылардың жоқ саны:


Сабақ тақырыбы:

Заманауи техника мен өнердегі ғылыми жетістіктер, табиғаттан шағын сурет

Сабақтың түрі: материалдарды бекіту

Сабақта қол жететін оқыту мақсаттары: (сілтеме оқу бағдарламасы)

7.1.1.1

Қоршаған әлемді визуалды элементтер арқылы көрсете білу және түсіну, (композиция, түс, форма, фактура, пропорция) әр түрлі контексте, стильдер мен бағыттарда

7.2.1.1

Визуалды элементтер мен көркемдік өнер құралдары арқылы қоршаған әлемді аса күрделі шығармашылық идеялар мен сезімді анықтау, таңдау және пайдалану


Сабақтың мақсаты:


  • Шағынәлем бейнесін алу тәсілін біледі

  • Суретті құрастыруы үшiн ырғақты зерделеп қайталау.

  • Практикалық тапсырманың орындау кезінде көркем құралдарын пайдалану

  • Композицияны безендіру үшін мата немесе тұсқағаз жасау

  • Өзін-өзі бағалау.


Критерии жетістігі

Білу

Шағынәлем өрнегін құрғанда білімін қалай қолдануды біледі

Түсіну

Шағынәлем бейнесінен мысал келтіре отырып өткізеді

Қолдану

Түсқағаз немесе матаға арналған өрнекті композицияны құру.

Талдау

Бейнелерді таңдап және оны ырғақты жазықтықта қайталау


Синтездеу

Биология және бейнелеу өнері өзара байланысын табу

Бағалау

Ең сәтті нұсқаларды таңдай отырып, өзінің және басқалардың жұмыстарын бағалайды.





Тілдік мақсаттар

Тілдік емес пәндер үшін тұжырымдалады

Ритм

Micro world

Микро әлем

Форма

Composition

Композиция

тұсқағаз суретті немесе матаны жасау кезінде қажет......

.......

микроскоп арқылы көруге болады ….



Дағдыландыру

құндылықтары

Жауапкершілік тапсырма алдында сабақты және оны қажеттілігін орындау

Оқыту – ою –өрнектерді жасау бойынша құрастыру арқылы жаңа дағдыларды дағдыландыру



Пәнаралық байланыс

Шағынәлемді өткен кезінде биология пәнімен байланысы

АКТ пайдалану дағдылары

Жұмыс кезінде ноутбуктерді зерттеу қызметі үшін қолданамыз.



Алдын-ала білу



Табиғаттан шағынсуреттер,

Қазіргі кездегі техника мен өнердегі ғылыми жетістіктері.



Сабақтың барысы

Жоспарланған сабақ кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин























































































7 мин





































20 мин



















5 мин





















Ұйымдастыру сәті, сыныптағы атмосфераны құру,

Сабақ барысында оқушыларға шағынәлемді көрсетіп микроскоппен қолдану. Ол үшін биология пәнінің мұғалімімен бірлесе отырып, гүлдің бірнеше түрлерін немесе әдемі астық тұқымдастарды дайындаңыз. Әрбір оқушыға организмді микроскоппен көруге мүмкіндік беріңіз. Шағынәлем арасындағы байланыс өткізіңіз микроскоп арқылы және өрнектермен матаға арналған немесе түсқағаздар.

Түсқағаз және матаның бірнеше түрін дайындау Тұсқағаздар өсімдік ою-өрнекпен:

- айна симметриялық ырқақты өрнекті шахмат тәртібімен құру

- тік лентаға ырғақты ою-өрнекті сәйкес тігінен жылжыту

- шахмат тәртібімен екі элементтің симметриялық айнасымен және қайталау

- ритмді шахмат тәртібімен

Матадағы шағынәлем суреті :



(Топтық жұмыс) Қосымша №1

Бим-Бада теориясы бойынша стратегиясын "тәжірибе жасау" қолданамыз

Оқушыларға фрагменттегі тұсқағаз немесе матаны таратыңыз. оқушыларға матаның суретін іздеуге мүмкіндік беріңіз. Оқушылар өз бетінше қандай ырғақты анықтап қолданатынын әрбір бейнеде және сызба суретін альбомда қайталайды. Қосымшада бар, қосымша тапсырмаларды топта қолдануға болады.

Оқушылар өз бетімен суреттерді үйренеді сызба түрінде ырғақты суреттер.

Мұғалім оқушылардың зерттеуін бақылайды

Мұғалім оқушылардың зерттеушіліктерін бақылайды.



















Презентация

Теориялық материал








Қосымша №1





















































































































Қосымша №2








Кейін олар оқушылар тұсқағаз немесе матаның ырғақ суретін анықтап қайталайды. Тақтаға өрнектерді қандай түрде құрылытын және қандай түрлері болатынын көрсетіңіз. Өмірден мысалдар келтіруге болады, естеріңізде болса тұсқағаз түрлерін ас бөлмесінде төртбұрыштан, әрбір төртбұрышта шаршы толтырылған суреті бар, олар белгілі бір тәртіппен қайталанады. (негізінен олар екі үш элемент кезекпен орналасқан). Түсіндіру кезінде түстер гаммасын ұмытпаңыздар өйткені бұл кескіндеме бұйымы емес, онда олар шектеулі түстермен орындалады және бір нақышта ұстанады.

Оқушыларға сұрақ қойындар:

  1. Қандай жолмен түсқағаз және матаға суреттер құрылады?

  2. Түсқағаз және матаға түстерді қалай қолданады

Оқушылар сұрақтарға жауап береді және өз білімдерін толықтырып, суретті қалай қолдануға болады шағынәлем үшін жеке идеяларды іске асыру.

Бағалау КУ № 3,6

Тапсырма: Ою-өрнек үшін мата немесе тұсқағаз үлгісін әзірлеу (төбе гантелі, панельдер және т. б.).

Қосымша№2 (мұғалімнің ұсынуына қарай жұптасып жұмыс істеу, немесе жеке орындау,)



Тапсырманы орындау кезінде сіз түрлі нұсқаларын ұсынуға байланысты материалды және бұйымдарды әзірлеу. Мысалы сурет салу А3форматында (түрлі-түсті қарындаштар, акварель, гуашь, акрил, батик), картоннан жасалған, гипсті модель, ПВХ, саз, полимерлік саз.

Оқушылар ою-өрнек суретін өз білімдерімен тәжірибеде орындайды

Бағалау КУ-1,4,5,7.

Оқушылар өз жұмыстарын көрсетеді, жеке-жеке бір-бірін бағалайды, ең сәтті нұсқаларын анықтайды.



Сабақтың аяқталуы

5 мин



Рефлексия

Алған білімдерін осынадай нысандардың дизайн және безендіруге қалай қолданады…..


Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?



Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулығын және техника қауіпсіздігін ережелерін сақтау



Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиынтық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін.

Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады



Сабақ соңында көрмені өткізеді оқушылар атқарылған жұмысты көрмеге қояды , сыныпта талқылайды және шолу жасайды

Өзінің жұмысын қарайды және басқалардың жұмыстарын да

Сабақ кезінде қауіпсіздік талаптары.

1. Барлық әрекетті тек қана мұғалімнің нұсқауымен орындау.

2. Жұмыс кезінде кенеттен қозғалуға болмайды.

3. Жұмыс орнында тәртіпті сақтау.

4. Сабақ кезінде бояулар мен қажетті материалдарды мұқият пайдалану.

5. Жұмыс орнын мұғалімнің рұқсатынсыз тастап кетуге болмайды.

Апаттық жағдайлардағы қауіпсіздік талаптары.

1. Нашар сезінетініңізді байқасаңыз сабақты тоқтату және міндетті түрде бұл туралы мұғалімге дереу хабарлау.

2. Жарақат алған кезде дереу мұғалімге хабарлау.



Сабақ аяқталғаннан кейінгі қауіпсіздік талаптары.

1. Жұмыс аяқталғаннан кейін өз орныңызға тазалық жұмыстарын жүргізіңіз.

2. Қолыңызды сабынмен жуыңыз.

3. Жұмыс істеу кезінде анықталған барлық кемшіліктер туралы мұғалімге хабарлаңыз.

Сабақ бойынша рефлексия



Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?



Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты деген сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.







Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі дүниені атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:



2:

Сабақтың одан да жақсы өтуіне не ықпал етті? (оқытуға және

үйренуге қатысты)

1:



2:

Сабақ барысында анықталған сыныптың немесе жекелеген оқушылардың жетістігі мен қиындығына орай келесі сабақтарда неге көңіл аударуым керек?





























Приложение 1

for the planet



Target practice



my country





my town





me





nature















Приложение 1

for the planet



Target practice

my country





my town



nature










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Технология (мальчики)

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Заманауи техника мен өнердегі ғылыми жетістіктер, табиғаттан шағын сурет

Автор: Нурлыбаев Нурберген Кыдырбаевич

Дата: 13.05.2019

Номер свидетельства: 510082


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства