kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Алжап?ыш ж?не орамал

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? та?ырыбы:

«Алжап?ыш ж?не орамал»

Саба?ты? ма?саты:

О?ушылар?а алжап?ышты ?лгілеуде, б?йым пішінін ?згертуді? ?діс - т?сілдерін ме?герту;

 теориялы? білімдерін сараманды? ж?мыста пайдалана білу, о?ушыларды ?з бетінше ізденуге да?дыландыру, оларды? ой ?рісін дамыту; о?ушыларды ??ыптылы??а, тал?ампазды??а, икемділікке т?рбиелеу, ?нерге деген ?ызы?ушылы?ын арттыру.

Саба?ты? н?тижесі:

О?ушылар алжап?ышты ?лгілеуде, б?йым пішінін ?згертуді? ?діс - т?сілдерін біледі;

 теориялы? білімдерін сараманды? ж?мыста пайдалана алады, о?ушыларды ?з бетінше ізденуге,  ой ?рісін дамиды; о?ушылар ??ыптылы??а, тал?ампазды??а, икемділікке т?рбиеленеді, ?нерге деген ?ызы?ушылы?ы артады.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Алжап?ыш ж?не орамал »

Сыныбы: 6 «а»

Пәні: технология

Мұғалімі: Есембаева А.М

Сабақтың тақырыбы:

«Алжапқыш және орамал»

Сабақтың мақсаты:

Оқушыларға алжапқышты үлгілеуде, бұйым пішінін өзгертудің әдіс - тәсілдерін меңгерту;

теориялық білімдерін сарамандық жұмыста пайдалана білу, оқушыларды өз бетінше ізденуге дағдыландыру, олардың ой өрісін дамыту; оқушыларды ұқыптылыққа, талғампаздыққа, икемділікке тәрбиелеу, өнерге деген қызығушылығын арттыру.


Сабақтың нәтижесі:

Оқушылар алжапқышты үлгілеуде, бұйым пішінін өзгертудің әдіс - тәсілдерін біледі;

теориялық білімдерін сарамандық жұмыста пайдалана алады, оқушыларды өз бетінше ізденуге, ой өрісін дамиды; оқушылар ұқыптылыққа, талғампаздыққа, икемділікке тәрбиеленеді, өнерге деген қызығушылығы артады.


Сабақта қолданылатын модульдер және әдіс-тәсілдер:

СТО, АКТ, Оқытудағы жаңа әдіс-тәсілдер, Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау.



Сабақтың түрі:

Жаңа сабақ

Қолданылатын көрнекіліктер:

Интербелсенді тақта, фатман, қайшы, түрлі-түсті қағаздар, желім.

Сабақтың барысы

Уақыты

Қолданылатын

әдіс-тәсілдер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті






Ұйымдастыру

кезеңі


5 минут


Оқытудағы жаңа әдіс-тәсілдер


Оқушыларды психологиялық ахуалын орнатады және топқа бөледі, топ қызметшілерін сайлайды.

Топ басшысын, таймкиперін, баяндаушысын, хатшысын . Топ ережесін таныстырады.


Оқушылар жұптасып бір-біріне тілек айтады, «Орамал», «Алжапқыш» деп екі топқа бөлінеді.


Үй тапсырмасын пысықтау

7-8 минут


Диалогтік оқыту сұрақ -жауап әдісі

Доп береді.

Оқушылар доп лақтырып, бір-біріне сұрақ қойып, сұраққа жауап береді.



Жаңа сабақ

Білу жұмысы



10 минут



АКТ

Қауіпсіздік ережесі:

1.Инені абайлап ұстау.

2.Қайшымен ойнамау.

3.Ережеге бағыну


Алжапқыш пен орамал пішу

Киімді құрау модельдеумен тығыз байланысты. Киім бөлшектерінің формаларын өзгерту және оларды көркемдеу модельдеу жолы арқылы орындалады. Бұйым бөлшектері форма бойынша бір - бірімен үйлесуі керек. Киімді дайындау және модельдеумен бірнеше кәсіптің мамандары айналысады.

Алжапқыштытікпес бұрын оның сызбасын құрастырып ,үлгі дайындалады.Ол үшін адам денесінің өлшем бірлігін сантиметрлік таспамен түсіріп алады.Өлшемді дұрыс түсіру үшін

Дене бітімінің орналасуын білу керек және мынаны ескеру қажет:

Өлшемді адам денесінің оң жағында тұрып түсіреді.Белін алдын ала жіппен

буып қояды.Өлшем алатын адам тіке тұруы қажет.Өлшемдерді сантиметрлік

таспамен түсіреді.Денені өлшегенде таспаны қатты тартуға немесе босаңсуға

болмайды.Ұзындық өлшемдерін толық жазып алады.Айналым және ен

өлшемдерін жартылай жазады.


Алжапқышты құрастыру үшін өлшем бірліктер:

Кұ – кеуденің ұзындығы.

Тбұ-төменгі бөлшек ұзындығы

Жба-жартылай бел айналымы.

Жбөк.а – жартылай бөксе айналымы.



Үлгілеу ережелері.

1. Алжапқыштың сызықтарын өзгерту кезінде бөлшектердің формалары әр түрлі болмауы керек екенін есте сақтау керек: егер төменгі жағы жартылай дөңгелек, үшбұрыш, тіктөртбұрыш болса, қалтасы немесе кеудесі дәл сондай формада болуы керек.

2. Егер алжапқыш түрлі - түсті матадан тігілсе, қиюын бір түсті ету қажет, сонымен бірге ол мата түсінің біріне сәйкес келуі керек.

3. Негізгі матаның суреті неғұрлым ірі, ашық түсті болса, қалтасының, етегінің суреті соғұрлым ұсақ болғаны дұрыс.

4. Ашық түсті маталарды ашық емес, ақ, қара, сұр түстермен үйлестіру керек.

5. Боз, түссіз маталарды ашық түсті қиындармен безендірген жөн.

Үлгілеудің әр түрлі тәсілдерін үйрету:

1. Көрнекіліктерден көрсету

- алжапқыштың төменгі бөлігін үлгілеу (қара. пр. 1)

- алжапқыштың қалталарын үлгілеу (қара. пр. 2)




Оқушылар қауіпсіздік ережесін еске түсіріп айтады, жаңа сабақты тыңдайды.








Сабақты бекіту кезеңі

Түсіну, қолдану деңгейі

топтастыру.

5 минут

Миға шабуыл әдісі мен «бағдаршам» бағалау әдісі

Оқушыларға «Орамал» мен «Алжапқыш» түсініктерін интербелсенді тақтаға жазғызады.

Оқушылар шеңберге «Орамал» мен «Алжапқыш» түсініктерін жазады.

Дұрыс жазса «бағдаршам» арқылы бағалайды.


Талдау

8 минут

Венн диограммасы және Бутерброд әдісі

Оқушыларға ватман береді және бір-бірін бағалатады.

Екі топ орамал мен алжапқыштың ұқсастығымен айырмашылығын салыстырады.

Жинақтау

5 минут

Оқытудағы жаңа әдіс-тәсілдер



Оқушылар «Орамал» мен «Алжапқыш» макетін құрады

Сабақты қорыту.

Бағалау

5 минут


Оқушылардан сұрақтар қояды, белсенді қатысқан оқушыларды мадақтайды.

Оқушылар «Орамал» мен «Алжапқыштың» пайдасы туралы айтады. Оқушылар өздерін критерий арқылы бағалайды.

Үй тапсырмасы:



Әр оқушы өздеріне орамал мен алжапқыш пішу жұмыс атқару.



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Технология (девочки)

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
Алжап?ыш ж?не орамал

Автор: Есембаева Алмагуль Матеновна

Дата: 17.04.2015

Номер свидетельства: 202677


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства