Корекційне заняття з подолання агресивності у молодших школярів
Корекційне заняття з подолання агресивності у молодших школярів
Корекційне заняття з подолання агресивності у молодших школярів (учні 2 класу) тема якого "Зняття агресивної і конфліктної поведінки". Дане заняття має на меті зняття агресивної і конфліктної поведінки через уміння керувати своїм тілом і володіти своїми емоціями. Заняття складається з трьох частин, кожна з яких має свою мету.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Корекційне заняття з подолання агресивності у молодших школярів»
Корекційне заняття з подолання агресивності у молодших школярів (учні 2 класу)
Тема: Зняття агресивної і конфліктної поведінки
Мета: Зняття агресивної і конфліктної поведінки через уміння керувати своїм тілом і володіти своїми емоціями .
Хід заняття:
Привітання.
-Доброго дня! Я рада вас вітати на нашому занятті. І на його початку я пропоную вам привітатись один з одним. Давайте поділимося на пари, і в парі привітаємо один одного спочатку великими пальчиками, тепер правою ногою, далі носиками, і на останок привітаємо один одного вушками.
Зняття м'язових затискачів , розрядка загальної агресії.
Ведучий :
- Я помітила , що ви гарно посміхаєтеся . Посміхніться , будь ласка ще раз один однму. Скажіть а ви любите подорожувати ?
- Ну, так.
- Який би вид транспорту ви хотіли б вибрати?
- Літак .
- Влаштовуйтеся зручніше на стільчиках. Зараз ми з вами вирушимо на таємничий острів . Ви зручно розташувалися ? Хочете взятися за руки ? (діти беруться двома руками за руки, сидять , витягнувши ноги).
- Закрийте очі (звучить музика). Уявіть , що ми піднімаємося в хмари , ще вище , вище хмар , летимо , літак погойдується в різні сторони , міцніше тримайтеся за руки. Дихаємо легко , рівно , глибоко. Глибокий вдих , довгий видих . Нам добре літати з вами . Але ось літак опускається нижче , нижче. Відкрийте очі , ми на таємничому острові. Що ви відчували , коли летіли ?
- Спочатку нічого , потім голова почала крутитися , хотілося відкрити очі , але мені цікаво , що ж Ви далі скажете , і я не відкривав .
- Добре , вставайте, будь ласка , підемо по острову походимо , оглянемо його. Місце це незнайоме , тому треба йти і слухати кожен звук. Що ви чуєте ?
- Нічого .
- Ніби все спокійно і безпечно. Значить ми можемо пограти.
• Пострибати зкамінця на камінець. Проліз в обруч . Дістань до вух уявного жирафа стрибком.
• На острові живе кобра. Вона добра. Уяви , що ти як вона , гріється на сонечку (ліктями спирається на коліна, руки під підборіддя ) .
Прокинулася кобра - підводиться на руки , дивимося вперед. (Діти виконують вправи) .
• А ще є удав. Він згортається в клубочок (обіймаємо себе за ноги) , а потім погойдується і встає.
• А ще тут живуть зайці. Пострибай. Як зайчик. Один всього боїться. Покажи, як він трясеться від страху. Інший - сміливий заєць . « Я нікого не боюся! » - Сміливо скажемо це .
- Яка тварина вам найбільше сподобалося? Чому?
- Вам більше подобаються сміливі , а як же бути з беззахисними , слабкими ?
- Які емоції у вас виникли коли ми зображали кобру? А удава?
- А які емоції у вас виникають коли ви насправді бачите цих тварин? (Неприємні)
- Ви хочете позбутися неприємного роздратування , яке виникло зараз?
Знищення негативних емоцій.
Ведучий :
-Підійдіть , будь ласка , до столу , візьміть аркуш паперу і намалюйте своє роздратування у вигляді чогось , що ти уявляєш сам .
- А тепер порвіть свій малюнок, і шматочки паперу викиньте у кошик. Кожен з вас переміг свій жах, його більше не існує, тому що розірвані шматки разом з сміттям вивезуть на звалище, спалять , і від жахів більше нічого не залишиться. Від вашого роздратування не залишилося і сліду.
Рефлексія.
Ведучий:
-Знаєте , на нашому чарівному острові є водоспад (діти заплющують очі). Він теж чарівний . Вода в ньому тепла . Якщо опустити в нього руки , скупатися в ньому - то вода змиє все погане , всі образи , роздратування , прикрості . Ти станеш радісним , все сумне і погане піде геть (звучить музика). Давай підійдемо до водоспаду і встанемо під його теплі струмені . Вода змиває всі печалі , засмучення , образи, сварки . Давай посміхнемось один одному і з таким настроєм розлучимося до наступного заняття.