Тақырып №2 | Жаңылтпаштар 5 б | 5 сынып |
| |
Мақсаты | Жаңылтпаштарды тез және дұрыс айтуға үйрену.Сұраулық шылаудан жаңа білім алу.Сұрақтарға жауап беру. | |
Күтілетін нәтиже | Жаңа сөздермен танысады, сөздерді сөйлемдерде қолданады. Жаңылтпаштарды тез және дұрыс айтады. Сұраулық шылаудан жаңа білім алады.Сұрақтарға жауап береді. | |
Қолданылатын модульдер, | Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер;+Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету; Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; Оқыту мен оқуды ақпараттық- коммуникативтік технологияларды пайдалану; Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу+ Оқытуды басқару және көшбасшылық | |
Сабақтың түрі | Аралас сабақ | |
Пәнаралық байланыс | орыс тілі | |
Әдіс-тәсілдер | Диалогтік оқыту, топтық әңгіме, миға шабуыл, сұрақ-жауап, талдау, ауызша-жазбаша, диалог, топтық жұмыс, кластер құру. Кубизм, түртіп алу, сыни ойлау, топтық, жеке, жұптық жұмыс, салыстыру, ажырату | |
Сабақтың көрнекілігі | Оқулық, моноблок, бейнесуреттер (презентация), плакат, бағалау парағы, деңгейлік тапсырмалар | |
Кезеңдері | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Ұйымдастыру (5мин) | Психологиялық тренинг Таңертең көбелек оянды, тартылды, Қанаттарын бұлғады, терең тыныс алды, Аз ғана айналып, барлығына күліп, Қайта гүліне оралды Психологиялық жағдай: - Балалар, бүгінгі сендердің көңіл-күйлерінді осы смайликтер арқылы білеміз. - Дыбыстық жаттығу: 1. Қазақ тілінде неше әріп, дыбыс бар? 2. Фонетика нені зерттейді? 3. Дауысты дыбыс нешеу? 4. Дауыссыз дыбыс нешеу? 5. Қазақ тілінде буынның неше түрі бар? 6. Қазақ тілінде неше тән дыбыс бар? | Сабақ алдында психологиялық тренингке қатысады | | Суреттер | |
Үй тапсырмасын тексеру 4 мин | | | | | |
Қызығушылықты ояту (3мин) | Жаңылтпашты оқып, тез және дұрыс айту. Мына балалар, Неменелерің еді? Немерелерің бе? Шөберелерің бе? Неменелерің бе? | Жаңылтпашты оқып, тез және дұрыс айтуға тырысады. | Формативті баға | | |
Мағынаны тану (20мин) | 1.Жаңа сөздермен таныстыру. Немене Немере Шөбере Батыр Қорықпаймын Ереже: Ма,ме | Ба,бе | Па,пе | Дауысы, р,л,й,у: Әсел ме? | З,ж,м,н,ң: Әсем бе? | Қатаң: Болат па? | 2.3-тапсырма. 3. 4-тапсырма 4.Мәтінмен жұмыс. | Жаңа сөзбен жұмыс, сөздік дәптерге жазады, олармен сөйлем құрайды 2.3-тапсырма. Берілген сөздердің тәуелдік жалғауларын анықтайды. 3. 4-тапсырма. Сызбабойынша сөйлемдер құрастырады. 4.Мәтінмен жұмыс. Мәтінді оқиды, сұрақтарға жауап береді. | Мадақтау Формативті баға | Оқулық, Мәтін жазылған парақша | |
Сергіту сәті /5мин/ Би «Қара жорға» | сергіту сәтін ұйымдастырады | Сергіту сәтін орындайды | | | |
Қорытындылау /7мин/ | Жаңылтпаштарды айту. | | | Жазу дәптері, оқулық | |
Рефлексия | Оқушыларға түрлі түсті стикерлер беріледі | Оқушылар өздерінің ойларын стикерлерге жазып, жапсырып кетеді. | | Түрлі түсті стикерлер | |
Бағалау | Сабақ барысында жұмыс істегендеріне қарай баға беру. | Күнделіктеріне баға қойғызу | Суммативті баға беру. | Күнделік | |