kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Сабақ жоспары: Салфеткаға қағаздан сақина жасаймыз

Нажмите, чтобы узнать подробности

Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды.  Практикалық  жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Сабақ жоспары: Салфеткаға қағаздан сақина жасаймыз»

Бекітілді: оқу ісінің орынбасары: Г.А.Сапарова

Пәні: Көркем еңбек

Сабақтың тақырыбы:

Салфеткаға қағаздан сақина жасаймыз

Мектеп: ЖББ Көгеріс негізгі мектебі

Мұғалімнің аты-жөні: Р.А.Сапарова

Күні: 06.11.2017ж

СЫНЫП: 2


Қатысқан оқушылар саны: 7

Қатыспаған оқушылар саны: 0

Сабақ негізделген оқу мақсаттары

2.2.2.1.Әртүрлі әдістер мен тәсілдерді пайдаланып, материалдарды (көркемдік, табиғи және жасанды) құралдарды қолдану, эксперимент жүргізу

2.2.4.1.Қауіпсіздік техникасын сақтап, материалдар мен құралдарды қолдану

Сабақтың мақсаты:

Үй тұрмысына қажетті заттарға эстетикалық жағынан қарауға тәрбиелеу. Дастарқан жаюды үйрету.

Сабақ нәтижесі:


Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Практикалық жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.

Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:

Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Материалдар мен құралдарды қолдану ережелерін дұрыс сақтайды.

Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:

Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.

Бағалау критерийі

Білім алушы

• Қауіпсіздік ережесін айтады

• Құралдарды қауіпсіздік техникасы ережесіне сай

қолданады

Ресурстар

Оқулық, түрлі түсті жұқа қатырма қағаздар, қайшы, сызғыш, желім, түрлі фломастер 

Пәнаралық байланыс

Музыка, қазақ тілі.

Сабақтың жоспары

Жоспарланғануақыт

Сабақ барысы :

ресурстар

Басталуы

5 минут

Ширату. Сыныппен жұмыс

«Сиқырлы салфетка»

мақсаты: оқушылардың алғашқы білімдерін қорыту

Оқушылардың қолына бір салфетка беріледі. Оқушылар осы салфетка туралы білімдерін ортаға салады.


Сұрақ: бұл салфетканы көбіне қайдан кездестіресіңдер?

ҚБ: қол шапалақтау



Жаңа білім

10 минут


Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.

Үйге қонақ келгенде ең бірінші не жаяды?

Неліктен?

Оларға дастархан жаюдың қажеттілігі жоқ. Қонақ күту ең маңызды сәт екенін білсе жеткілікті.

Бүгін сабақта не жасауымыз мүмкін?

Неден жасаймыз деп ойлайсыз? Ол неге керек?


Оқулық,

мәтіндер.


Ортасы

10 минут







Видео: салфетканы қалай бүктеу керек? snova-prazdnik

Тақтамен жұмыс. Сақина түрлері: металл, пластика, фарфор

Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары:

Бағалау критерийі Білім алушы

• Қауіпсіздік ережесін айтады

• Құралдарды қауіпсіздік техникасы ережесіне сай қолданады

Қауіпсіздік техникасын сақтап, материалдар мен құралдарды қолдануға көңіл бөлу.

Ойлау дағдыларының деңгейі Қолдану


Тапсырма

Суреттерге қатысты сұрақтарға жауап бер

Еңбек сабағында алжапқыш не үшін қажет болады?






Қайшыны не үшін қолданады?

Желімді қалай қолдану керек?

Оқулықпен жұмыс 32бет.

Жұмыстың реті:

1.Түрлі-түсті қатырма қағаздан өлшемі 5х15 см болатын қағазды қиып ал.

2.Қағаз жиектеріне желім жағып, бір біріне жапсыр.

3.Суреттің өлшемі 5см болатындай етіп тегіс қиып, сақинаға жапсыр.

Содан кейін салфетканы әшекейлейді. Салфетканы қатпарлап бүктеуі керек. Дайын сақинаны салфеткаға тағу, сосын тарелкенің ішіне желпуіш сияқты етіп қою. Үлгідегідей:



Жұмыстың критерийлері:

критерий

балл

1

Қатырма қағаздан өлшемі 5х15 см болуы керек

1

2

Желім сыртына шықпауы тиіс

1

3

Салфетка катпарлап бүктелуі керек

1

4

Салфеткадағы сақина әдемі тағылуы керек

1

барлығы

4



Үй шаруасына байланысты альбом

СД диск

snova-prazdnik




Қолдану

  • Практикалық жұмыс. Оқушылар жұмысқа кіріседі

Оқулық, ватмандар, түрлі-түсті маркерлер

Сергіту сәті

2 минут

Сергіту сәті "Көңілді күн"

видеожазба

Аяқталуы

Сабақты бекіту

5 минут

Синтез «Ойлан – жұптас – бөліс» әдісі

Балалар барлық жасалған біткен жұмыстарды үстел үстіндегі тарелкелерге достарымен кеңесе отырып, әдемілеп үйлестіреді.

«Ойлан – жұптас – бөліс» әдісі

Бағалау

10 минут











Кері байланыс

3 минут

Бағалау парақшасы Дұрыс жауапқа 4 балл. Өз бағасын нақты, қорытындылайды.

Жұмыстың критерийлері:

критерий

балл

1

Қатырма қағаздан өлшемі 5х15 см болуы керек

1

2

Желім сыртына шықпауы тиіс

1

3

Салфетка катпарлап бүктелуі керек

1

4

Салфеткадағы сақина әдемі тағылуы керек

1

барлығы

4


«Рефлексиялық шеңбер»

Оқушылар шеңберге тұрып, төмендегі сұрақтарға жауап береді.

  • Сабақ барысында көңіл-күйіңіз қандай болды? Неліктен?

  • Бүгін не білдіңіз? Сіз үшін не жаңалық болды?

  • Сабаққа қатысуыңызды қалай бағалайсыз?

  • Сабақта қандай қиындықтар туындады?

  • Сабақ аяқталғанда көңіл-күйіңіз қандай? Неліктен?


Бағалау парақшасы













Рефлексиялық шеңбер


Үйге тапсырма: Оқулықтағы тапсырмаларды орындау.

Салфетканы әдемілеп бүктеу туралы мәліметтерді интернеттен тауып оқып, өз бетімен салфетка бүктеп келу.

Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сіз

қабілеті жоғары

оқушыларға тапсырманы

күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың

үйренгенін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?

Қауіпсіздік жəне еңбекті

қорғау ережелері


Ханшайымға оқушыға қосымша тапсырма беремін.

Арманға ЖАДО бойынша көмектестесемін.

Білім алушы

− берілген құралдардың қолданылуына қатысты қауіпсіздік

ережелерін айтады;

− желімдеуде таза орындайды;

− қайшымен жұмыс істеу барысында қауіпсіздік техникасын сақтайды.

Желім мен қайшы қолдану кезінде ережелер сақтау

Рефлексия

Сабақ / оқу

мақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар

не білді?

Сыныптағы ахуал

қандай болды?

Мен жоспарлаған

саралау шаралары

тиімді болды ма?

Мен берілген

уақыт ішінде

үлгердім бе? Мен

өз жоспарыма

қандай түзетулер

енгіздім жəне

неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.

Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес

келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағамдау


Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды

жетілдіруге көмектесетін не білдім?










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Технология

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
Сабақ жоспары: Салфеткаға қағаздан сақина жасаймыз

Автор: Сапарова Рима Абылаевна

Дата: 22.02.2019

Номер свидетельства: 500942


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства