Батыс ?аза?стан облысы Казталов ауданы ?ара?зен мектеп - лицейіні? технология п?ні м??алімі саба? жоспарында 4 сынып?а арнал?ан жа?а жыл шыршасын безендіру ж?не ж?лдызша жасау жолдарын к?рсетеді. жа?а жылды? шыршаны осылай безендіруге болады. ж?лдызшаларды? ?демі т?рлерін де жасау?а да болады
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Жа?а жыл шыршасын безендіру. Ж?лдызша жасау »
Уақыты:18.12.14 ж
Сыныбы: 4 сынып
Сабақтың тақырыбы: Жаңа жыл шыршасын безендіру.Жұлдызша жасау
Сабақтың мақсаты:
1.Жаңа жыл мерекесі қарсаныңда шыршаны безендіретін әртүрлі ойыншықтар жасауды үйрету.
2.Қағазбен жұмыс жасай білу және дұрыс өлшеу,кесу,желімдеу дағдыларын арттыру.
3.Өз бетінше шығармашылық жұмыстар жасауға бағыт беру
Керекті құрал-жабдықтар: түрлі түсті жылтыр қағаз,желім,сызғыш,қарындаш,қайшы
Ұйымдастыру кезеңі
Үй тапсырмасын тексеру. І. «Алтын құлып» ол өте қымбат сондықтан оның сұрағы да күрделі.
Шаңырақ дегеніміз не?
Кереге дегеніміз не?
Күбінің қызметі қандай?
ІІ. «Күміс құлып»
Емен қандай ағаш?
Ағаш оның атасы, газет кітап матасы (қағаз)
ІІІ. «Қара құлып»
Екі басты жалмауыз керіп аузын ашады.
Алдында түскен нәрселер өзінен-өзі қашады. (қайшы)
Сабан алынатын дәнді-дақылдарды ата.
Сабақтың барысы
1.Сабақты жұмбақ шешуден бастауға болады
Шанамен зырлап желетін,
Шаңғы,коньки тебетін,
Аққала жасап ойнайтын,
Қай мезгіл деп ойлайсың? (Қыс)
Қыс мезгілі жайлы әңгімелесе отырып,қысқы мерекелерге тоқталу
-Қыста қандай мерекелер болады?
-Жаңа жылды қарсы алуға қандай дайындықтар жүргізесіңдер?
-Шыршаны безендіруге қандай материалдар қолдануға болады?
-Бұған дейін шыршаға ілетін қандай ойыншықтар жасағандарыңды еске түсіріңдер.
3.Кіріспе әңгімеден кейін мұғалім сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстырады.
4.Жұлдызша жасау үшін жылтыр қағазды пайдалану керек екенін ескерту керек.Не үшін жылтыр қағаз пайдалану керек екенін оқушылардың өзінен сұрауға болады.
5.Практикалық кезең.
Оқулықтағы 50 беттегі нұсқау карта бойынша жұмыс жасау.
Практикалық кезеңді бастар алдында мұғалім оқушылармен сызу,бүктеу,өлшеу,кесу,желімдеу ережелерді еске салып отырғаны дұрыс.
6.Сабақ соңында оқушылар жұмысының қаншалықты сапалы,ұқыпты жасалғыны тексеріледі.Оқушылардың жұп бойынша талдау жасауына,бағалауына мүмкіндік туғызуы керек.Оқушылар бір-бірінің жұмысына сын көзбен қарауға,сын айтуға,оны қабылдай білуге үйренеді.