kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

?а?аздан г?л жасау

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ма?саты : О?ушылар?а ?а?аздан г?л жасауды ?йрете отырып,композиция жасау.                                                          

О?ушыларды? ?а?аздан г?л жасауда?ы білімін  ж?йелендіру,шеберлік де?гейін арттыру ар?ылы ?семдік пен с?лулы?ты ба?алай білуге ?йрету.                                                                      

О?ушыларды? эстетикалы? тал?амын т?рбиелеу,тияна?тылы? де?гейін к?теруге баулу.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«?а?аздан г?л жасау»

Сабақтың тақырыбы:Қағаздан гүл жасау

Сабақтың мақсаты: 1.Білімдерін тереңдету.

2.Оқушылардың сын тұрғысынан ойлауын,алған білімдерін пайдалана білуін дамыту.Көп ізденуге,бірін-бірін тыңдап,өз ойларын еркін айтуға дағдыландыру.

3.Ұқыптылыққа,өз орнының тазалығын,техникалық қауіпсіздік ережесін сақтауға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі:дамытушылық сабақ.

Сабақта қолданылатын әдістер:сын тұрғысынан ойлау әдісінің үш кезеңін қолдану,қызығушылықты ояту,ммағынаны таныту,ой-толғаныс.

Сабақтың көрнекілігі:гүлдер,мақал-мәтелдер,үлгі,20 дана мәтін үлгісі.

Керекті құралдар:түрлі-түсті қағаздар,қайшы,желім,қарындаш т.б.

Пән аралық байланыс:дүниетану,сурет.

Сабақтың барысы:

А Ұйымдастыру кезеңі

Б Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

Жаңа сабақ: «Қағаздан гүл жасау»

1Қызығушылықты ояту.

-Балалар қазір біз түрлі-түсті қағаздан гүл жасаймыз.Әрқайсымыз гүлдер туралы білеміз,гүл сөзін естігенде ойымызға не келеді.

Жұппен жұмыс.

1.Қандай гүлдің атын білесіңдер.

2.Гүлдердің өсетін орындарын айт.

3.Гүлдер қалай көбейеді.

4.Гүлдер немен қоректенеді?т.б. не білетінімізді жазайық.

2 Мағынаны тану

Мәтін оқушыларға таратылып берілді.

Лалагүлдер қызғалдағы

Жабайы түрде тек Қазақстанның оңтүстігінде және Өзбекстан мен Қырғыстанның шектесетін жерлерінде өссе де әлемге таныс.Бұл гүл сәуірдің басынан маусымның басына дейін гүлдейді.Қазақстанның қызыл кітабына енгізілген,сөйте тұра әлі де базарларда және темір жол станцияларында жиі гүл шоқтары сатылады.Бұл гүлді жинауға тиым салынған.Пиязшығының құрамында қант,бұрын тағамға пайдаланған. Бұл кезеңге INSERT түртіп алу жүйесін қолдану тиімдірек.



Топпен жұмыс

1 топ «Қыз өссе елдің көркі,гүл өссе жердің көркі»-деген мақалдан не аңғардыңдар?

2 топ .Мына гүлге сипаттама жаса.

3 топ.Үлкендер қызды неліктен «Гүлім» дейтінін түсініп көріңдерші.

4 топ.Жұмбақ.

Ақ күлгін шөп тұр өсіп,

Қарсы ап дәйім таң нұрын.Шешуі: тау гүлі

-Балалар,енді біз оқулықта берілген гүл жасаудың ретін басшылыққа ала отырып,гүл құрлысын қарастырамыз.Гүл құрлысын жасап шығу үшін жасалу техналогиясын 4 кезеңге бөліп ,4 түрлі жұмыс жасаймыз.

1.Гүл басы қызыл қағаздан

2.Гүл ұрығы пиязшық

3.Сабағы жасыл қағаздан

4. Жапырағы жасыл қағаздан.

Жасалған жұмыс топтастырылып ,сабаққа жапырағы,гүлі,гүл ұрығы желіммен жапсырылады.Әр оқушының ұтымды шығармашылығына,жұмыс жасау қабілетіне қарай бағаланады.

Ой-толғаныс бағдарламасының үшінші кезеңі Венн диаграммасы.

Сабақты қорыту,пысықтау.

Сауалнама.

1.Сабақ ұнады?

2.Бүгін біз не жасадық?

3.Қандай сұрақтарың бар?

4.Сабаққа қатысты пікірлерің?

Ауа,су,күн керек көбейеді.Хош иісі болады,Гүл ашады

Көңіл күйді көтереді.

Гүлзардағы гүл көп суаруға болады,түбін кетпенмен қопсытады,ұрығын,пиязшығын жинайдысилыққа беруге болады



Бөлмедегі гүл Бірқалыпты температурадағы сумен суғарадыТүбін үшкір ағашпен қопсытады,гүлдің жапырағындағы шаңды сүртеді.











№3 Кеген орта мектеп

Технология пән мұғалімі Әшкеева Ж

Сабақтың тақырыбы: ылғалды-жылумен өңдеу технологиясы

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі: ылғалды-жылумен өңдеу кезінде ескерілетін жабдықтар және онда қолданатын терминологиямен таныстыру, түсінік беру:

Дамытушылық: оқушылардың білім дағдысын қалыптастыру, алған білімдерін практикамен ұштастыру, шеберлігін шыңдау:

Тәрбиелілік: Оқушылардың эстетикалық талғамын қалыптастырып, ұқыптылыққа ептілікке баулу, өз бетімен жұмыс орындауға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: аралас сабақ, сарамандық жұмыс.

Сабақтың әдісі: түсіндіру, көрсету, сұрақ-жауап,үлгі, дайын бұйымдар, нұсқау карта.

Сабақтың барысы:

I.Ұйымдастыру кезеңі.

II. Өткен материалды қайталау сұрақтар:

1.Силуэтіне қарай белдемше қалай бөлінеді?

2.Пішіміне қарай қалай аталады.

3. Киімге қарай қалай аталады.

4. Жаздық белдемшенің матасы қандай болады?

5. Жылы түстерге қайсы түстер жатады.

6. Қай ғасырдан бастап әйелдер белдемшесі қарапайым болды?

III. Жаңа сабақ.

Матадан тігілген бұйымдардың тігістерін тігістеу үшін ылғалды-жылумен өңдеу тәсілін қолданады. Бұйымның сырт көрінісінің сапасы ылғалды- жылумен өңдеуге байланысты.

Күнделікті тұрмыста үтіктеу үшін қолданылатын ыңғайлы құрылғы – арнайы үтік үстелшесі. Үтік пешті, электрлі болады. Электр үтік буымен ылғалдандырылады, оның жылу ретегіші болады. Үтікпен жұмыс істегенде, өте мұқият болу керек.

Ылғалды-жылумен өңдеу кезінде мыналарды ескеру қажет:

-Жылу реттегішті өңдейтін матаның түріне байланысты қояды;

-Үтіктер алдында үтіктің табанын тексереді;

-Бұйымды оңнан солға қарай үтіктейді.

1. Жұмыстың басында үтік бау сымның жарамдылығын және үтіктің табанын тексеру.

2. Үтікті құрғақ қолмен қосу немесе өшіру.

3. Үтіктің қатты қызып кетпеуін бақылау.

4. Үтікті арнайы орнына қою.

Сарамандық жұмыс:

Ылғалды-жылумен өңдеу жұмысында қолданылатын терминологиялар.

Қорытынды.

Бекіту сұрақтары.

1.Ылғалды-жылумен өңдеу дегеніміз не?

2.Су бүріккішті және дәкені не үші қолданады?

3. Айыра үтіктеу операциясын қалай орындайды?

Бағалау.

Үйге тапсырма беру. Жұмыс орнын жинастыру.

Ылғалды-жылумен өңдеу жұмысында ескеретін техникалық қауіпсіздік ережесі.

Термин

Жұмыстың мазмұны

Қолдану орны

Бастыра үтіктеу

Тігіс пен бөлшектің қалындығын басу.

Бұйымның етегі мен қалтаның қалындықтарын бастыра үтіктеу.

Жатқыза үтіктеу

Тігістің шетін бір жағына жатқызып, сол қалпында бекіту

Қатпарларды өңделмеген қиық қосымшаларын бір жағына жатқыза үтіктеу

Айыра үтіктеу

Тігісті екі жаққа жатқыза үтіктеп, сол қалпында қалдыру.

Белдік пен желбіршектің тістерін айыра үтіктеу.

Деактерлеу

Матаның ашылмауы (отырмауы) үшін алдын ала жасалатын ылғалды жылумен өңдеу.

Матаны пішер алдында декатирлеу.

Бұйымды әрлеп үтіктеу

Бұйымның қыртыстарын тегістеп, ең ақырғы ылғалды-жылумен өңдеу.

Дайын бұйымды әрлеп үтіктеу.



№3 Кеген орта мектеп

Технология пән мұғалімі Әшкеева Жанар




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Технология (девочки)

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
?а?аздан г?л жасау

Автор: Ашкеева Жанар Кенесовна

Дата: 06.04.2016

Номер свидетельства: 315559


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства