Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспар
САБАҚ: 18 | Мектеп: Ө.Жолдасбеков атындағы №50 орта мектеп | |||||
Күні | Мұғалімнің аты-жөні:Г.Р.Рашидова | |||||
Сынып: 7 «Б» | Қатысқан саны: | Қатыспағандар: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Идеяларды құру. Нобай. | |||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Таңдаған тәсілдерінің қасиеттерін ескере отырып, көркемөнер материалдарын, техникаларын пайдалану мен эксперимент жүргізу. Шығармашылық жұмыстар мен бұйымдар дайындау үдерісінде қазақтың ұлттық мәдениет элементтерін пайдалану. | |||||
Сабақтың мақсаты | Оқушылар шығармашылық жұмыста идеяларын іске асыру мақсатында түрлі ақпарат көздерінің ең тиімдісін таңдай отырып, трансформер киімінің эскизін дайындау. | |||||
Жетістік критерийлері |
| |||||
Тілдік мақсаттар | • Өнердің қайта өркендеуі, импрессионизм, экспрессионизм,заманауи өнер, кескіндеме, графика, мүсін, сәулет өнері,пейзаж, дақ, штрих, көлем, форма, кеңістік, түс, сызық. • Сіздің ойыңызша суретші не үшін… материалдарды қоладанады? • Сіз сипаттап бере аласыз ба? • Бұл техника сізге не үшін ұнады? • Суретші жұмысы сізді не үшін қызықтырды? • Өз жұмысыңызды қалай жақсартар едіңіз? | |||||
Құндылықтарды дарыту | Басқалардың ойымен пікірін құрметтеу. Оқушылар арасында жақсы қарым-қатнас орнату. Оқушылар бір- бірін тыңдай біліп,басқалардың жұмыстарына құрметпен қарап,ойын жеткізе білу. Оқушыларға мәдени және эстетикалық тәрбиені қалыптастыру. | |||||
Пәнаралық байланыстар | зерттеу барысында теориялық білімдерін география, геометрия, тарих, экономика, пәндерімен және өнермен байланыстыру. | |||||
АКТ қолдану дағдылары | Оқушылардың жеке ізденіс жұмыстар жүргізу дағдысын дамыту. Дәлелдемелер мен дәйектемелер келтіруде нақты мәліметтерді салыстыра білу. | |||||
Бастапқы білім | Еске түсіру, қайталау. Пәнге қатысты лексика мен терминология Өткен тапсырмаларды еске түсүру. | |||||
Сабақ барысы | ||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы 1 кезең Сабақтың ортасы 2 кезең | Бірінші тапсырма: Оқушылардан алдыңғы сабақты еске түсіреміз. Мұғалім оқушыларға ұлттық бұйымдар мен олардың атауы мен қолданылуы туралы қарастыруды ұсынады. Ұсынылған бұйымдардың қайсысы сіздерге таныс? Олар қалай аталады? Олардың қолданылуын түсіндіріңіздер. Олар қандай материалдан жасалған? Формасы, түсі мен фактурасы қандай? Сабақ барысында бірнеше трансформер заттарды жинақтау ( түрлі киім үлгілері, бас киімдер, және т.б.) оқушыларға оймен өзіндік композицияларын құрып, ұсынылған визуалды ақпараттан 2-3 затты таңдап, ретімен орналастыру.
Заттарды оймен жазықтықта орналастыруды таңдап, оқушылар композиция құрастырады. Композиция құрастырып болған соң оқушылар оны қағаз бетіне түсіруді бастайды. Жұмыс барысында мұғалім жеке бастың гигиенасына, қауіпсіздік ережелеріне, материалдар мен құрал жабдықтарды пайдалану ережелерін сақтауды басты назарға алады. Жұмыс орнын ұйымдастыруға ерекше көңіл бөлу қажет. Оқушылар алдыңғы сабақтара алған білімдерін қолдана заттар композициясын қағаз бетінде орналастыру ержелерін ескере отырып конструкциясын тұрғызады. | Htpp://mypresentation.ru/presentotion/zanimateinye_voprosy_po_izobratelnomu_iskusstvu htpp://old.season.ru/sovety/dekor_odegdu/ htpp://www.decormaster.kz/about.php | ||||
Сабақтың соңы | Қорытынды жасау үшін оқушылардың жұмысын қатар қойып, арнайы қойылған нұсқамен дұрыс орналасқанын салыстырады. (Ө) Оқушылар өздерінің шығармашылық жұмыстарын таныстырып, жұмыста қолданған материалды, техниканы және өз жұмысын бастауға себеп болған суретші туындысын түсіндіреді.
| |||||
Сабақтың соңы 2-мин кері байланыс | Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет | |||||
Қосымша ақпарат | ||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, нелікте? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | ||||||