kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

: Жемістер мен к?к?ністер

Нажмите, чтобы узнать подробности

краткосрочный план урока казахского языка в первом классе

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«: Жемістер мен к?к?ністер»


Қысқа мерзімді сабақ жоспары


Сабақтың тақырыбы: Жемістер мен көкөністер

Пәні: Қазақ тілі

Мектеп: №16 Ш.Уәлиханов атындағы ЖОМ

Күні:19.05.2016 жыл


Мұғалімдердің ата-жөні: Тойчиева З,


Сынып:1

Қатысқандар:12

Қатыспағандар:____

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары


Айтылым: 1.2.2.1. Сурет бойынша 2-3 сөйлем құрастыру

Тілді қолдау: 1.5.2.2. Мұғалім көмегімен ә,ө,ү,ұ,і,ң,ғ,қ,һ әріптері кездесетін сөздерді анықтау






Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар орындай алады:

Жемістер мен көкөністердің суретін сала алады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Жемістер мен көкөністерді ажырата біледі,дәмін сезе алады.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Жемістер мен көкөністерден сөз тіркестерін құрай алады.

Тілдік мақсат:

Пәнге қатысты сөздік қормен терминдер:

Жемістер мен көкөністерге сөйлем құрай алады.

Алдыңы оқу:

Үй тапсырмасы. Мерекелік дастархан


Ж о с п а р:

Жоспарланған уақыт:

Жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Басы 5минут

Ұйымдастыру кезеңі.

Сәлемдесу, түгендеу, оқушылардың назарларын сабаққа аудару.

Шаттық шеңбері. Оқушылар бір біріне тілек айту.

Үй тапсырмасын тексеру:

Мерекелік дастархан дегеніміз?

Топқа бөлу.

І Жемістер ІІ Көкөністер























Суреттер






Стикерлер



Қосымша оқулықтар




Ортасы

15-20 минут

1.Оқушылар тақтаға назарымызда аударамыз жемістер мен көкөністерді еске түсіреміз. Алма,алмұрт,шие,жүзім,қызанақ,қияр,қызылша.

2.Суретке қарай отырып сұрақ қою. Мынау не? Алманың түсі қандай? Алманың дәмі қандай? Қандай жемістер ұнатасыңдар?

3.Сөздікпен жұмыс.

Алма-яблока, алмұрт-груша, шие-вишня, жүзім-виноград, қызылша-свекла,огурец-қияр,орамжапырақ-капуста.

4.сурет бойынша сөз тіркестер құрастыру.

Қызанақ қызыл,алма домалақ,сары сәбіз,жасыл қияр,үлкен орамжапырақ,ащы пияз, қышқыл лимон.

5.Сергіту сәті.

Жұмбақ жасыру.


Соңы


1.Оқушылар сурет бойынша жемістер мен көкөністерді ажыратамыз.

2.оқушылар тақтада тұрған әріптеріміз қазақ тіліне тән әріптер қайталаймыз. Ә,Ө,І,Ң,Ү,Ұ,Қ,Ғ,Һ сол әріптерді қатыстырып жемістер мен көкөністерге мысал келтіреміз.

3.Оқушылар түсіп қалған әріптерді іздеп табамыз. ...р...к; ж...зім,алм...рт, ...ызылша.

Қосымша ақпарат

1.хатқалтаның ішінде жемістер мен көкөністер адасып қалыпты соны іздеп табамыз.

Саралау – оқушыға мейілінеше қолдау көрсету қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс – Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ- мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)




Сұрақтарды түрлендіріп және оңайдан күрделіге қарай сатылап қою.

Мақтау, марапаттау,

Жұлдызша, смайликтер

АКТ,

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?



Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері оқушылардың деңгейлеріне байланысты орындалды. Сабақ барысында оқушыларға түрлі әдіс- тәсілдер,ойындар арқылы көліктер, көліктердің адамдарға қандай пайдасы бар туралы түсініктерін қалыптастырдым. Берілген сұрақтарға нақты жауап бере білді. Көрсетілген слайдтар арқылы кері байланысқа түсті. Топтық және жеке жұмыстар жүргізу сәтінде уақытты ұтымды пайдаландым.

Жоспарланған саралау жақсы жақсы іске асты ма?(тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?










Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1: Оқушылар белсенді жауап берді.

2: Жемістер мен көкөністер жатқа айтуға үйренді.


Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқу мен оқуға қатысты)?

1: Сөз ойла,тез ойла әдісін жандандыру керек.

2: Сұрақ жауап әдісін көбейту керек.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1: Оқушылардың жас ерекшеліктеріне қарай тапсырмаларды күрделендіру.

2: Қазақ тіліне тән дыбыстардың айтылуына назар аудару.






























Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
: Жемістер мен к?к?ністер

Автор: Тойчиева Зульфия Баймуратовна

Дата: 31.05.2016

Номер свидетельства: 331567


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства