Павлодар облысы, Екібаст?з ?аласы, Т?рт?й ауылы
Екібаст?з жалпы орта білім беретін мектеп
Психолог:Сагинбаева Г?лмира Жа?сылы??ызы
Бастауыш сынып о?ушыларыны? орта буын?а бейімделуі.
Ма?саты:
1.О?ушыларды бір-бірімен жа?сы ?арым-?атынаста болуына ж?не п?ндік бейімделуге к?мек к?рсету;
2.Жатты?уларды орындауда о?ушылар бастауыш сынып кезіндегі жа?ымды с?ттерді ?здеріні? табыстары мен жетістіктерін естеріне т?сіру;
?діс-т?сілі: пікір алмасу, с?ра?-жауап, тренингтер.
К?рнекілігі: бейнетаспа, интербелсенді та?та, суреттер.
Просмотр содержимого документа
«Бастауыш сынып о?ушыларыны? орта буын?а бейімделуі»
Павлодар облысы, Екібастұз қаласы, Төртүй ауылы
Екібастұз жалпы орта білім беретін мектеп
Психолог:Сагинбаева Гүлмира Жақсылыққызы
Бастауыш сынып оқушыларының орта буынға бейімделуі.
Мақсаты:
1.Оқушыларды бір-бірімен жақсы қарым-қатынаста болуына және пәндік бейімделуге көмек көрсету;
2.Жаттығуларды орындауда оқушылар бастауыш сынып кезіндегі жағымды сәттерді өздерінің табыстары мен жетістіктерін естеріне түсіру;
Әдіс-тәсілі: пікір алмасу, сұрақ-жауап, тренингтер.
Көрнекілігі: бейнетаспа, интербелсенді тақта, суреттер.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру
2. Сәлемдесу.
3. Психологтың «5 сынып оқушысы» атты тақырыпта кіріспе сөзі.
4. Оқушылардың ойларын тыңдау, салыстыру.
Бастауыш сыныпта өткен қызықты шақтар. Топпен отырып оқушылар өз ойларын жинақтап, ортаға салады.
№1 тапсырма. «Ой қозғау»
Оқушыларға есте сақтау қабілетін дамыту тапсырмалары орындатылады.
Мысалы:
1.Жапырақ, қарлығаш, қалам, дәптер,қуыршақ.
2.Сауысқан, дүкен, көктем, ағаш, алма.
3.Мектеп, дала, бор, кітап, гүл.
Оқушылар осы айтылған сөздерді орындарын ауыстырмай тез арада айтып шығулары керек.
№2 тапсырма. «Көру арқылы есте сақтау»
Балалар сурет бойынша мини шығарма жазады.
Мысалы: «Күз кереметі», «Біздің сынып».
№3 тапсырма. Суреттердің айырмашылықтарын табу. ( қарындашпен белгіле)
№ 4 тапсырма. Оқушыларға «Жүректен-жүрекке» атты жылы лебіз білдіру тренингі ұйымдастырылады. Әр оқушы бір-біріне жылы лебіз, тілектерін білдіріп, сұрақтар қояды. Жауап беру арқылы жалғастырылады.
Талдау.
1.Көңіл-күйі
2.Алған әсері
Қорытынды: