kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Сызықты портрет. Графика. Орындалу техникасы

Нажмите, чтобы узнать подробности

6.2.1.1-Өз идеялары мен сезімдерін беру үшін қоршаған ортаның визуалды элементтері мен өнердің көркем

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Сызықты портрет. Графика. Орындалу техникасы»

Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Визуалды өнер

Күні:

Сынып: 6


Мектеп: Қ.Әбдіғұлов атындағы № 34 орта мектеп - гимназиясы

Мұғалімнің аты-жөні:Атаева Г.М.

Қатысқандар: Қатыспағандар:


Сабақтың тақырыбы

Сызықты портрет. Графика. Орындалу техникасы

Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.2.1.1-Өз идеялары мен сезімдерін беру үшін қоршаған ортаның визуалды элементтері мен өнердің көркем тәсілдерін анықтау, таңдау және қолдану


Сабақтың мақсаты

1.Қоршаған ортаның визуалды элементтері мен өнердің көркем тәсілдерін анықтау керектігін түсінеді.

2.Қоршаған ортаның визуалды элементтері мен өнердің көркем тәсілдерін таңдай алады.

3.Өз идеялары мен сезімдерін беру үшін қоршаған ортаның визуалды элементтері мен өнердің көркем тәсілдерін қолданады.

Бағалау критерийі

-қоршаған ортаның визуалды элементтерін біледі.

-өнердің көркем тәсілдерін анықтайды.

-өз идеяларын жеткізу үшін өнердің көркем тәсілдерін таңдайды және қолданады.

Тілдік мақсаттар

Сызықтық портрет, пейзаж, натюрморт, жанр

Құндылықтарға баулу

Тарихтың мәдениет пен тілдің біртұтастығы

Пәнаралық байланыс

Бейнелеу, математика, сызу, геометрия, тарих

Алдыңғы білім

Кескін туралы біледі.Қазақстандық суретшілердің шығармашылығындағы портреттер туралы біледі

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

(5 мин)

1.«Комплементтердің бұрқасыны» арқылы оқушылардың назарын сабаққа аудару.

2 Портреттердің түрлері бейнеленген суреттер арқылы топқа бөлу. «Салтанатты», «Камералық»

3. «Менен сұрақ, сенен жауап» әдісі арқылы алдыңғы білімді пысықтай отырып, жаңа сабақтың тақырыбын хабарлау.

Шаттық шеңберінде тілек айту

Сабақтың ортасы

(27 мин)

«Джиксо» әдісі (ТЖ) бойынша оқулықпен жұмыс жасау.

1 топ сызықты сурет деген не анықтама беру.

2 топ көркем туындының барлық бөліктерін сәйкестендіру арқылы пропорцияға сипаттау.


ҚБ:«Отшашу» әдісі


«Бір минут» әдісі (ЖЖ).

Мақсаты: өзін өзі басқару; ойлау дағдыларын қалыптастыру.

1-тапсырма:

1 топ: Портрет салуға жаттығу үшін қажетті кезеңдерді ата.

2 топ: Пропорцияларды сақтау қажеттілігі анықтау.


Саралау тапсырмасы: Портрет салу негізгі кезеңдері бойынша жұмыс жасау, портрет салу.

1. Сопақша дөңгелек салып, оны сызықтармен бөледі.

2 .Мұрын орналасатын жерде, бағдарлы штрихтар салып, көздің орнын белгілейді.

3. Көздің ішкі қиығын тік сызық түсіріп,ерін езуін белгілейді және ерінді толық сызып, құлақтың контур сызығы мен шаш жиектерін белгілеп, көмекші сызықты өшіріп нобай дайындайды.


Дескриптор:

-Портрет салу кезеңдерін біледі.

- Мұрын орналасатын жерді штрихтап салуды үйренеді.

- Көздің орнын белгіледі.

- құлақтың контур сызығы мен шаш жиектерін белгілейді.


ҚБ «Басбармақ» әдісі











Портрет салу негізгі кезеңдері жазылған парақша

Сабақтың соңы

(5 мин)

«Иә- жоқ» стратегиясы

1. Сызықты сурет дегеніміз не ?

2. Пропорция дегеніміз не ?

3. Портрет салу кезеңдерінің үлгісі жұмыстың орындалуына өз септігін тигізе ме?

4. Бейнеленген адамдарға деген көзқарастар қалай енгізіледі.

5.Портрет салу кезеңдері нешеге бөлінеді?

Иә, жоқ белгісі


Рефлексия «Алма ағашы»

қызыл алма

жасыл (көк) алма

сары алма .

Алма ағашы суреті, алмалар

(3 мин)


Саралау –сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз. Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Саралау тапсырмасы 2 тапсырма

Портрет салу негізгі кезеңдері бойынша жұмыс жасайды.

1 топ сопақша дөңгелек салып оны сызықтармен бөледі.

2 топ мұрын орналасатын жерде, бағдарлы штихтар салып,көздің орнын белгілейді.

3 топ Көздің ішкі қиығын тік сызық түсіріп,ерін езуін белгілейді және ерінді толық сызып, құлақтың контур сызығы мен шаш жиектерін белгілеп,көмекші сызықты өшіріп нобай дайындайды.

Бағалау- сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырасыз?

ҚБ:»Отшашу» ҚБ

«Басбармақ» әдісі


Рефлексия «Алма ағашы»

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Партада дұрыс отыру, құрал жабдықтарды бір- біріне дұрыс беру, қауіпсіздік ережесін сақтау.

Сабақ бойынша рефлекция

Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз.

Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап

беріңіз.

Жалпы бағалау


Сабақта ең жақсы өткен екі нәре (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:


2:


Сабақты бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:


2:


Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері / қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Технология (девочки)

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
Сызықты портрет. Графика. Орындалу техникасы

Автор: Атаева Г.М.

Дата: 06.08.2018

Номер свидетельства: 475604


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства