Просмотр содержимого документа
«Урок української мови у 6 класі Тема. Відмінювання числівників»
Урок української мови у 6 класі
Тема. Відмінювання порядкових числівників
Мета: навчити учнів відмінювати та записувати порядкові числівники, сприяти зміцненню навичок написання відмінкових закінчень у порядкових числівниках та правопису числівників на –тисячний, - сотий ,- мільйонний - мільярдний; розвивати творчі вміння використовування порядкових числівників різних відмінкових форм у власних висловлюваннях; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу формувати інтерес до навчання; виховувати уважність, спостережливість, правописну пильність.
Тип уроку: засвоєння знань, формування умінь і навичок.
Обладнання: таблиця, підручник, картки з завданнями, малюнок корабля.
Епіграф уроку. Знання - це скарб, а вміння вчитись - ключ до нього.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань учнів
Бесіда за питаннями:
-Скільки всього існує частин мови ?
- Що таке числівник?
- На які дві групи розподіляються числівники?
- На які 4 групи розподіляються кількісні числівники?
- На які 3 групи розподіляються числівники?
Перевірка домашнього завдання (наводять власні приклади)
Гра "Числівниковий дощ"( вчитель зачитує числівники , учні реагують підняттям руки : правої, якщо –кількісний, лівої – порядковий)
III. Повідомлення теми, мети й завдань уроку. Оголошення епіграфа .
Діти. Сьогодні у нас урок незвичайний. Я знаю, що ви всі любите мандрувати. Давайте уявимо, що ми відправляємося на кораблі у країну знань. Вона дуже велика. Відмінювання порядкових числівників - тема нашого уроку.
Ми повинні навчитися відмінювати та записувати порядкові числівники, їх відмінкові закінчення та вивчити правопис числівників на –тисячний, - сотий ,- мільйонний ,- мільярдний.
- Ми підпливли до скелі теоретичних знань.
IV. Сприймання й усвідомлення шестикласниками нового матеріалу (пояснення вчителя з використанням таблиці)
2. Риболовля: на партах розкладені картки з прислів'ями, що розділені на частини, які потрібно скласти і знайти в них числівники. Складене прислів'я записують у зошит.
3.У цей час один учень з аналогічним завданням працює біля дошки, коментує зміст прислів'я.
4. Давайте пригадаємо рік народження Т.Г.Шевченка. Відповідь записуємо на дошці і у зошитах. Усно відмінюємо числівник 1814-й.
5. Пояснювальне письмо
Двохсотий, п’ятисотий, дев’яностотисячний, двохмільярдний, восьми -тисячний, двадцятимільйонний
6. Вироблення орфографічних навичок
Подані числівники поставити у формі родового, давального й орудного відмінків.
Сорок перший, третій, шістдесят другий. (3 учня)
Скласти речення з будь – яким числівником.
Закінчилася наша мандрівка. Який скарб ми знайшли? Чому навчилися?
VI. Систематизація й узагальнення знань
1. Що спільного у відмінюванні порядкових числівників і прикметників?
2. Який числівник відмінюється як прикметник м’якої групи?
3. Як саме відмінюються порядкові числівники?
4. Як пишуться числівники на -– тисячний, - сотий, - мільйонний , -мільярдний?
5. Що слід пам’ятати про відмінювання складених порядкових числівників?
VII. Підсумок уроку
Виставлення оцінок..
VIII. Домашнє завдання (коментує вчитель)
1.Вправа №325, вивчити правила стр 119
2. Усно провідміняти порядкові числівники 24 -й і 250-й.