kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Ағаш бұйымды жобалау.Материалды таңдау және дайындау" (7- сынып)

Нажмите, чтобы узнать подробности

Технология

Дизайн және технология

Сабақ тақырыбы

Ағаш бұйымды жобалау.Материалды таңдау және дайындау

Күні: 09.02.2018ж.

Мұғалімнің аты-жөні: Купеков Сулеймен Кудайбергенович

Сынып: 7 «А» сынып

Қатысқандар: 13

Қатыспағандар: 0

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

5.1.6.1.Конструкциялық, табиғи және жасанды материалдардың жалпы қасиеттері мен құрылысын, олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтай отырып зерделеу

5.2.6.1.Техника қауіпсіздігін қадағалап, оның маңыздылығын сезіне және демонстрациялай отырып, материалдар мен құралдарды қолдану

Сабақ мақсаттары

(Бағалау критерийі)

Білім алушы:

-Ағаштың физикалық  және механикалық қасиеті;

-Араланған ағаштың түрлері

-Бұйымның жасалу жолдарын үйренді.

Кейбір оқушылар орындай алады:  кейіпкерлерге өмірде ұқсайтын адамдар  кездесетінін зерттейді.

Тілдікмақсат

Тілдік оқытудың мақсаты:

Оқушылар:

-өз жұмысындағы шығармашылық шешімдерге сипаттама береді;

-өзінің қорытындыларын сыни тұрғыда талдауды және түсініктеме жасауды;

-өзінің және өзгелердің жұмысына құрылымдық өзгерістер жасау үшін ұсыныс енгізу.

Диалогқа/хатқа арналған түйінді сөздер мен сөз орамдары.

-Сызба дегеніміз..

-Масштаб    дегеніміз....

-Менің ойымша..

-Мен бұйымды жасағанда...

Көптілділік:

Жону- Точение -Turning.....

Құндылықтарға баулу

Өзіне және өзгелерге құрмет:

Оқушылар мен мұғалім бір-бірімен амандасады. Негізгі ұғымдарды талдау кезінде муғалім мен оқушылардың және оқушылардың бір-бірінің пікірімен санасып құрмет көрсетуі.

Еңбек және шығармашылық:

Жұптық және топтық жұмыс жасауда бірігіп еңбек етеді, оқушылар жаңа идея ұсынады.

Пәнаралық байланыс

Cызу, математика

Бастапқы білім:   

Бұрын игерілген білімдері:

-қол саймандарымен және әртүрлі материалдармен жұмыс істеу тәжірибесіне ие;

-әртүрлі материалдарды өңдеу бойынша практикалық дағдыға ие;

-қазақтың ұлттық мәдениеті элементтерін зерттеуді,оларды жұмыс кезінде қолдануды біледі;

-қауіпсіздік техникасы білімдеріне ие;

-өз жұмыстарын (эскіз,бұйым және т.б.) басты идея мен дайындау үдерісін түсіндіру арқылы жәнеде арнайы терминологияны қолдану арқылы таныстыра алады.

Оқушылар атқара алады:

-әртүрлі материалдарды зерттеуді;

-қол еңбегі дағдысын дамытуды;

-кейбір бұйымдардың жасалу реті технологиясын білуді;

-еңбек қауіпсіздігі ережелерін сақтай білуді;

-қолмен жұмыс жасаған кезде жұмыс орнын дұрыс ұйымдастыруды;

-жұмыс жасаған кезде қажетті құрал-жабдықтар қолдануды.

 

Сабақ барысы

Уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

 

 

 

 

 

 

Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын дайындау.

Айтылым. Берілген сұрақты дұрыс түсініп, лайықты жауап беру, шағын диалогке қатысу.

1 тапсырма. Суретті қолдана отырып, сұрақтарға жауап береді, сабақтың тақырыбын түсінеді.

Оқушылар қайда отыр?

Олар не істеп отыр?

Кітапханаға не үшін келді?

Мектепте кітапхана бар ма?

Сен соңғы рет қашан кітап алдың?

Ол қандай кітап еді?

Жаңа сабақ. Мәтіналды жұмыс. Жаңа сөздермен және сөз тіркестерімен танысады.

Қалыптастырушы бағалау

 

 

Ресурстар

Сабақ басы

2 мин.

 

 

 

4 мин.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 мин.

Оқушылармен амандасу,қатыс тексеру,оқушылардың зейінін шоғырландыру.Санау арқылы топқа бөлу.

Оқу мақсаты мен жетістік критерийлерімен таныстыру.

Білу:Нақты фактілерді, ақпараттарды және олардың сипаттамасын білу және көрсету.

(ҰЖ) Ізденіс

1. Сызба дегеніміз не?

2. Масштаб дегеніміз не?

3. Сызбада бұйымның негізгі өлшем немен беріледі?

4. Эскиз дегенімі не?

---арқылы топқа бөлу.

Түсіну: Ақпаратты дұрыс көрсету, болжау немесе түсіндіру арқылы ұғынуды көрсету.

Тапсырма:Берілген мәтін бойынша түсіндіру.

І топ  Ағаш материалдары.

ІІ топ Ағаш кемшіліктері

IIIтоп   Жасанды ағаш материалдары.

Қолдану: Ақпаратты және бұрын алынған білімдерді жаңа немесе таныс емес мәнмәтінде немесе жағдаятта қолдану.

(ЖЖ)  Сарамандық жұмыс

Этажерканың аяғын жасау

 

Ютуб материалдары

Бұйым жасауға қажетті материал-дар

Сабақ ортасы

20 мин

Тапсырма. Сарамандық жұмыс

                   Этажерканың аяғын жасау

Бұйым жасауға қажетті материалдар

 

 

6 мин.

Талдау: Ақпараттық материалдарды құрылымдық бөліктерге бөлу қабілетін көрсету, дәлелін немесе себебін анықтау арқылы түрлі қорытынды алу үшін ақпаратты зерделеу, жалпы ережелерді негіздеу үшін ой қорытындысын және дәлелдер табу.

Тапсырма: Жасаған бұйымдардың жасалу жолдарын түсіндіру.

Синтез: Бұрын алынған білімдердің түрлі бөліктерін жаңа мәнмәтінде қайта қарау қабілетін көрсету.

Сұрақ-жауап:

1. Затты негізгі қандай үш  түрін білесіңдер?

2. Қандай көрініс негізгі болып табылады?

3. Затты техникалық  суретте салу қалай орындалады?

4. Техникалық сурет деген не?

5. Сызба деген не ?

6. Бөлшектің негізгі өлшемдерін атаңдар?

Сұрақтарға жауап беру

Сабақ соңы

 

 

3 мин.

Бағалау:Белгіленген критерийлер бойынша идеялардың немесе фактілердің маңыздылығы туралы пікір қалыптастыру.

Сабақ соңында оқушылар кері байланыс жүргізеді:

 

               
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Ағаш бұйымды жобалау.Материалды таңдау және дайындау" (7- сынып)»


ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ


Технология


Дизайн және технология

Сабақ тақырыбы

Ағаш бұйымды жобалау.Материалды таңдау және дайындау

Күні: 09.02.2018ж.

Мұғалімнің аты-жөні: Купеков Сулеймен Кудайбергенович

Сынып: 7 «А» сынып

Қатысқандар: 13

Қатыспағандар: 0

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

5.1.6.1.Конструкциялық, табиғи және жасанды материалдардың жалпы қасиеттері мен құрылысын, олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтай отырып зерделеу

5.2.6.1.Техника қауіпсіздігін қадағалап, оның маңыздылығын сезіне және демонстрациялай отырып, материалдар мен құралдарды қолдану

Сабақ мақсаттары

(Бағалау критерийі)

Білім алушы:

-Ағаштың физикалық және механикалық қасиеті;

-Араланған ағаштың түрлері

-Бұйымның жасалу жолдарын үйренді.


Кейбір оқушылар орындай алады: кейіпкерлерге өмірде ұқсайтын адамдар кездесетінін зерттейді.

Тілдікмақсат

Тілдік оқытудың мақсаты:

Оқушылар:

-өз жұмысындағы шығармашылық шешімдерге сипаттама береді;

-өзінің қорытындыларын сыни тұрғыда талдауды және түсініктеме жасауды;

-өзінің және өзгелердің жұмысына құрылымдық өзгерістер жасау үшін ұсыныс енгізу.

Диалогқа/хатқа арналған түйінді сөздер мен сөз орамдары.

-Сызба дегеніміз..........

-Масштаб дегеніміз....................

-Менің ойымша............

-Мен бұйымды жасағанда................

Көптілділік:

Жону- Точение -Turning...........................

Құндылықтарға баулу

Өзіне және өзгелерге құрмет:

Оқушылар мен мұғалім бір-бірімен амандасады. Негізгі ұғымдарды талдау кезінде муғалім мен оқушылардың және оқушылардың бір-бірінің пікірімен санасып құрмет көрсетуі.

Еңбек және шығармашылық:

Жұптық және топтық жұмыс жасауда бірігіп еңбек етеді, оқушылар жаңа идея ұсынады.

Пәнаралық байланыс

Cызу, математика

Бастапқы білім:

Бұрын игерілген білімдері:

-қол саймандарымен және әртүрлі материалдармен жұмыс істеу тәжірибесіне ие;

-әртүрлі материалдарды өңдеу бойынша практикалық дағдыға ие;

-қазақтың ұлттық мәдениеті элементтерін зерттеуді,оларды жұмыс кезінде қолдануды біледі;

-қауіпсіздік техникасы білімдеріне ие;

-өз жұмыстарын (эскіз,бұйым және т.б.) басты идея мен дайындау үдерісін түсіндіру арқылы жәнеде арнайы терминологияны қолдану арқылы таныстыра алады.

Оқушылар атқара алады:

-әртүрлі материалдарды зерттеуді;

-қол еңбегі дағдысын дамытуды;

-кейбір бұйымдардың жасалу реті технологиясын білуді;

-еңбек қауіпсіздігі ережелерін сақтай білуді;

-қолмен жұмыс жасаған кезде жұмыс орнын дұрыс ұйымдастыруды;

-жұмыс жасаған кезде қажетті құрал-жабдықтар қолдануды.

Сабақ барысы

Уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері













Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын дайындау.

Айтылым. Берілген сұрақты дұрыс түсініп, лайықты жауап беру, шағын диалогке қатысу.

1 тапсырма. Суретті қолдана отырып, сұрақтарға жауап береді, сабақтың тақырыбын түсінеді.

Оқушылар қайда отыр?

Олар не істеп отыр?

Кітапханаға не үшін келді?

Мектепте кітапхана бар ма?

Сен соңғы рет қашан кітап алдың?

Ол қандай кітап еді?

Жаңа сабақ. Мәтіналды жұмыс. Жаңа сөздермен және сөз тіркестерімен танысады.

Қалыптастырушы бағалау




Ресурстар



Сабақ басы

2 мин.




4 мин.










5 мин.

Оқушылармен амандасу,қатыс тексеру,оқушылардың зейінін шоғырландыру.Санау арқылы топқа бөлу.

Оқу мақсаты мен жетістік критерийлерімен таныстыру.


Білу:Нақты фактілерді, ақпараттарды және олардың сипаттамасын білу және көрсету.

(ҰЖ) Ізденіс

1. Сызба дегеніміз не?

2. Масштаб дегеніміз не?

3. Сызбада бұйымның негізгі өлшем немен беріледі?

4. Эскиз дегенімі не?


--------------арқылы топқа бөлу.


Түсіну: Ақпаратты дұрыс көрсету, болжау немесе түсіндіру арқылы ұғынуды көрсету.

Тапсырма:Берілген мәтін бойынша түсіндіру.

І топ Ағаш материалдары.

ІІ топ Ағаш кемшіліктері

IIIтоп Жасанды ағаш материалдары.


Қолдану: Ақпаратты және бұрын алынған білімдерді жаңа немесе таныс емес мәнмәтінде немесе жағдаятта қолдану.

(ЖЖ) Сарамандық жұмыс

Этажерканың аяғын жасау










Ютуб материалдары





Бұйым жасауға қажетті материал-дар

Сабақ ортасы

20 мин

Тапсырма. Сарамандық жұмыс

Этажерканың аяғын жасау





Бұйым жасауға қажетті материалдар





6 мин.

Талдау: Ақпараттық материалдарды құрылымдық бөліктерге бөлу қабілетін көрсету, дәлелін немесе себебін анықтау арқылы түрлі қорытынды алу үшін ақпаратты зерделеу, жалпы ережелерді негіздеу үшін ой қорытындысын және дәлелдер табу.

Тапсырма: Жасаған бұйымдардың жасалу жолдарын түсіндіру.

Синтез: Бұрын алынған білімдердің түрлі бөліктерін жаңа мәнмәтінде қайта қарау қабілетін көрсету.

Сұрақ-жауап:

1. Затты негізгі қандай үш түрін білесіңдер?

2. Қандай көрініс негізгі болып табылады?

3. Затты техникалық суретте салу қалай орындалады?

4. Техникалық сурет деген не?

5. Сызба деген не ?

6. Бөлшектің негізгі өлшемдерін атаңдар?






















Сұрақтарға жауап беру

Сабақ соңы
















3 мин.

Бағалау:Белгіленген критерийлер бойынша идеялардың немесе фактілердің маңыздылығы туралы пікір қалыптастыру.


Сабақ соңында оқушылар кері байланыс жүргізеді:












Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Технология (мальчики)

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
"Ағаш бұйымды жобалау.Материалды таңдау және дайындау" (7- сынып)

Автор: Купеков Сулеймен Кудайбергенович

Дата: 14.02.2018

Номер свидетельства: 457488


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства