kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

?ош?ар м?йіз ?рнегі

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ою-?рнек хал?ымызды? м?дени шежіресі. Хал?ымыз ?ай заманда болмасын с?лулы??а ?мтыл?ан, ?сем д?ниелер жасауда айнала ?орша?ан таби?аттан ?лгі ал?ан. Ой, ниетін ою-?рнек тілімен т?спалап жеткізген.

 Т?рі – ай текеметті?! Асыл ?андай!

 ??ілдім ?нсіз ?ана басымды алмай.

 «Келе ?ой, ?оша?аным, ?зіме!» -деп

                                   ?жем кеп сипа?андай шашымнан жай.

Фариза О??арсынованы?  «Оюлар» атты жыр жолдарынан к?руге болады.

Ою-?рнек тарихына ой жіберсек, к?п ма?л?мат аламыз, даму кезе?дерін бай?аймыз, уа?ыт ?ткен сайын жетіле бергенін к?реміз.?алымдар ?ылыми тілде оюды т?рт т?рге б?леді:  хайуанаттар, ?сімдіктер, космогониялы?, геометриялы?.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«?ош?ар м?йіз ?рнегі»



Сабақтың тақырыбы: Ою-өрнек


Сабақтың мақсаты: ою-өрнек туралы жалпы мәлімет.


Білімдігі: ою-өрнек туралы білім беру, ұлттық дәстүрге баулу.

Дамытушылығы: теориялық білімдерін іс жүзінде шығармашылықпен дамыту.

Тәрбиелігі: Өз бетінше жұмыс жасауға баулу, шеберлікке, және әсемдікке тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: аралас сабақ.

Сабақтың әдісі: теориялық білімді сарамандық жұмыспен ұштастыру.

Көрнекіліктер: Ою түрлері және дайын бұйымдар, қағаздан қиылған үлгілер, «Ою-өрнек түрлері» буклет, суреттер.

Пәнаралық байланыс: тарих, математика, бейнелеу өнері, сызу, инфарматика.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі.

Амандасу, оқушыларды түгендеу, сабаққа дайындықтарын тексеру.

Өткен сабақты сұрақ- жауап арқылы қайталау, бекіту.

Жаңа сабақты түсіндіру.

Ою-өрнек халқымыздың мәдени шежіресі. Халқымыз қай заманда болмасын сұлулыққа ұмтылған, әсем дүниелер жасауда айнала қоршаған табиғаттан үлгі алған. Ой, ниетін ою-өрнек тілімен тұспалап жеткізген.

Түрі – ай текеметтің! Асыл қандай!

Үңілдім үнсіз ғана басымды алмай.

«Келе ғой, қошақаным, өзіме!» -деп

әжем кеп сипағандай шашымнан жай.

Фариза Оңғарсынованың «Оюлар» атты жыр жолдарынан көруге болады.

Ою-өрнек тарихына ой жіберсек, көп мағлұмат аламыз, даму кезеңдерін байқаймыз, уақыт өткен сайын жетіле бергенін көреміз.Ғалымдар ғылыми тілде оюды төрт түрге бөледі: хайуанаттар, өсімдіктер, космогониялық, геометриялық.

  1. Ай, күн, жұлдыз, көк әлеміне байланысты өрнектер.

  2. Малға байланысты ою-өрнектер.

  3. Аңға, аңның денесіне байланысты өрнектер.

  4. Құстарға байланысты өрнектер.

  5. Сарамандық жұмыс. Қошқар мүйіз өрнегін қию.













Оюшының ойы ұшқыр"

















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Технология (девочки)

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
?ош?ар м?йіз ?рнегі

Автор: Жумашева Мейраш Ахметбековна

Дата: 27.05.2016

Номер свидетельства: 330788


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства