Технология изготовления открытки в технике "Квилинг"
Технология изготовления открытки в технике "Квилинг"
Декоративно-прикладное искусство является универсальным средством формирования и развития художественно-творческих способностей, образного мышления, эмоциональной сферы, эстетического сознания личности. Изучая произведения народного декоративно-прикладного искусства, мы узнаем об истории их создания, можем реконструировать социально-историческую и культурную среду, в которой они были созданы, задуматься о том, какие национальные и (или) этнорегиональные связи и специфика. Декоративно-прикладное искусство имеет свои великие традиции, преисполненные вкуса, восходящего к народному искусству.Поэтому на уроках технологии и трудового обучения я большое внимание уделяю развитию у детей творческих способностей,формирую умение видеть красивое,развиваю интерес к современным технологиям декоративно-прикладного искусства.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Технология изготовления открытки в технике "Квилинг"»
ТЕМА: Технологія виготовлення листівки в техніці «КВІЛІНГ»
МЕТА: ознайомити з історією виникнення листівки та її призначенням, з технологією виготовлення листівки в техніці «квілінг», засвоювати знання про сутність творчості, розвивати інтерес до сучасних технологій виготовлення аплікації; розвивати моторику рук, естетичний смак, спостережливість, уяву, працездатність, виховувати старанність й увагу під час виконання практичної роботи; формувати вміння раціонально використовувати час та матеріали для виконання роботи.
Формувати компетентності учня:
Пізнавальну - дає змогу учням отримувати нові знання, отримувати нові практичні вміння та навички.
Виховну - сприяє формуванню вміння раціонально використовувати час та матеріали для виконання робіт.
Розвивальну - формує творче мислення, вміння міркувати, робити розрахунки, ескізи, викликає інтерес і потребу в інших знаннях та вміннях.
Евристичну - дає змогу самостійно творити, використовувати нові техніки та способи виготовлення виробів, оволодівати новими прийомами діяльності.
Творча: формування творчої особистості, емоційний, фізичний та
інтелектуальний розвиток; задоволення потреби особистості у творчій
самореалізації;
Соціальна: виховання культури праці; формування дружніх
стосунків у колективі; відчуття відповідальності, колективізму, взаємодопомоги.
Обладнання: картон, кольоровий папір, набори для «квілінгу», ножиці, шило або паличка для накручування, мультимедійний проектор.
Тип уроку: комбінований.
Очікувані результати навчальної діяльності учнів:
- учні визначають структуру виконання аплікації з кольорових смужок;
- обґрунтовують вибір композиції для листівки;
- виконують підготовчу роботу ( виготовлення деталей аплікації);
- наклеюють деталі аплікації на основу;
- загальне оформлення листівки;
- дотримуються правил безпечної праці, організації робочого місця санітарно-гігієнічних вимог.
Орієнтовний план проведення уроку
1.Організаційна частина —5 хвилин
2.Актуалізація опорних знань і життєвого досвіду учнів —10 хв.
3.Мотивація навчально-трудової діяльності учнів — 8 хв.
4.Теоретичний матеріал- 22 хв.
5.Повідомлення теми, мети, завдань уроку-5 хв.
Практична робота — 30 хв.
7.Підсумки уроку — 8хв.
8.Домашнє завдання — 2 хв.
ХІД УРОКУ
І. Організаційна частина
1.Привітання, перевірка присутніх та готовності учнів і майстерні до занять.
Створення позитивного настрою учнів. На дошці записаний заздалегідь вислів:
Щоб здивуватись, потрібна мить,
а щоб зробити дивовижну річ,
потрібні роки
терпіння й наполегливої праці.
Д.ГЕЛЬВЕЦІЙ.
2.ВПРАВА «ВІЗЕРУНОК НАСТРОЮ»
КЛЮЧ ДО ТРАКТУВАННЯ «ВІЗЕРУНКА НАСТРОЮ»
синій - спокій, задоволення;
зелений - упевненість:
червоний - збудженість, агресивність:
жовтий - активність, бажання спілкуватись, веселість:
коричневий - тривога:
чорний - страх:
сірий - стрес, гіркота.
II. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів.
РЕФЛЕКСІЯ (техніка «Запитальний ряд)
Над якою темою працювали на попередньому занятті?
Що нового узнали під час вивчення цієї теми?
Як ви вважаєте, для чого потрібні знання, отримані на попередньому занятті
Гра «Блеф-клуб» (я буду читати ствердження , а ви, якщо згодні зі мною, ставите знак «+», а якщо не згодні - «- «.)
СТВЕРДЖЕННЯ:
1 .До конструкцій них матеріалів можна віднести такі: глина, ( папір, картон, тканина, ножиці, пряжа, дерево, голки) (-)
2.Способи з'єднання деталей : склеювання, з'єднання цвяхами, з'єднання заклепками, різання, з'єднання зшиванням нитками, з'єднання шурупами. (-)
3.Вибір способу з'єднання деталей залежить від конструкційного матеріалу, з якого виготовлені деталі (+)
4.Передавати ножиці треба кільцями до себе «-«
5.За видом з'єднання деталей аплікації бувають клейові, пришивні, багатокольорові («-«)
6.За формою аплікації бувають плоскі та об'ємні («+»)
За тематикою аплікації бувають Сюжетні, предметні, декоративні
( «+»)
Квілінг - це вид декоративно-ужиткового мистецтва, а матеріалом для виготовлення робіт в техниці «КВІЛІНГ» є тканина ( «-«)
Квілінг- це вид декоративно-ужиткового мистецтва, який виник в 21 ст. ( «-«)
Для виготовлення робіт в техніці «КВІЛІНГ»застосовують такі технологічні терміни : відрізати, нарізати, вирізати, склеїти, пристрочити, наклеїти («-«)
Для того, щоб з'єднати за допомогою клею дві маленькі деталі треба застосувати термін склеїти (»+»)
Для того щоб отримати деталь , яка знаходиться всередині аркуша, треба застосувати термін ПОРІЗАТИ ( «-«)
На екрані для взаємоперевірки відображені відповіді.
З.ВЗАЄМОПЕРЕВІРКА І ОЦІНЮВАННЯ.
ІІІ.Мотивація навчальної діяльності учнів. І.Тренінгова вправа «Весела квітка»
Учням пропонується обрати одну з пелюсток. На зворотному боці написані прислів'я. Діти пояснюють, що вони означають і прикріплюють пелюстку до середини квітки. У результаті утворюється весела усміхнена квітка. Створена власноруч квітка символізуватиме розквіт майстерності учнів, їх наполегливу діяльність з виконання творчої роботи й успішний результат. Діти, ви мабуть здогадались, над якою темою ми сьогодні будемо працювати. Адже, звернувши увагу на вироби,які знаходяться перед вами, помилитися важко. Тема нашого заняття «ТЕХНОЛОГІЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ЛИСТІВКИ.» Виходячи з назви нашої теми, які завдання , на вашу думку, нам необхідно буде виконати? (учні називають завдання, а вчитель записує на дошці).
ІV.Повідомлення теоретичного матеріалу.
Діти, упродовж заняття ми з вами пригадаємо історію виникнення листівки, продовжимо опановувати майстерність роботи в техниці «квілінг». Крім того, розглянемо правила безпечної праці та санітарно-гігієнічні вимоги під час роботи з ножицями, клеєм та папіром.
А почнемо ми розгляд теоретичного матеріалу з повідомлень дівчат, які здійснили невеличку мандрівку в минуле і дізнались багато цікавого.
(Деякі учні заздалегідь отримали випереджальне завдання для пошуку та підготовки необхідних матеріалів.) Доповіді супроводжуються демонстрацією листівок різних років видання.
1.Інструменти та матеріали для роботи в техніці «квілінг».
(діти називають інструменти та матеріали для виготовлення виробу в техніці «квілінг»)
2.3гадати прийоми та елементи техніки «квілінг»: - (бесіда з учнями)
Основний прийом техніки «КВІЛІНГ» - скручування паперових смужок.
Елементи - капля, глазок, місяць, ромб, квадрат, маркіза та інші. Основа листівки - картон
Композиція - це правильне, раціональне розташування елементів
«Квілінгу» на основі.
Вправа на складання композиції.
З.Демонстрація роботи в техніці «Квілінг»-«Жар-птиця».
(Обговорення)
V. Практична робота. Виготовлення листівки в техниці «КВІЛІНГ».
План роботи: ( записаний на дошці)
1.Підготувати основу , визначитись з її кольором;
2.Продумати композицію листівки, у разі потреби намалювати на окремому аркуші.
3.Вибрати смужки для виготовлення елементів композиції необхідного кольору.
4.Виготовити елементи.
5.Приклеїти елементи на листівку
6.Оздоблення та оцінка якості виробу
Вступний інструктаж
Учитель розповідає учням про санітарно-гігієнічні вимоги під час виконання ручних робіт.
1.Перед початком роботи старанно вимити руки й протерти робочий стіл.
2.Сидіти рівно, злегка схиливши голову над роботою.
3.Робоче місце повинно добре освітлюватися. Світло має падати з лівого боку або прямо на відстані 30-40 см. від очей. Найкраще працювати за денного світла.
4.Акуратно працювати з клеєм, витирати руки у разі необхідності. Повторення правил техніки безпеки під час роботи з клеєм,
ножицями та шилом або паличкою.
Учитель. Перш ніж розпочати роботу, пригадаймо правила безпечної роботи з ножицями, гострими предметами та клеєм.
* Роботу розпочинай лише з дозволу вчителя.
* Користуйся прийомами роботи, як показав учитель.
* У процесі роботи не відволікайся побічними справами.
* Будь обережним з ножицями.
* Під час роботи з клеєм, користуйся пензликом.
* Під час роботи тримай своє робоче місце у належному порядку.
* Не змітай сміття з парти рукою, для цього є волога серветка.
Учні починають самостійно виконувати завдання, вчитель здійснює поточне або групове інструктування.
Через 20 хв. практичної роботи провести хвилинку відпочинку (виконують, сидячи за партами)
Треба, діти, нам хвилинку
Приділити відпочинку:Простягніть вперед ви ніжки, Потягніться, наче кішка.
Помахайте головою, Мов не згодні ви зі мною. Вправо,вліво поверніться. До сусіда посміхніться, Від роботи відпочили?Тож приймаємось до діла.
- Прибирання робочих місць.
VI.Закріплення знань та вмінь учнів.
«Оцінка якості готового виробу»
На цьому етапі уроку обговорюються з учнями результати практичного завдання
VII.Підсумки заняття.
1.Вправа «Клубочок побажань»
2.Оцінювання знань та виробів ( оцінка за гру «Блеф-клуб та за листівку)
VIII. Домашнє завдання.
1 .Продемонструвати панно, яке виготовлено в техніці «Вологий папір» (зацікавити учнів).
2.На наступний урок принести білі аркуші, фарби, кісточку для фарб, стаканчик для води, серветку, клейонку на стіл.
Додаткова інформація (якщо буде час)
Ось і добігає кінця наше заняття. Чи пригадуєте ви, дівчата, як ми визначали свій настрій на початку уроку?. А я знайшла ще одну цікаву інформацію. Учені з'ясували, що космічна енергія, яку ми отримуємо, має біле забарвлення. Доходячи до землі, вона розкладається на кольори. Тому кожен день тижня має своє забарвлення:
Понеділок – зелений
Вівторок – червоний
Середа - рожевий
Четвер - фіолетовий
П'ятниця - синій
Субота - коричневий
Неділя - жовтий
Якщо ви знаєте, якого дня народилися, то цей колір буде у вашому житті оберегом. Щоб захистити себе від небажаного стороннього впливу, потрібно мати при собі хоча б ниточку того кольору, який відповідає вашому дню народження