Саба?ты? ма?саты:
Білімділік: О?ушылар?а алжап?ышты? негізгі сызбасы бойынша модельдеу технологиясын ?йрету.
Дамытушылы?: О?ушыларды? ой-?рісін, ?з бетінше ж?мыс істеу шеберліктерін дамыту.
Т?рбиелік: О?ушыларды? эстетикалы? тал?амын дамыта отырып, шеберлікке, ?семдікке, адамгершілікке, ??ыптылы??а т?рбиелеу.
Саба?ты? т?рі: Ашы? саба?
Саба?ты? ?дісі: Т?сіндіру, сараманды? ж?мыс.
Саба?ты? типі: д?ст?рлі емес.
Саба?ты? к?рнекілігі: с?зж?мба?, дайын алжап?ышты? лекалдары, н?с?ау картасы, слайд, о?улы?, т.б.
Саба??а ?ажетті ??рал-жабды?тар: ?а?аз, сыз?ыш, ?ш б?рышты сыз?ыш, ?арындаш, ?айшы.
Просмотр содержимого документа
«Лекалдарды дайындау»
Күні: 09.12.2015ж
Сынып: 6 сынып
Мұғалім: Кенжебекова Айгуль Уралкановна
Сабақ: технология
Сабақтың тақырыбы: Лекалдарды дайындау
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушыларға алжапқыштың негізгі сызбасы бойынша модельдеу технологиясын үйрету.
Дамытушылық: Оқушылардың ой-өрісін, өз бетінше жұмыс істеу шеберліктерін дамыту.
Тәрбиелік: Оқушылардың эстетикалық талғамын дамыта отырып, шеберлікке, әсемдікке, адамгершілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Ашық сабақ
Сабақтың әдісі: Түсіндіру, сарамандық жұмыс.
Сабақтың типі: дәстүрлі емес.
Сабақтың көрнекілігі: сөзжұмбақ, дайын алжапқыштың лекалдары, нұсқау картасы, слайд, оқулық, т.б.
Сабаққа қажетті құрал-жабдықтар: қағаз, сызғыш, үш бұрышты сызғыш, қарындаш, қайшы.
Сабақтың барысы:
Кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
I.Ұйымдастыру кезеңі | а) оқушылармен амандасу ә) оқушыларды түгендеу | Оқушылар амандасады |
II. Үй тапсырмасы | Сұрақ – жауап (карточка) Жұппен жұмыс 1. Өлшемді не үшін алады? 2. Өлшемдерді қалай жазады? 3. Қайшымен жұмыс жасағанда, қандай қауіпсіздік ережесін білесің? | Оқушылар жұпен жұмыс жасайды. Карточканың көмегімен бір- біріне сұрақ қояды. |
III. Жаңа сабақ | 1. Сөзжұмбақ (Лекало) сөзі. / Тұрмыстық киімдердің бірі(алжапқыш). /Өнерлі бала өрге...(жүзер). /Мата түрі (жібек). /Екі басты айдаһар, Бәрін қырып жояды. Екі аяқпен жер тіреп, Қағазды жеп қояды.(қайшы). /Алжапқыштың құрылымдық сызықтарының бірі?(белдік). /Қабат қабат қаттама, Ақылың болса аттама.(кітап). 2. Мұғалімнің сөзі (слайд) 3. Жұппен жұмыс(бір бірінің өлшемдерін алады) 4.Сарамандық жұмыс(лекалдарды дайындау) | Сөзжұмбақты шешеді. Тындайды. Өлшемдерін алады. Өлшемдерді қағаз бетіне сызып, қияды. |
IV. Бекіту | Сұрақ – жауап 1. Алжапқыштың қандай түрлері бар? 2. Алжапқыштың пайдасы. 3. Лекало дегеніміз не? 4. Алжапқыштың құрылысын атап бер. | Сұрақтарға жауап береді |
V. Қорытындылау | Дайын лекалдарды шақтап көру.Жіберілген қателерге түзетулер енгізу. | Дайын лекалдарын тексертеді |
VI. Үйге тапсырма беру | 91-94 бет мазмұндау. Мата, ине-жіп, қайшы әкелу. | Күнделіктеріне жазып алады |
VII.Бағалау. | Оқушылар жасаған жұмыстары мен сұраққа жауап беру арқылы бағаланады. | |
Өлшемді не үшін алады?
Өлшемдерді қалай жазады?
3. Қайшымен жұмыс жасағанда, қандай қауіпсіздік ережесін білесің?
«Бөкенші жалпы орта білім беретін мектебі» КММ
Ашық сабақ
Тақырыбы: «Лекалдарды дайындау»
/6 сынып/
Өткізген: А.У.Кенжебекова
2015 жыл