kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"конспект урока технология"презентация урока

Нажмите, чтобы узнать подробности

   Сабақтың тақырыбы:

   Бұйымдарды   құрастыру.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік:Оқушылардың  өнер және қолөнер, бұйымды құрау туралы білім білік дағдыларын қалыптастыру.

Дамытушылық:Икемділікке,түрлі тәсілдерді қолдана отырып, шеберлікпен жаңаша мазмұн табуға итермелеу.

Тәрбиелік:Қол еңбегін меңгеруге, жауапкершілікке, эстетикаға мән беруге үйрету.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ.  

Пәнаралық байланыс: Биология,химия, геометрия; изо.

Көрнекіліктері:Даяр тігілген бұйым,үлгі, суреттер, нұсқау карта.

Қажетті құрал-жабдықтар:Сантиметр лентасы,қайшы,ине, жіп,мата, түйме, сыдырма.   

Сабақтың барысы:

І.Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылардың назарын тақырыпқа аудару,сабаққа даярлықтарын тексеру.

ІІ.Ұй тапсырмасын тексеру.

ІІІ.Жаңа сабақ.

Бүгінгі біздің жаңа сабағымыз «Бұйымдарды құрастыру».

Оқушыларды екі топқа бөліп,сұрақтар бар карточкаларды таратып беремін.Оқушылар бір-біріне сұрақтар қояды.Оқушылардың сұрақтарға берген жауаптарын қадағалап,бағалап отырамын.

І-топ

1.Ханқызы қоңызы жәндіктердің қайсы түріне жатады?

2.Матаның түрі және оның дайындалуы.(Өсімдік, хайуанат  және  химиялық жолмен)

3.Матаның гидроскоптық қасиеті дегеніміз не?

4.Ханқызы тігу үшін қандай геометриялық фигураларды пайдаланамыз?

5.Бетпе –бет келген фигураларды қандай фигура деп атаймыз?

ІІ-топ

1. «Экономика» деген сөздің мағнасын қалай түсінесің?

2.Тігіншіліктегі қауыпсіздік ережелері дегеніміз не?

3.Тігіншілік машинасында          пайдаланатын жіптердің номерлеріні айт.

4.Кесте тігу үшін пайдалынатын жіпті қалай атайды?

5.Тігіс түрлерін атап көр.

ІҮ.Сабақты қортындылау:

Бүгінгі сабақта біз нелерді білдік?

І және ІІ топтағы оқушылардың жауаптарын дұрыс немесе дұрыс еместігін   айтып,бағалаймын.

                    Сарамандық   жұмыс.

Тақырыбы: «Бұйымды құрастыру»

Жұмыстың мақсаты: Ханқызы  қоңызы  бөлектерінің  дайындау  барысын оқушыларға  менгерту.

Жұмыстың мазмұны:

  1. Бөлектерімен таныстыру.
  2. Үлгіні түсіру.
  3. Құрастыру
  4. Дайындау

Ескерту:1.Қайшы,ине ұстау ережелерін есіңе сақта.

2.Кез келген жерге құрал-сайманды тастама.

3.Қасыңдағы адамға қауіпсіз бол.

Оқушылармен өз бетіндік жұмыс.

Сабақтың барысы:

1.Үлгіні түсіру.

2.Үлгіні қайшып шығару.

3. Тігу.

             Сабақты қортындылау.

Дайын бұйымға сипаттама және баға береміз.

1.Бұйымдарды құрастыру дегеніміз не?

2.Қандай геометриялық  фигураларды пайдаландық?

3.Қандай фигураларды симметриялық фигура деймыз?

4.Қандай өлшем бірліктері алынады?

Оқушылардың жұмыстарын көзден кешіріп, кемшілігі бар оқушыға көмек берип түсіндіру және бағалау.

Үйге тапсырма беру:

Аяқтап,тігіп келу.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"конспект урока технология"презентация урока»

Сабақтың тақырыбы:

Бұйымдарды құрастыру.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік:Оқушылардың өнер және қолөнер, бұйымды құрау туралы білім білік дағдыларын қалыптастыру.

Дамытушылық:Икемділікке,түрлі тәсілдерді қолдана отырып, шеберлікпен жаңаша мазмұн табуға итермелеу.

Тәрбиелік:Қол еңбегін меңгеруге, жауапкершілікке, эстетикаға мән беруге үйрету.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ.

Пәнаралық байланыс: Биология,химия, геометрия; изо.

Көрнекіліктері:Даяр тігілген бұйым,үлгі, суреттер, нұсқау карта.

Қажетті құрал-жабдықтар:Сантиметр лентасы,қайшы,ине, жіп,мата, түйме, сыдырма.























Сабақтың барысы:

І.Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылардың назарын тақырыпқа аудару,сабаққа даярлықтарын тексеру.

ІІ.Ұй тапсырмасын тексеру.

ІІІ.Жаңа сабақ.

Бүгінгі біздің жаңа сабағымыз «Бұйымдарды құрастыру».

Оқушыларды екі топқа бөліп,сұрақтар бар карточкаларды таратып беремін.Оқушылар бір-біріне сұрақтар қояды.Оқушылардың сұрақтарға берген жауаптарын қадағалап ,бағалап отырамын.

І-топ

1.Ханқызы қоңызы жәндіктердің қайсы түріне жатады?

2.Матаның түрі және оның дайындалуы.(Өсімдік, хайуанат және химиялық жолмен)

3.Матаның гидроскоптық қасиеті дегеніміз не?

4.Ханқызы тігу үшін қандай геометриялық фигураларды пайдаланамыз?

5.Бетпе –бет келген фигураларды қандай фигура деп атаймыз?

ІІ-топ

1. «Экономика» деген сөздің мағнасын қалай түсінесің?

2.Тігіншіліктегі қауыпсіздік ережелері дегеніміз не?

3.Тігіншілік машинасында пайдаланатын жіптердің номерлеріні айт.

4.Кесте тігу үшін пайдалынатын жіпті қалай атайды?

5.Тігіс түрлерін атап көр.

ІҮ.Сабақты қортындылау:

Бүгінгі сабақта біз нелерді білдік?

І және ІІ топтағы оқушылардың жауаптарын дұрыс немесе дұрыс еместігін айтып ,бағалаймын.



Сарамандық жұмыс.

Тақырыбы: «Бұйымды құрастыру»

Жұмыстың мақсаты: Ханқызы қоңызы бөлектерінің дайындау барысын оқушыларға менгерту.

Жұмыстың мазмұны:

  1. Бөлектерімен таныстыру.

  2. Үлгіні түсіру.

  3. Құрастыру

  4. Дайындау

Ескерту:1.Қайшы,ине ұстау ережелерін есіңе сақта.

2.Кез келген жерге құрал-сайманды тастама.

3.Қасыңдағы адамға қауіпсіз бол.



Оқушылармен өз бетіндік жұмыс.

Сабақтың барысы:

1.Үлгіні түсіру.

2.Үлгіні қайшып шығару.

3. Тігу.

Сабақты қортындылау.

Дайын бұйымға сипаттама және баға береміз.

1.Бұйымдарды құрастыру дегеніміз не?

2.Қандай геометриялық фигураларды пайдаландық?

3.Қандай фигураларды симметриялық фигура деймыз?

4.Қандай өлшем бірліктері алынады?



Оқушылардың жұмыстарын көзден кешіріп, кемшілігі бар оқушыға көмек берип түсіндіру және бағалау.

Үйге тапсырма беру:

Аяқтап ,тігіп келу.











Нұсқау картасы




Үлгіні матаға түсіру



Матаны қиып алу


Нүктелерді симметриялы

етіп тігу


Сыдырманы орнату


Түйме (көзін) бекіту


Бас бөлегін кеудеге

қосып тігу


Үстіңгі және астынғы бөлегін қосу


Дайын бұйым









Оқушыларға берілетін нұсқау карталар



Мазмұны




Сызба

Қолданылатын жабдықтар

1

Үлгіні түсіру





Сызғыш , бор, қалам.

2

Үлгіні матаға түсіру





Мата ,бор, сызғыш

3

Бөлшектерды қырқу






Қайшы

4

Бұйымдарды құрастыру





Ине, жіп, түйреуіш.

5

Тігу:

А) Басы

Б)Денесінің үсті

В)Асты және үстіін тігу

Г)Денесі мен басын қосып тігу




Түйме, сыдырма

6

Дайын бұйым








Қалжат орта мектебі.

технология пәнінің мұғалімі : Токаева Р.И.




















































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Технология (девочки)

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
"конспект урока технология"презентация урока

Автор: Токаева Рахилям Икимовна

Дата: 31.03.2017

Номер свидетельства: 405488


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства