kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

8-сынып Саба? жоспары ??рмалас с?йлемні? тыныс белгілері

Нажмите, чтобы узнать подробности

а)  ??рмалас с?йлемні?  ??рамында?ы   жай с?йлемдеріні?   арасында?ы  тыныс  белгілерін ажырата  біледі.

?)  Жеке  интеллектуалды? ?леуетті  к?рсетуге талаптандырады; А?паратты сызбалы? талдау ар?ылы  береді.  М?тіннен ж?мыс істей білу да?дысы жетіледі, ?жымды? шы?армашылы? ж?мыс ж?ргізе білу да?дылары дамиды;
б)  «Мен» жеке ??зыреттілігін дамыту ар?ылы ?депті, сыпайы с?йлеуге баулу, тіл м?дениетін ?алыптастырады.  

??рмалас с?йлемдерді тыныс белгісі ар?ылы ажыратады, сауаттылы?ы артады.

Жа?а та?ырыпты? мазм?нын ?з бетімен аша алады, салыстыра біледі, талдай алады, ой ?орытуды ?йренеді.О?у мен жазу ар?ылы сын т?р?ысынан ойлауы дамиды.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«8-сынып Саба? жоспары ??рмалас с?йлемні? тыныс белгілері »

Күні: 07.04.15 8«ә»-сынып

Пәні: қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы

Құрмалас сөйлемнің тыныс белгілері (1 сағат)


Сілтеме

Қосымша материалдар: интербелсенді тақта, А 3 үлгідегі қағаздар, стикерлер, постерлер,маркерлер,оқулық материалы.

Мақсаты

а) Құрмалас сөйлемнің құрамындағы жай сөйлемдерінің арасындағы тыныс белгілерін ажырата біледі.



ә) Жеке интеллектуалдық әлеуетті көрсетуге талаптандырады; Ақпаратты сызбалық талдау арқылы береді. Мәтіннен жұмыс істей білу дағдысы жетіледі, ұжымдық шығармашылық жұмыс жүргізе білу дағдылары дамиды;
б) «Мен» жеке құзыреттілігін дамыту арқылы әдепті, сыпайы сөйлеуге баулу, тіл мәдениетін қалыптастырады .

Оқыту нәтижесі

Құрмалас сөйлемдерді тыныс белгісі арқылы ажыратады, сауаттылығы артады.

Жаңа тақырыптың мазмұнын өз бетімен аша алады, салыстыра біледі, талдай алады, ой қорытуды үйренеді.Оқу мен жазу арқылы сын тұрғысынан ойлауы дамиды.

Сабақ түрі

Жаңа білім беру сабағы.

Ой қозғау

Жеке тұлғаға бағытталған тапсырмалар ұсынылады.

Бірлесіп іздеуге, керегінде олардың пікіралмасуға араласады

Түйінді идеялар

1) Өздігінен іздене отырып меңгеру өзіндік түсініктеме беру қабілетіне ықпалын тигізеді.

2) Сыни тұрғыдан ойлау балалардың өз идеясын сенімді түрде білдіруіне, түрлі көзқарастарға көңіл бөлуге және оларды бағалауға мүмкіндік береді.

3) Балалардың жауабын бақылау, жазып алу мен талқылау сауатты оқытуға ықпал етеді.

4) Алған білімдерін кеңейтіп, жаңа дағдысын қалыптастыру, өз бетінше жаңа ақпаратты қорыта білуге үйренеді.

Блум таксаномиясы

7 модуль

Ресурс

тар


Сабақтың мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті

Нақты мақсатқа бағыттайды. Оқушыларды дербес таным іс-әрекетіне негіздеп, оған түрткі болады.

Оқушының іс – әрекеті

Мақсатқа дербес өзінің белсенді іс-әрекетімен жетуге тырысады.






Жас ерекшеліктеріне қарай білім беру

Топтас

тыру

Ұйымдастыру. (Психологиялық жағымды ахуал, жағдай туғызады. Топқа бөледі)

Оқушыларды шеңбер жасап, әр оқушыға өз есімдеріне байланысты сын есімдерді айтқызады.

Әр түсті өшіргіштер арқылы топқа бөледі.





Әр оқушы өздерінің есімдеріне байланысты сөздер айтады.

Түрлі түсті өшіргіштер арқылы топқа бөлінеді.





Диалог



Ынтымақтастық атмосферасын құрады.

Бір-бірімен диалог арқылы пікіралмасады.



Білу

Сыни ойлау

Ой шақыру стратегиясы


Ой шақыру. Тақырыпқа шығу.

Миға шабуыл


Тақтамен жұмыс.

Жел саябырлаған сияқты,екпіні әлі қатты.

Тұманның қалыңдығы сонша – түк те көрінбейді.


Нені байқадыңдар?

Ендеше, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай?

Сабақта нені білуіміз керек? Қандай мақсат қоямыз?


Проблемалық сұрақ:

Құрмалас сөйлемдер тілімізде қажет пе?

Әр топтан бір оқушы шығып тақтадағы тыныс белгілері қойылмаған сөйлемдерді оқып,сөйлем түрін анықтайды.






Тақырыпты және сабақ мақсатын өздері айқындайды.








Түсіну

Сыни ойлау

Түртіп алу

Түртіп алу әдісі арқылы оқулықтан ережені өз бетінше оқып танысу керектігін ескертеді.


Өз білетіндерін айтады. Жұбына, кейін топта талқылайды. Ақылдасып постер жасайды. Әр топтың спикерлері қорғайды.

Жеке, жұптық, топтық жұмыс түрлерін орындайды. Проблеманы шешеді Өнім жасайды (постер)

Тақырыпты оқып игереді, талдап талқылайды.

Өз өнімін ортаға салып, ұжыммен қарым-қатынасқа түседі. (жоба, модель дайындаушы).

Өз еңбегін өзі саралайды, қорытындылайды.

Жаңа білімдерін талқылап, дамытып, жетілдіреді.


Бағдаршам сигналдары арқылы әр топ өзара бір-бірін бағалайды.

Қызыл түс – түсінген жоқпын;

Сары түс – әлі де қажет

/сұрақтар бар;

Жасыл түс – барлығы түсінікті.





Қолдану

Сыни ойлау.

Венн диаграммасы



Салалас құрмалас сөйлем мен сабақтас құрмалас сөйлемнің ұқсастығы және өзіндік ерекшеліктері.

Сабақтас құрмалас сөйлем

Салалас

құрмалас

сөйлем


«Вен диаграммасы» арқылы салыстырады, ортақ ұғымды табады, талқылайды.




Смайликтер арқылы бағалайды.



Талдау

Сыни ойлау

Талдау





Жаттығу жұмысы. 254-жаттығу.

Тыныс белгісі қойылмаған сөйлемдердің тыныс белгісін қойып, көшіріп жаз.




Жаттығу жұмысын орындайды.


Жас ерек. қарай


Серік Ибрагимовтың «Жүрдек пойыз» әнінің әуенімен оқушылармен бірге билейді.

Сергіту жаттығуын жасайды.

Жинақтау

Дарынды және талантты

5 минуттық эссе


«Құрмалас сөйлемдердің адам өміріндегі маңызы» тақырыбында 5 минуттық эссе жаздыртады.



Шығармашылық жұмыс арқылы білімдерін жинақтап, ортаға салады.


Геометриялық фигуралар арқылы өзара бір-бірін бағалайды.

Баға

лау

Сыни ойлау

Ойлаудың бес гүлі


Рефлексия.

Бағалау. «Ойлаудың бес гүлі» әдісімен сабақ барысын бағалау, кері байланыс


Сабақтан алған әсерлерін ауызша айтқызады.

Бүгінгі сабақтан не алдым, не білдім, немен таныстым.

Бағалау парақтарын жинап алады.





Сабақ барысын бағалау үшін, гүлдің суреттері таратылады, өз ойларын гүл жапырақтарына жазады.



Ұпай көрсеткіштеріне сай бағалау парақтарына қорытынды бағаларын қояды.



Интернет, қосымша оқулық

Үй тапсырмасы: Құрмалас сөйлемнің тыныс белгілері тақырыбында қосымша мәлімет дайындау, сөйлемге сатылай кешенді талдау жасау.Көркем әдебиеттен құрмалас сөйлемнің тыныс белгілеріне мысалдар теріп жазу.


Күнделікке үй жұмысын жазады.


Пән мұғалімі:Ахметова Г.Қ.






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Русский язык

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
8-сынып Саба? жоспары ??рмалас с?йлемні? тыныс белгілері

Автор: Ахметова Гульзина Кабдрахмановна

Дата: 13.04.2015

Номер свидетельства: 200690


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства