8 сынып.?аза? тілі.
К?ні:Дата 10.02.15
Саба? та?ырыбы:
Название занятия:
М.Гумеров шы?армашылы?ынан ?зінділер
Жалпы ма?саты:
Общая цель:
- М.Гумеров ?мірі туралы толы? м?лімет беру, жеке ж?не ж?ппен ж?мыс жасау?а, топпен ?з білімдеріне байланысты, ?ор?ау?а, т?йы? етістіктер мен жал?ы зат есімдерді аны?тау?а, олармен с?йлем жасау?а, ?арым- ?атынас жаса?ан кезінде пайдалану?а ?йрету.
- а?ынны? шы?армаларына деген с?йіспеншіліктерін, п?нге деген ?ызы?ушылы?ын арттыру;
К?тілетін н?тиже:
Ожидаемый результат:
-алдында ал?ан лексикалы? ж?не грамматикалы? білімдерін пайдалану?а ?йренеді;
-жеке,топпен, топпен ауысып, ж?ппен ж?мыс жасау?а ?йренеді;
-а?ын-жазушыларды ??рметтеуге ?йренеді,
Саба? т?рі:
Тип урока:
Жа?а материалмен таныстыру;
Тапсырма:
Задания:
Флипчарт жасау, фронталды с?рау, ж?ппен, топпен ж?мыс.
К?рнекілігі:
Источники, оснащение и оборудование, ресурсы:
Экран, видеопроектор, компьютер, плакат, маркер,стикер, ?арындаштар
Саба? барысы: Ход урока:
Саба? кезе?і:
Этапы урока
М??алімні? ?ызметі:
Действия учителя
О?ушыны? ?ызметі:
Действия учеников
?йымдастыру кезе?і
Психологиялы? дайынды? Сергіту с?ті.
Кезекшімен ??гімелесу: Кім жо?? Б?гін нешесі?
?зін- ?зі реттеу. Балалар жауап береді.
1.Жа?а с?здермен ж?мыс.Есте ?ал?ан с?здерді жазы?дар.
?иналатын- затруднялся
Шынында- по- правде
Астын сызу- подчеркивать
Есептерді -примеры
Т?сінгісі келмеді- не хотел понимать
К?шірткізу- переписывать
Кежегесі кейін тарту- упрямиться
Осы с?здермен с?йлем ??растыры?дар.
Ба?а критериясы бойынша бірін - бірі ба?алайды:
«5»-9-10 с?з,7-8с?йлем
«4»-7-8 с?з,5-6 с?йлем
«3»-5-6 с?з,3-4с?йлем
Балалар та?ырыпты д?птерге жазады.
Балалар есте са?тау?а тырысады, есте ?ал?анды жазып алады, с?йлем ??растырады.Жеке ж?мыс.
Негізгі б?лімі:
Основная часть
1.М??алім балалар?а т?сті ?а?аздарды ?сынып, ?ш топ?а б?лінуін ?сынады.
2.138б,2 тапсырма. М?тінді о?ып, мазм?нын топпен т?сіндірі?іздер.
М?тінні? мазм?ныны? бір топ м?шесі бас?а топ?а барып ??гімелейді.
3.«?ыдыратын постер» ?р топ ?з с?ра?тарын ??растырып, бас?а топ?а береді, сол топтар кезекпен жауап береді. ?р топ бір- бірін ба?алайды.
4. Мына м?тінде берілген т?йы? етістіктермен с?йлем ??растыры?ыздар. ?здері?ізді ба?ала?ыздар.
5.М?тіннен септелген зат есімдерді теріп жазы?ыздар.
Балалар 3топ?а б?лінеді.Бірге аударып, мазм?ндайды, бір біріні? ж?мыстарын ба?алайды,
Топ?а ?а?аз т?стерімен б?лінеді. Жеке ж?мыс. Д?птерлеріне жазады. Балалар бір- бірін ба?алайды.
?орытынды
лау:
Рефлексия:
М??алім балалардан ?з ж?мыстарын ба?алауды ?сынады.
Мен білемін: 9-10с?з; 5-6с?йлем ??растырдым
Мен білемін: 7-8с?з, 3-4с?йлем ??растырдым
Мен білемін: 2-6с?з;1-2с?йлем ??растырдым
Сендерге не ?нады? Не ?намады?
?/т 150б,-2т, Ба?алау
Балалар стикерда кері байланысты жазып береді.
?/т жазып алады.
8 сынып. ?аза? тілі.
К?ні:Дата 3.03.15
Саба? та?ырыбы:
Название занятия:
А?аштар неге ашуланады?
Жалпы ма?саты:
Общая цель:
- жа?а та?ырып бойынша толы? м?лімет беру, жеке ж?не ж?ппен ж?мыс жасау?а, топпен ?з білімдеріне байланысты, ?ор?ау?а, жал?ы зат есімдерді аны?тау?а, олармен с?йлем жаса?ан кезінде пайдалану?а ?йрету.
- п?нге деген ?ызы?ушылы?ын арттыру;
К?тілетін н?тиже:
Ожидаемый результат:
-алдында ал?ан лексикалы? ж?не грамматикалы? білімдерін пайдалану?а ?йренеді;
-жеке,топпен, топпен ауысып, ж?ппен ж?мыс жасау?а ?йренеді;
Саба? т?рі:
Тип урока:
Жа?а материалмен таныстыру;
Тапсырма:
Задания:
фронталды с?рау, ж?ппен, топпен ж?мыс.
К?рнекілігі:
Источники, оснащение и оборудование, ресурсы:
Сурет, компьютер, флипчарт,?арындаштар, проектор
Саба? барысы: Ход урока:
Саба? кезе?і:
Этапы урока
М??алімні? ?ызметі:
Действия учителя
О?ушыны? ?ызметі:
Действия учеников
?йымдастыру кезе?і
Психологиялы? дайынды? Сергіту с?ті.
Кезекшімен ??гімелесу: Кім жо?? Б?гін нешесі?
?зін- ?зі реттеу. Балалар жауап береді.
1.Жа?а с?здермен ж?мыс. Есте ?ал?ан с?здерді жазы?дар.
?алы?- густой
Шал?ар- бескрайние
??нарлы- плодородные
Жабайы- дикие
Асыл- ценные
?о?амды?- общественные
Санасу- считаться
Сар?ып алмай- не растратить
Тіл табысу- найти общий язык
За?дарымен келісу- согласиться с их законом
Осы с?здермен с?йлем ??растыры?дар.
Ба?а критериясы бойынша бірін - бірі ба?алайды.
10-9с?з, 5-6с?йлем-«5»
7-8с?з, 3-4 с?йлем -«4»
2-6с?з, 1-2 с?йлем -«3»
Балалар та?ырыпты д?птерге жазады.
Балалар есте са?тау?а тырысады, есте ?ал?анды жазып алады, с?йлем ??растырады.Жеке ж?мыс.
Негізгі б?лімі:
Основная часть:
1.М??алім балалар?а ?ш топ?а б?лінуін ?сынады.
2.«Таби?ат ж?не біз» деген та?ырып?а флипчарт ??растырып, ?ор?ауды ?сынады.
3.175б, 1 тапсырма. М?тінді о?ып, мазм?нын топта тал?ыла?ыздар. М?тінні? мазм?нын ж?ппен бір- бірі?е ??гімеле?із. Осы м?тіннен жал?ы зат есімдерді теріп алы?ыздар.
4.М?тіннен таби?ат?а ?атысты с?здерді теріп алы?ыз.
5. «Ысты? орынды?» ?р топ ?з с?ра?тарын ??растырады.Топтан бір о?ушы шы?ып жауап береді.
Балалар топ?а суреттермен б?лінеді.?р топ флипчартты безендіріп, ?ор?айды. Балалар топ?а б?лініп, м?тінді м??ият о?ып, мазм?нын тал?ылап бір- біріне ??гімелеп береді.
М?тіннен жал?ы з.е. табады.
?орытындылау:
Рефлексия:
-М?тінде не туралы ??гімеленген?
-Таби?аты туралы не айтыл?ан?
-Адамдар таби?атты не ?шін ?ор?ау керек?
Б?гін мен саба?та..
?/т 176 б, 4 т.Ба?алау
Балалар стикерда кері байланысты жазып береді.
?/т жазып алады