Ақтоғай ауданы. «Жақып Ақбай атындағы жалпы орта білім беретін мектеп» КММ
№ | Сабақтың тақырыбы | Мерзімі | Сабақтың мақсаты мен міндеттері. | Күтілетін нәтиже | Стратегиялық іс-әрекет | Негізгі дерек көздері мен ресуртар | Кедергілер. | Бағалау |
1 | Глагол. Категория времени. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Оқытуды бағалау және оқуды бағалау. Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану. Талантты және дарынды балаларды оқыту. Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу. Оқытуды басқару және көшбасшылық | 04.03 | Етістіктің лексикалық мағынасын. Етістіктің шақтарын білу. Тіл байлықтарын дамыту. Достыққа тәрбиелеу. Оқушыларға тілді үйрету мен коммуникативтік құзіреттілігін дамыту. Оқушыларды оқутудағы жаңа әдіс-тәсілдерге үйрету, тапсырмалардың мәніне сыни тұрғыдан мән беру сабақ барысында қолдана алу. | Етістік туралы жалпы мағлұмат алды, оқытудағы жаңа-әдіс тәсілдерді үйрене бастады.Етістіктің жақтарын білді Топқа бөлінуді үйренді, топпен жұмыс жасау шарттарын білді. | Топқа бөлу, тіл үйрету, топтық жұмыс,ойлану голосарий.»Миға шабул» Етістіктің шақтарын қолдана отырып, тақырып бойынша ойыншықтар туралы бейнелейді, сыни тұрғыдан ойлау арқылы етістіктерді табады, жазады. | Оқулық. Интернет дерек көздері электронды оқулық, Сөздік. Интерактивті тақта, постер, қарындаштар слайдтар, таратпа материалдар, маркерлер, фломастерлер, түрлі –түсті қағаздар, стикерлер. | Топтық бөлуде, бірін-бірі тыңдамауы, сөздікпен жұмыста сөйлеу дағдысы. Топ ішінде ортақ жұмыстан тыс қалуы. | Ауызша бағалау (ауызша кері байланыс) жест, смаиликтер арқылы бағалау. |
2 | Изменение глаголов. Понятие о спряжении глагола. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Оқытуды бағалау және оқуды бағалау. Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану. Талантты және дарынды балаларды оқыту. Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу. Оқытуды басқару және көшбасшылық | 07.03 | Инфинитив жайлы білу, Етістіктің жіктелуін сыни тұрғыдан ойлай отырып оқушылардың тақырыпты түсінуі. Тіл байлықтарын дамыту Сыни тұрғыдан оқуға оқушылардың сенімдерін ояту. | Инфинитивті білді, етістіктің жіктелуін түсінді. Орыс тілінде дұрыс ойын жеткізуді үйренді, топтық жұмыста зерделеу, талқылау жұмыстарын жүргізді. | Топқа бөлу. Миға шабуыл топтық жұптық. Тапсырмалар. | Оқулық. Интернет дерек көздері электронды оқулық, Сөздік Интерактивті тақта, постер, қарындаштар слайдтар, таратпа материалдар, маркерлер, фломастерлер, түрлі –түсті қағаздар, стикерлер. | Жіктік жалғауларды қолдануда, жұптық жұмыстағы қиындықтар. | «Қол сигналы» техникасы, Оқушылармен жеке жұмыс. |
3 | Морфологический анализ. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Оқытуды бағалау және оқуды бағалау. Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану. Талантты және дарынды балаларды оқыту. Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу. Оқытуды басқару және көшбасшылық | 11.03 | Оқушылар етістікке морфологиялық анализ жасай білуі. Оқушылардың ұлттық танымдарын дамыту Ұлттық ойыншықтар туралы ой салып. оқушылардың сыни тұрғыдан ойлана отырып ұлттық танымдары дамиды. Тіл байлығы , сөйлеу мәнері дамиды. | Морфологиялық анализдеуді үйренді, АКТмен жұмыс жасай алды, жасаған жұмыстарын бағалай білді. Ынтымақтастық атмосферада қарым-қатынас жасады. | Топқа бөлу.Блум таксономиясы Білу Түсіну Қолдану Талдау. Синтездеу. Бағалау. | Оқулық. Интернет дерек көздері электронды оқулық, Сөздік Интерактивті тақта, постер, қарындаштар слайдтар, таратпа материалдар, маркерлер, фломастерлер, түрлі –түсті қағаздар, стикерлер. | Интерактивті тақта қолдануыда физиалогиялық кедергілер өзін-өзі бағалау тұрғысындағы кедергілер | Оқу үдерісіне нұсқау, кеңес беру, жұлдызша арқылы бағалау, өзін-өзі бағалау. |
4 | Синтаксис. Предложение. Грамматическая основа предложения. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Оқытуды бағалау және оқуды бағалау. Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану. Талантты және дарынды балаларды оқыту. Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу. Оқытуды басқару және көшбасшылық | 14.03 | Жалпы сөйлем туралы жалпы түсінік беру. Сөйлемнің грамматикалық негізін анықтай алу. Оқушылардың экология және табиғат туралы ұғымдарын дамыта алуы Сөйлемнің грамматикалық негізін таба отырып, сыныптағы оқушыларды тақырып бойынша сындарлы сөйлеуге ынталандыру | Сөйлемнің граматикалық негізін білді, «INSERT- түртіп алу» әдісімен жұмыс істеуді үйренді. Топтың ішінде жұптасып жұмыс жасады. | Топқа бөлу, жұптық жұмыс, постер, «INSERT- түртіп алу» әдісімен жұмыс. | Оқулық. Интернет дерек көздері электронды оқулық, Сөздік Интерактивті тақта, постер, қарындаштар слайдтар, таратпа материалдар, маркерлер, фломастерлер, түрлі –түсті қағаздар, стикерлер. | Топтық бөлуде оқушылардың білім деңгейіне қарай бейімделуі. «INSERT» түртіп алу жұмыс әдісіндегі тосырқау. | Өзін –өзі бағалау, өзара, топтық бағалау, мұғалімнің бағалауы. |