Обрядові кондитерські вироби з дріжджового тіста - історія і сучасність
Обрядові кондитерські вироби з дріжджового тіста - історія і сучасність
Конспект відкритого уроку з предмету "Технологія борошняних виробів",тема"Обрядові кондитерські вироби з дріжджового тіста - історія і сучасність", в групі кухарів - кондитерів, КК-3
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Обрядові кондитерські вироби з дріжджового тіста - історія і сучасність»
План відкритого уроку
Дата 25.02.2016р . Група №КК-3
Предмет:Технологія приготування борошняних кондитерських виробів
Викладач : Сергієнко О.М.
Тема програми:«Технологія приготування дріжджового тіста тавиробів із нього»
Тема уроку:«Обрядові кондитерські вироби з дріжджового тіста – історія і сучасність»
Мета:
НАВЧАЛЬНА:
систематизувати та узагальнити знання учнів з технології приготування дріжджового тіста, розширити спеціальні знання з теми.
РОЗВИВАЮЧА:
розвивати в учнів пам'ять, увагу, підтримувати інтерес до процесу отримання нових знань, бажання отримувати нові знання та застосовувати їх у практичній діяльності
ВИХОВНА:
виховувати культуру спілкування, прагнення до професійного зростання та самовдосконалення, виховувати любов до своєї професії.
МЕТОДИЧНА:
удосконалення роботи з комплексного використання наочних і технічних засобів навчання для створення ситуації успіху на уроках спецтехнології
Тип уроку: комбінований урок
Міжпредметні зв’язки: :
історія,народознавство,технологія приготування їжі, устаткування підприємств
Наочність і обладнання:ноутбук, проектор,завдання на повторення.
Хід уроку
І. Організаційний етап (3 хв.) Привітання.Перевірка присутності учнів.Заповнення журналу. Перевірка готовності до уроку.
Викладач пропонує учням виконати завдання на повторення вивченого матеріалу і наголошує на оцінюванні виконаної роботи.
Завдання «знайдіть помилку».
Заповнити таблиці.
Заповнити картки-завдання.
ІІІ. Оголошення теми, мети й завдань уроку ( 2 хв.)
ІV. Мотивація навчальної діяльності (2хв.) Сучасні умови життя потребують висококваліфікованих , конкурентно- спроможних робітників, але щоб досягти цього, необхідно знати не тільки особливості сучасної кухні, переваги новітніх тенденцій у приготуванні страв, проявляти творчість, але й знати історію української кухні і застосовувати її в своїй праці. Їжа та обрядовість – це поняття, що у свідомості українця пов’язані нерозривно. Різного роду страви супроводжують людину повсякчас – у хвилини радості та туги. Кожен етап її життя, кожна важлива подія, що пов’язана з різноманітними звичаями та обрядами, за традицією вимагає участі не лише певних предметів, але й цілком конкретних страв.
V. Вивчення нового матеріалу (20хв.)
План уроку.
Ознайомлення з українськими національними обрядовими виробами.
Асортимент обрядових кондитерських виробів.
Сучасне оздоблення короваю.
Викладення нового матеріалу викладачем разом із учнями проводиться з використанням мультимедійного проектора.
Викладач.У традиційному інтер'єрі селянської хати хліб-сіль, покриті рушником, були необхідним атрибутом. Запрошуючи до столу, господар казав: Просимо до нашого хліба-солі, а після застілля гості дякували за хліб-сіль. Розділити з кимось хліб-сіль — означало подружитися, побрататися. Зустрічати хлібом-сіллю дорогих гостей — цей звичай, що має глибоке коріння, дійшов до нашого часу.
Учень розповідає про різдвяний хліб,голубів,книш. На екрані з’являються слайди із зображенням і описанням цих виробів.
Учень розповідає про калач. На екрані з’являються слайди із зображенням
Учень розповідає про коровай. На екрані з’являються слайди із зображенням
Викладач доповнює розповідь учня і розповідає про сучасне оздоблення короваю,і демонструє слайди.
Учень розповідає про шишки. На екрані з’являється слайд із зображенням
Учні розповідають про дивень і лежень . На екрані з’являється слайд із зображенням.
Викладач завершує розповідь про обрядові вироби із дріжджового тіста: «Зайшовши доїхати, возрадуймося його присутністю, освятімося його терпким запахом, віддаймо пошанівку тим, хто зростив, виколосив і розмолов у семи млинах мучицю, руками, котрі подарували духм'яні, схожі на сонце, паляниці. Хай завтра він - совість наша - буде в хаті, як дивень лежатиме, прикритий вишитим рушником, свіжий та святий. І найпершою молитвою нашої духовності воздається хвала хлібові. Знімімо перед ним капелюхи, уклонімося, аби одвічно він був на нашому столі, щоб не глевкотів і не черствів, бо коли черствіє хліб, то і душі черствіють, а відтак, якщо черствіють душі - неодмінно зачерствіє хліб - наша совість.»
VI. Закріплення нового матеріалу (5 хв.)
Викладач пропонує учням пригадати які обрядові вироби готували в їх сім'ї
VII. Підбиття підсумків уроку, рефлексія (3 хв.) аналіз діяльності учнів в процесі уроку;обґрунтування оцінок учнів з дотриманням критерій оцінювання
Аналізую діяльність учнів на уроці, даю оцінку їхній роботі, задаю запитання, застосовуючи метод рефлексії.