kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Лего??растыр?ыш б?лшектер ойыншы?тар ??растыру

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? ма?саты 1.Білімділік: Лего??растыр?ыш б?лшектерінен ?рт?рлі ойыншы?тар ??растыру?а болатынын ж?не ??растыру т?сілдерін т?сіндіру

 Сурет пен сызба бойынша ??растыру,бекітілетін б?ліктерін мы?тап бекіту,модельдер жасау жайлы ма?л?мат беру.

2. Дамытушылы?: О?ушыларды? ойлау есте са?тау ?абылеттерін дамыту. 3.Т?рбиелік: Е?бекс?йгішдікке,??ыптылы??а,шыдамдылы??а т?рбиелеу.

Саба? т?рі: Ойын саба?.

?дісі: Ой ?оз?ау,т?сіндіру,топпен ж?мыс,??растыру.

Типі: Жа?а білімді ме?герту.

К?рнекілік: Плакаттар,лего ойыншы? т?рлері,суреттер,о?улы?,та?тада к?рсету.

П?н аралы? байланыс: математика,сурет

Саба? барысы:

І. ?йымдастыру кезе?і.

С?лемдесу,о?ушыларды т?лдеу

Психологиялы? дайынды?

Кел балалар к?лейік,

К?лкі менен т?лейік.

?аба? т?йген не керек,

К??ілді боп ж?рейік.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Лего??растыр?ыш б?лшектер ойыншы?тар ??растыру »

Сабақтың тақырыбы:Легоқұрастырғыш бөлшектер ойыншықтар құрастыру





Сабақтың мақсаты 1.Білімділік: Легоқұрастырғыш бөлшектерінен әртүрлі ойыншықтар құрастыруға болатынын және құрастыру тәсілдерін түсіндіру

Сурет пен сызба бойынша құрастыру,бекітілетін бөліктерін мықтап бекіту ,модельдер жасау жайлы мағлұмат беру.

2. Дамытушылық: Оқушылардың ойлау есте сақтау қабылеттерін дамыту. 3.Тәрбиелік: Еңбексүйгішдікке,ұқыптылыққа ,шыдамдылыққа тәрбиелеу.

Сабақ түрі: Ойын сабақ.

Әдісі: Ой қозғау,түсіндіру,топпен жұмыс,құрастыру.

Типі: Жаңа білімді меңгерту.

Көрнекілік: Плакаттар,лего ойыншық түрлері,суреттер,оқулық,тақтада көрсету.

Пән аралық байланыс: математика,сурет

Сабақ барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Сәлемдесу,оқушыларды түлдеу

Психологиялық дайындық

Кел балалар күлейік,

Күлкі менен түлейік.

Қабақ түйген не керек,

Күңілді боп жүрейік.

ІІ.Үй тапсырманы сұрау

«Самокаттан велосипедке дейінгі мағлұматтар.»

Миға шабуыл

1.Құрастырылған саиокаттың кемшілігін кім біледі?

2.Алғашқы самокат қандай бөлшектерден тұрады?

3.Велосипедтің самокаттан айырмашылығын білесің бе?

4.Велосипед құрлысын суреттер арқылы түсіндір.

ІІІ. Жаңа сабақ: Легоқұрастырғыш бөлшектерінен ойыншықтар құрастыру.

  1. Тақырыппен таныстыру.

Мағынаны тану.

Балалар бүгін легоқұрастырғыш бөлшектерінен ойыншықтар құрастырамыз.

Лего-өзімен бірге алуан-түрлі нәрселерді құрастыру мен модельдеу үшін арналғане, бөлшектері жиынтығы ой қабылеттілікті дамытатын ойыншықтар топтамасы. Негізгі бөлшегі кірпішік болып келеді.Бұл бөлшек басқа кірпішіктермен,тиектермен біріктіріліп жалғанады.Лего бөлшектері формасының өзгеруіне қарамастан бір-бірімен жалғана алады.Мысалы 1959 жылы шыққан бөлшектер қазіргі бөлшектермен жалғана алады.(Бөлшектер суретін көрсету ).

  1. Суреттер бойынша әңгімелеу

  • Балалар тақтадағы суретке назар аударайық

  • Не көріп тұрмыз? (Машина )



-Бұл суретте жеңіл ойыншық машинаның бөлшектерін көріп тұрмыз.

-Егер біз сол бөлектерді суретке қарап отырып құрастырсақ не шығады?

-Машина жасап құрастыруға болады.

-Міне балалар әр түрлі «лего» бөлшектерінен машина түрлерін, ұшақ.пойыз

үй жиҺаздарын құрастыруға болады.

-Ендеше балалар қазір біз лего бөлшектерінен ойыншықтар құрастырып

үйренейік.

Сергіту сәті:

Сағаттың тіліндей иіліп оңға бір,

Сағаттың тіліндей иіліп солға бір.

Оң аяқ,сол аяқ,

Отыру оңай-ақ

Топпен жұмыс:

«Лего» бөлшектерінен өз ойымыздан ойыншықтар құрастырамыз.

І-топ Пойыз

ІІ-топ Машина

ІІІ-топ Ұшақ

Ендеше іске кірісің

Кітаппен жұмыс: Құрастырмас бұрын суретке қараңдар.

Пойыз неше негізгі бөліктен тұратынын анықтап алайық.

Машина көлік түрі ;тас жол арқылы жүреді. Бұл көліктің түрі көп, доңғалақтарының орналасуына назар аударың.

Ұшақ ауада жүреді,ұшақты командир мен бортинженер басқарады, ұшақтың қанаттарының бекітілуін анықта .

«Ойыншықтар сайысы » ойыны

Ойынның мақсаты: Оқушылардың ойын; қиялын және шығармашылық қабылетін дамытады. Жүрекшелерде бір-бір сөзден жазылған.

Мысалы: машина ,ұшақ,самокат,велосипед,тікұшақ,ойыншық, т.б

Әрбір топтан екі оқушы шығып,жүрекшелерді алып сонда жазылған сөздерге сөйлем құрайды.

Оқушылардың жұмыстарын қадағалап көмек беремін.

ІV.Сабақты бекіту:

Ой қорыту:

Сұрақтар қою арқылы пікірлесу .

  1. Ал енді балалар біз «лего» бөлшектерінен не құрастырдық?

І-топ: Пойыз

ІІ-топ: Машина

ІІІ-топ: Ұшақ

Сұрақ:

І-топтың сұрағы:

Пойызға отырып көрдің бе? Оның қызыметі жайлы айтып бер.

ІІ-топтың сұрағы:

Машиналардың түрлерін ата.Қандай көлік түрі?

ІІІ-топтың сұрағы:

Ұшақты кімдер басқарады? Ұшақтар туралы білесің бе?

Балалар осы жұмысты орындағанда қиындық болдыма?

V.Сабаты қорытындылау:

Оқушылар бүгінгі сабақта біз не үйрендік,не білдік не білгіміз келеді?



Біз не үйрендік

Не білдік

Не білгіміз келеді




Бағалау: Оқушыларды салыстырмалы түрде бағалау

Үйге тапсырма:

Оз ойынан тікұшақ құрастыру.

Жұмыс орнын жинастыру.






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Технология (девочки)

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
Лего??растыр?ыш б?лшектер ойыншы?тар ??растыру

Автор: Джумагалиева Рая Омаровна

Дата: 11.03.2015

Номер свидетельства: 184731


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства