kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Урок побутова прямої спідниці

Нажмите, чтобы узнать подробности

Методичної метою професійної підготоски з теми"Моделювання а розкій спідниць" є ефективне засвоєння учнями нового матеріалу

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Урок побутова прямої спідниці»

ДНЗ «Херсонське вище професійне училище сервісу та дизайну»









Методична розробка уроку

виробничого навчання

професії «Кравець. Закрійник»

кваліфікація – закрійник 4 розряду





Тема програми: «Конструювання, розкрій жіночих та чоловічих нижніх сорочок, спідниць»

Тема уроку: «Моделювання та розкрій спідниць прямого силуету»





Розробила майстер в.н:

Байбатирова Н.А.




2017 – 2018 н.р.


Пояснювальна записка


Методичною метою уроку професійно-практичної підготовки з теми «Моделювання та розкрій спідниць прямого силуету» є ефективне засвоєння учнями нового матеріалу. Досягти зацікавленості, прагнення до навчання учнів з професії «Кравець, закрійник» майстер виробничого навчання може лише вмілою організацією навчального процесу. Найбільш ефективні результати групової навчальної діяльності учнів уроку виробничого навчання з професії «Кравець, закрійник» можна отримати при організації роботи учнів у мікрогрупах. Запропонований варіант методичної розробки уроку виробничого навчання бажано використовувати на уроках типу удосконалення умінь і знань.

Ефективність уроку, певною мірою, залежить від вмілої організації і проведення вступного інструктажу, який обов’язково включає у собі особистий показ майстра виробничого навчання практичних прийомів по зняттю мірок на індивідуальну фігуру, побудові креслення та розкладки лекал на тканині спідниці, з урахуванням ТУ. Побудований таким чином урок, дозволяє досягти зростання активізації пізнавальної і трудової діяльності учнів, якості засвоєння знань та умінь учнів, виконання учнівської норми часу, формує в учнів не тільки вміння лаконічно і чітко висловлювати свої думки, а й не допускати дефектів під час розкрою спідниці.

Вважаю, що проведення уроку в такій формі буде цікавим та корисним для учнів в подальшій самостійній праці майбутніх працівників швейного виробництва.










Професія: «Кравець. Закрійник»

Дата 04.05.20018

Група № 516

Майстер виробничого навчання

Байбатирова Наталя Анатоліївна



План уроку

виробничого навчання


Тема програми №4: «Конструювання, розкрій жіночих та чоловічих нижніх сорочок, спідниць»

Тема уроку : «Моделювання та розкрій спідниць прямого силуету»

Мета уроку:

навчальна: формувати професійні вміння та навички учнів з підготовки тканини до розкроювання, розкладки лекал на ткани, розкрою спідниці та підготуваки деталей крою;

розвивальна: розвинути в учнів пам'ять, увагу, уяву, логічне мислення, естетичний смак до оформлення одягу;

виховна: виховувати ощадливе ставлення до матеріальних цінностей, акуратність і точність під час розкроювання виробу, формувати в учнів інтерес до професії закрійника, старанність, економне ставлення до витрат матеріалів, відповідальність за свою роботу.

Тип уроку: формування умінь та навичок

Методи організації навчальної діяльності учнів: слайд шоу, робота в бригадах, робота з інструкційно – технологічними картками, робота з картками – завдання, практичний показ майстра виробничого навчання трудових прийомів, спостереження учнив, рішення виробничих задач, самостійне виконання завдання.

Дидактичне забезпечення:

  • Інструкційно – технологічні картки:

«Зняття мірок для конструювання прямих спідниць»

«Конструювання прямих спідниць»

«Методи розкладки лекал прямих спідниць з урахуванням ТУ на розкрій»

  • Плакат « Креслення прямої спідниці»

  • Комплект ілюстрацій прямих спідниць

  • Картки завдань №1-2

  • Мультимедійний супровід уроку

  • Лист ойінювання

Матеріально – технічне забезпечення:

  • Зразок на манекені в натуральну величину прямої спідниці

  • Індивідуальний комплект інструментів для особистого користування (сантиметрова стрічка, ножиці розкрійні, еластична тасьма, набір булавок, крейда або змилки, коробочка для інструментів, олівець, лінійки , папір для розкроютощо)

Міжпредметні зв’язки:

  • матеріалознавство – тема програми: «Властивості і склад тканин костюмного асортименту»;

  • охорона праці – тема програми: «Додержання правил безпеки при виконанні ручних та волого-теплових робіт»;

  • конструювання одягу – тема програми: «Конструювання прямих спідниць

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА

  1. Перевірка наявності учнів, рапорт чергового.

  2. Перевірка готовності учнів до уроку.



ІІ. ВСТУПНИЙ ІНСТРУКТАЖ

1. Тема, мета уроку, мотивація навчальної –виробничої діяльності учнів

(Слайд №1)

Ми продовжуємо вивчати тему програми «Конструювання, розкрій жіночих та чоловічих нижніх сорочок, спідниць». Тему сьогоднішнього уроку «Моделювання та розкрій спідниць прямого силуету» розглянемо на прикладі прямої спідниці.

Спідниця – невід’ємна частина жіночого одягу, вони ніколи не зникнуть з жіночого гардеробу. Фасони спідниць можуть змінюватися залежно від моди і з часом, але завжди спідниці будуть незмінно популярні!? Спідницю носять в комплекті з блузою, жилетом, вона може служити частиною сукні, пальто. Форма спідниці багато разів змінювалася протягом століть.

(Слайд №2, 3)

  1. Актуалізація опорних знань та вмінь необхідних для розкриття нової теми.

Перш ніж перейти до побудови та розкрою спідниці, повторимо матеріал з попередніх уроків виробничого та теоретичного навчання, для цього я пропоную поділитися на дві бригади. кожна бригада отримує картку – завдання.

Розподіл учнів на дві бригади по 6чол.

На підготовку до відповіді вам відводиться 3 хвилини (робота з картками №1, №2, відповідь учнів та виправлення помилок)

Картка – завдання №1

  1. Враховуючи властивості тканини, обрати зразки матеріалів спідниці.

  2. Які виміри, необхідні для побудови креслення спідниці.

  3. Розрахунок переднього полотнища по лінії стегон

  4. Техніка безпеки при виконанні ручних робіт.

Картка – завдання №2

  1. Розрахунок заднього полотнища по лінії стегон

  2. Які прибавки, необхідні для побудови креслення спідниці.

  3. Описати модель спідниці.

  4. Техніка безпеки при виконанні волого-теплових робіт.

(Слайд №4)

  1. Демонстрація з поясненням нових операцій і прийомів прудової діяльності майстра виробничого навчання. Закріплення нових операцій і прийомів трудової діяльності учнів.

План .

  1. Правила зняття мірок.

  2. Розрахунок витрати тканини.

  3. Розподіл виточок.

  4. Підготовка тканини до розкрою.


  1. Правила зняття мірок.

На попередньому уроці ми будували вироби, використовуючи мірки на стандартну фігуру. Сьогодні ми будуємо пряму спідницю, використовуючи мірки на індивідуальну фігуру.

(Слайд №5)

Щоб виріб зручно розташовувався на фігурі замовника, необхідно:

  • правильно зняти мірки;

  • розрахувати формули;

  • побудувати основу спідниці;

  • розкроїти спідницю відповідно ТУ


Практичний показ майстра виробничого навчання прийому зняття мірок на індивідуальну фігуру.

(Слайд №6 )

Для того щоб зняти мірки необхідно:

  • Зафіксувати за допомогою еластичної тасьми положення лінії талії;

  • Зняти необхідні мірки і правильно їх записати.

Майстер показує зняття мірок.

Закріплення учнями трудових прийомів по зняттю мірок.

1 учениця – знімає необхідні для побудови креслення мірки та коментує їх зняття.

2 учениця – демонструє запис вимірів на дошці.

У вас на столах знаходяться інструкційно-технологічна картка «Зняття мірок для конструювання спідниці». Ви до неї звернетеся в процесі знімання мірок.

  1. Розрахунок витрати тканини.


Витрати тканини для пошиття залежать від її фасону та ширини тканини.

Для виготовлення прямої спідниці розрахунок тканини виконують за такою формулою:

Дв + 10см при ширині тканини 140см – 150см або

(Дв + 10см) x 2 при ширині тканини 80см – 90см

Та найбільш точний метод розрахунку необхідної кількості тканини – це попередня розкладка всіх деталей викрійки на папері в масштабі 1:1. За довжиною розкладених деталей визначають загальну витрату тканини для пошиття виробу. (Слайд №10)

  1. Розподіл виточок

Для розрахунку виточок нам необхідні такі розрахункові формули:

Визначення суми розхилу виточок

∑виточок =(Сс+Пс) – (Ст+Пт)

Розхил бічної виточки = 50%∑виточок

Розхил передньої виточки 15%∑виточок

Розхил задньої виточки 35% ∑виточок

Довжина виточок

Довжина бічної виточки = 18-20см

Довжина передньої виточки =7-8см

Довжина задньої виточки=12-15см

Оформлення бічних зрізів та верхнього зрізу спідниці

Який засіб побудови креслення ви знаєте без лекала та олівця? (програма САПР)

4. Підготовка тканини до розкрою

Перед початком розкрою спідниці тканину :

  • Прасують, з виворітного боку;

  • Визначають напрям малюнку;

  • Визначають лицьовий та виворітній бік;

  • Визначають напрямок нитки основи;

  • Виявити наявність дефектів на тканині.

(Слайд №11)

При розкроюванні спідниці тканину складають лицьовим боком у середину, дотримуючись напряму ниток основи, малюнка та ворсу тканини і розкладають на столі, кромкою до працюючого. Середина лекал основних деталей спідниці повинна співпадати з напрямком поздовжньої нитки тканини.

Лекала прикріплюють до тканини булавками для того щоб вони не зсувалися під час розкроювання, обводять крейдою, відмічають контрольні лінії, намічають припуски на шви пунктирною лінією, згідно ТУ (як вказано на схемі). (Слайд №12)


Закріплення учнями трудових прийомів розкрою спідниці.

Нанесення крейдових ліній відповідно технічних умов, розкрій спідниці.


4. Робота з технічною документацією.

Учні отримують завдання , використовуючи інструкційно-технологічні картки :

«Зняття мірок для конструювання прямих спідниць»

«Конструювання прямих спідниць»

«Методи розкладки лекал прямих спідниць з урахуванням ТУ на розкрій»


5. Розгляд типових помилок та способів їх попередження.


6. Відповідь на запитання учнів.

7. Завдання для самостійного виконання учнями та норми часу на виконання.

Зняти мірки, виконати креслення спідниці, розкласти лекала на тканині, розкрій,

на виконання завдання відводиться 5 годин.


8. Повідомлення за критеріями оцінювання.

При оцінюванні робіт буде враховуватися:

  • дотримання правил охорони праці;

  • вміння володіти інструментами;

  • самостійність в роботі;

  • технологічна послідовність виконання;робота з технічною документацією;

  • якість виконання роботи;

  • виконання норми часу.

(Слайд №13)

Дотримання усіх показників відповідають якості та продуктивності в роботі при конструюванні та розкрою спідниці.

ІІІ. ПОТОЧНИЙ ІНСТРУКТАЖ ТА САМОСТІЙНІ ВПРАВИ УЧНІВ

Розподіл учнів по робочим місцям.

Самостійна робота учнів.

Цільові обходи майстра виробничого навчання з метою перевірки:

- правильності організації робочих місць дотримання учнями правил охорони праці;

- правильності виконання учнями нових прийомів та дотримання технологічного процесу виконання робіт;

- умінь користування схемами та інструкційними та технологічними картами;

- здійснення учнями самоконтролю та взаємоконтролю;

- надання індивідуальної допомоги учням;

- контролю якості виконання робіт (між операційний контроль);

- допомога учням у виявленні своїх помилок та шляхи їх виправлення;

- перевірки якості роботи учнів та дотримання ними норм часу;

- прийом та оцінювання робіт учнів;

  • підготовка до заключного інструктажу.


ІV. ЗАКЛЮЧНИЙ ІНСТРУКТАЖ


Підсумок уроку виробничого навчання

  • аналіз діяльності учнів у процесі всього уроку;

  • оцінка роботи учнів, їх об’єктивний обґрунтування;

  • аналіз причин помилок учнів та засоби їх усунення;

  • повідомлення та обґрунтування оцінок; видача домашнього завдання;

  • повідомлення теми наступного уроку «Моделювання та розкрій нижніх спідниць різних фасонів».

Домашнє завдання: підготувати розкроєну спідницю 1ї примірки.







Картка – завдання №1

  1. Враховуючи властивості тканини, обрати зразки матеріалів спідниці.

  2. Які виміри, необхідні для побудови креслення спідниці.

  3. Розрахунок переднього полотнища по лінії стегон

  4. Техніка безпеки при виконанні ручних робіт.






Картка – завдання №2

  1. Розрахунок заднього полотнища по лінії стегон

  2. Які прибавки, необхідні для побудови креслення спідниці.

  3. Описати модель спідниці.

  4. Техніка безпеки при виконанні волого-теплових робіт.










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Технология (девочки)

Категория: Уроки

Целевая аудитория: Прочее.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Урок побутова прямої спідниці

Автор: Байбатирова Наталя Анатоліївна

Дата: 18.03.2019

Номер свидетельства: 503566


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства