kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ащық сабақ тақырыбы "Қозғалыс беру механизмдері. Машина және оның бөлшектері"

Нажмите, чтобы узнать подробности

 Сабақ тақырыбы: Қозғалыс беру механизмдері. Машина және оның негізгі бөлшектері.

Бүрғылау білдегінің құрылымы.

Сабақтың мақсаты:Оқушыларды машина және механизмдері мен таныстырып  атқаратын жұмысы, құрамына кіретін механикалық берілістер жайлы мәліметтер беіп білімдерін қалыптастыру

Бұрғылау білдегі құрылысы жұмыс істеу принципімен таныстырып білімдерін қалыптастыру

Бұрғылау білдегінде жұмыс барысы кезінде ұқыпты,тәртіптіболуына тәрбиелеу

Құрал-саймандар: Бұрғылау білдегі;компьютер

Сабақ барысы.

1.Ұйымдастру кезені.

Оқушылардын сабаққа дайындығын тексеру

2. Өткен тақырыпты қайталау.

Ауызша тактада жауап  1) Егеулеу дегені  не ?  Егеулеу кезіндегі жұмыс қалпы корсетет.

2)Егеулеу кезіндегі қауіпсіздіқ ережелерін ата

3.Жаңа сабақты тұсіндіру.

Сабақтын мақсатың қою.Оқушыларды екі топқа болу. Ой қозғауға сүрақ кою

Машина деген созі сендерде қандау ой –пікір туғызады. Әр топ өз ойларын кағазға жазады.

Жаңа тақырып бойынша слайд қорсету.

Слайд аяқталганан сон жаңа танысқан білім бойынша  әр топ өз білімдерін жетілдіреді  жалпы қорытындыға келеді машиналардын алуан түріне қатысты

Оқулық бойынша механикалық берілістермен танысып   осы берілістерді қөрген жерлері жайлы әнгімелесу

Бұрғылау білдегінің құрылымы  қөрсетіп негізгі бөліктерін атап білдегімен атаныстыру.

Бұрғылау білдегіндегі жұмыс  істеу  кезіндегі қауіпсіздік шараларын сақтау.

Бұрғылау білдегін меңгеру

 

Бұрғылау станогінің құрылысы
1 – негізі; 2 – үстелдік қыспа тұтқасы; 3 – қыспа; 4 – қысқы; 5 – тұғыры; 6 – бұрғылау тереңдігін орнату межелігі; 7 – жұмыс органын қысқымен бірге жоғары және төмен қозғағыш тұтқы; 8 – алдыңғы шкиф; 9 – белдік беріліс; 10 – бағаншық; 11 – үстіңгі қорабы; 12 – артқы шкиф; 13 – белдік берілістің тұғыры; 14 – белдікті берілістің керілуін реттейтін бұрама;15 – тұрқыны бағаншыққа бекіту бұрамасы; 16 – қозғалтқыш; 17 – тұтқыны көтеру және түсіру қолсабы; 18 – бағаншық тұғыры; 19 – бағанша тұғырын үстелге бекіту бұрамасы;
20 – жарық беру шамы.

4.Практикалық жұмыс

Бұрғылау білдек құрылымы мен басқару органдарын оқытукестесі бойынша зерделеу  қағазға жазылған бөлшектердің білдектегі орының табу.

Білдекті карандар, лның басқару органдаын табындар.

Жабындысын ашып, белдікті беріліс сатылы шкивін қарандар

Арнайы кілтті қолданып, бұрғыны патронға бекітіндер, шпинделмен жұмыс істеп жаттығындар.

5.Рефлексия

а) Беріліс механизмнің  қандай түрлерімен бүгінгі сабақта таныстындар

б)Машина деп біз қандай құрылғыны айтамыз

в)Қуат көзін іске жаратушы машиналар жайлы сипаттама беріндершы

6.Сабақты қорытындылау

Оқушыларды бағалау. Ұй жұмысы§17

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ащық сабақ тақырыбы "Қозғалыс беру механизмдері. Машина және оның бөлшектері"»

Сабақ тақырыбы: Қозғалыс беру механизмдері. Машина және оның негізгі бөлшектері.

Бүрғылау білдегінің құрылымы.

Сабақтың мақсаты:Оқушыларды машина және механизмдері мен таныстырып атқаратын жұмысы , құрамына кіретін механикалық берілістер жайлы мәліметтер беіп білімдерін қалыптастыру

Бұрғылау білдегі құрылысы жұмыс істеу принципімен таныстырып білімдерін қалыптастыру

Бұрғылау білдегінде жұмыс барысы кезінде ұқыпты ,тәртіптіболуына тәрбиелеу

Құрал-саймандар: Бұрғылау білдегі;компьютер

Сабақ барысы.

1.Ұйымдастру кезені.

Оқушылардын сабаққа дайындығын тексеру

2. Өткен тақырыпты қайталау.

Ауызша тактада жауап 1) Егеулеу дегені не ? Егеулеу кезіндегі жұмыс қалпы корсетет.

2)Егеулеу кезіндегі қауіпсіздіқ ережелерін ата

3.Жаңа сабақты тұсіндіру.

Сабақтын мақсатың қою .Оқушыларды екі топқа болу. Ой қозғауға сүрақ кою

Машина деген созі сендерде қандау ой –пікір туғызады . Әр топ өз ойларын кағазға жазады .

Жаңа тақырып бойынша слайд қорсету.

Слайд аяқталганан сон жаңа танысқан білім бойынша әр топ өз білімдерін жетілдіреді жалпы қорытындыға келеді машиналардын алуан түріне қатысты

Оқулық бойынша механикалық берілістермен танысып осы берілістерді қөрген жерлері жайлы әнгімелесу

Бұрғылау білдегінің құрылымы қөрсетіп негізгі бөліктерін атап білдегімен атаныстыру.

Бұрғылау білдегіндегі жұмыс істеу кезіндегі қауіпсіздік шараларын сақтау.

Бұрғылау білдегін меңгеру

Бұрғылау станогінің құрылысы
1 – негізі; 2 – үстелдік қыспа тұтқасы; 3 – қыспа; 4 – қысқы; 5 – тұғыры; 6 – бұрғылау тереңдігін орнату межелігі; 7 – жұмыс органын қысқымен бірге жоғары және төмен қозғағыш тұтқы; 8 – алдыңғы шкиф; 9 – белдік беріліс; 10 – бағаншық; 11 – үстіңгі қорабы; 12 – артқы шкиф; 13 – белдік берілістің тұғыры; 14 – белдікті берілістің керілуін реттейтін бұрама;15 – тұрқыны бағаншыққа бекіту бұрамасы; 16 – қозғалтқыш; 17 – тұтқыны көтеру және түсіру қолсабы; 18 – бағаншық тұғыры; 19 – бағанша тұғырын үстелге бекіту бұрамасы;
20 – жарық беру шамы.

4.Практикалық жұмыс

Бұрғылау білдек құрылымы мен басқару органдарын оқытукестесі бойынша зерделеу қағазға жазылған бөлшектердің білдектегі орының табу.

Білдекті карандар, лның басқару органдаын табындар.

Жабындысын ашып, белдікті беріліс сатылы шкивін қарандар

Арнайы кілтті қолданып, бұрғыны патронға бекітіндер, шпинделмен жұмыс істеп жаттығындар.

5.Рефлексия

а) Беріліс механизмнің қандай түрлерімен бүгінгі сабақта таныстындар

б)Машина деп біз қандай құрылғыны айтамыз

в)Қуат көзін іске жаратушы машиналар жайлы сипаттама беріндершы

6.Сабақты қорытындылау

Оқушыларды бағалау. Ұй жұмысы§17











Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Технология (мальчики)

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Ащық сабақ тақырыбы "Қозғалыс беру механизмдері. Машина және оның бөлшектері"

Автор: Шаханов Манарбек Мырзабекович

Дата: 01.02.2017

Номер свидетельства: 386541


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства